وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چند نکته برای هدایت ترافیک به سمت وب سایت

دوشنبه، ۱۵ دی ۱۳۹۹

چند نکته برای هدایت ترافیک به سمت وب سایت
همانطور که می دانید تبلیغاتی که در فضای مجازی و به صورت آنلاین انجام می شود، تنها یک هدف را دنبال می کنند، و آن هم این است که ترافیک وب سایت افزایش پیدا کند. البته هدف از این افزایش ترافیک تنها افزایش بازدید از وب سایت نیست، و چیزی که مهم است افزایش مشتری و فروش است. اگر به دنبال راهکاری برای افزایش ترافیک وب سایت خود هستید، با سایت ساز سی می پلاس همراه باشید. در این مقاله چند نکته برای هدایت ترافیک به سمت وب سایت را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

درواقع هدایت ترافیک به سمت وب سایت چیزی غیر از سئو (SEO) نیست و ما باید به دنبال راهکارهایی برای تقویت سئو باشیم.

چند نکته برای هدایت ترافیک به سمت وب سایت
 چند نکته برای هدایت ترافیک به سمت وب سایت

یکی از نکاتی که در تقویت سئو باید به آن توجه داشته باشید، افزایش و جذب ترافیک به سمت وب سایت است. برای اینکه ترافیک را افزایش دهید می توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید:

  • راه اندازی وبلاگ

برای اینکه بتوانید بازدید وب سایت خود را افزایش دهید، یک راهکار ساده وجود دارد و آن این است که بخش بلاگ در وب سایت خود را فعال کنید. تولید محتوا یکی از ابزارهایی است که می تواند توجه مخاطبان را به سمت وب سایت شما جذب کند، شما با تولید محتوا با کیفیت و متناسب با حیطه فعالیت خود می توانید ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید. البته نیاز است تا پیش از اقدام به تولید محتوا، به مواردی از جمله انتخاب کلمات کلیدی، موضوع و تعداد کلمات محتوا توجه داشته باشید.

  • توجه به مواردی که بر روی سئو تاثیرگذار هستند

علاوه بر تولید محتوای متنی که تاثیر بسیار زیادی بر تقویت سئو دارد، موارد دیگری هستند که می توانند به بهبود وضعیت سئو و در نتیجه افزایش ترافیک وب سایت کمک کند. به عنوان مثال استفاده از تصاویر مرتبط با موضوع وب سایت، نام گذاری و استفاده از توضیحات تصاویر.

همچنین شما می توانید از کلمات کلیدی طولانی که مخاطبان آن ها را از طریق موتورهای جستجو سرچ می کنند، استفاده کنید.

  • از گوگل اد وردز استفاده کنید

برای اینکه بتوانید بازدید و ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید، می توانید از تبلیغات کلیکی و یا همان PPC استفاده کنید. در این شیوه از تبلیغات شما باید حساب خود را در Google Ads شارژ کنید و پس ازآن با ازای هر کلیک که بر روی لینک وب سایت شما می شود، مبلغ مشخصی از حساب شما کسر می شود.

به این نکته دقت داشته باشید که تبلیغات کلیکی می توانند تاثیر بسیار زیادی بر روی افزایش ترافیک وب سایت داشته باشند.

  • به دنبال ساخت بک لینک باشید

یکی  دیگر از راهکارهای افزایش ترافیک وب سایت، ساخت و دریافت بک لینک است. به این نکته توجه داشته باشید که بک لینک هایی که از سایر وب سایت ها دریافت می کنید، می توانند به عنوان یک کانال ارتباطی با وب سایت شما عمل کنند. بدین صورت که بازدید کنندگانی که به سایر وب سایت ها مراجعه می کنند، می توانند از طریق لینک وب سایت شما به افزایش بازدید و ترافیک سایت کمک کنند. البته باید این نکته را بدانید که بک لینک هایی که دریافت می کنید باید از وب سایت های بزرگ و حرفه باشند تا بتوانند به افزایش بازدید وب سایت شما کمک کنند.

  • در شبکه های اجتماعی عضو شوید

همانطور که می دانید شبکه های اجتماعی می توانند به عنوان یک رابط میان وب سایت و مخاطبان شما عمل کنند. به همین دلیل بهتر تا با عضویت در شبکه های اجتماعی متناسب با حیطه ی فعالیت خود، بازدید و ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید.

شبکه های اجتماعی این امکان را برای شما فراهم می کنند تا بتوانید با روش های مختلف، لینک وب سایت خود را در اختیار مخاطبان قرار دهید. به طوری کلی تمام شبکه های اجتماعی در بخش پروفایل، امکان درج آدرس وب سایت را برای کاربران خود فراهم کرده اند. همچین برخی از شبکه های اجتماعی مانند لینکدین، توییتر و فیسبوک این امکان را در اختیار کاربران خود قرار می دهند که بتوانند لینک محتوای موجود در وب سایت خود را به عنوان یک پست منتشر کنند.

چند نکته برای هدایت ترافیک به سمت وب سایت

جمع بندی

به این نکته  دقت داشته باشید که تمام فعالیت هایی که در فضای مجازی و اینترنت انجام می شود، باید در نهایت منجر به معرفی وب سایت شما به مخاطبان و مشتریان شود. البته در نظر داشته باشید که فعالیت های تبلیغاتی شما باید کاملا با نوع کسب و کار شما هماهنگ باشد.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر