وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

ویدئو مارکتینگ چیست؟ و چه تاثیر بر افزایش فروش دارد؟

دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

ویدئو مارکتینگ چیست؟ و چه تاثیر بر افزایش فروش دارد؟
این روزها با توجه به اینکه شکل تبلیغات تغییر کرده است، این امکان برای تمام کسب و کارها به وجود آمده است تا به دنبال راهکار موثری برای بازاریابی و تبلیغات خود باشند. بر خلاف تبلیغات به روش سنتی، تبلیغات مدرن و یا همان دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) راهکارهای بسیار متنوعی در اختیار شما قرار می دهد تا با توجه به نوع کسب و کار و نیاز خود، از آن ها استفاده کنید. یکی از روش هایی موثری که در بازاریابی دیجیتال و یا همان دیجیتال مارکتینگ وجود دارد، ویدئو مارکتینگ است. با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید، در این این مقاله به شما خواهیم گفت ویدئو مارکتینگ چیست؟ و چه تاثیر بر افزایش فروش دارد؟

ویدئو مارکتینگ چیست؟

همانطور که اشاره کردیم این روزها بازار تبلیغات دیجیتال بسیار داغ است. در تبلیغات به سبک دیجیتال و یا همان دیجیتال مارکتینگ تلاش می شود تا تمام تبلیغات مرتبط با یک کسب و کار به صورت دیجیتال عرضه شود.

درواقع تبلیغات دیجیتال سعی دارد تا با تولید محتوای دیجیتال در دنیای مجازی و اینترنت به فعالیت خود ادامه دهد. یکی از موثرترین نوع از محتوای دیجیتال، ویدئو است. اصولا ویدئوهایی که در بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرند، این امکان را فراهم می کنند تا معرفی یک کالا و یا محصول به طور کامل و دقیق انجام شود.

ساده ترین تعریفی که می توان برای ویدئو مارکتینگ ارائه داد، این است که، هر ویدئویی که با هدف تبلیغات ساخته و منتشر شود را می توان به عنوان ویدئو مارکتینگ معرفی کرد.
ویدئو مارکتینگ چیست؟ و چه تاثیر بر افزایش فروش دارد؟

ویدئو مارکتینگ چه مزیت هایی دارد؟

تمام ابزارهایی که در دنیای تبلیغات دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند، دارای مزیت های بسیار زیادی هستند. همچنین ویدئو مارکتینگ نیز دارای مزیت های بسیار زیادی است که برخی از آن ها شامل موارد زیر است:

  • معرفی کامل و دقیق

چیزی که در زمان شروع تبلیغات باید به آن توجه داشته باشید این است که تبلیغات شما باید به طور کامل و دقیق بتواند محصول و یا کسب و کار شما را به مخاطبان معرفی کند. توجه داشته باشید که مخاطبان و مشتریان برای اینکه توجهشان به سمت شما جلب شود، باید با محتوایی رو به رو شوند که بتواند به تمام سوال های آن ها پاسخ دهد.

در نتیجه نیاز است تا با تولید یک ویدئو تبلیغات خود را به صورت موثر انجام دهید.

  • ایجاد ارتباط بیشتر با مخاطبان و مشتریان

به این نکته دقت داشته باشید که  محتوا در فرمت های مختلفی تولید می شوند و هرکدام به نوعی می توانند تاثیرات به خصوصی بر روی کاربران و مشتریان داشته باشند. یکی از مزیت هایی که ساخت ویدئوهای تبلیغاتی دارند این است که می توانند ارتباط عمیق ترین با بیننده برقرار کنند.

اصولا در ویدئوهای تبلیغاتی تلاش می شود تا معرفی و تبلیغات به صورت دقیق انجام شود. گاهی نیز ممکن است در ویدئو از شخصیت های واقعی استفاده شود که می تواند تاثیر بسیار زیادی در برقرار ارتباط با مخاطبان داشته باشد.

  • باز نشر در شبک های اجتماعی

تحقیقات نشان می دهد که از میان انواع فرمت محتوایی، ویدئو دارای آمار بسیار بالایی در بازنشراست. باز نشر به معنای این است، ویدئوهایی که توسط شما در شبکه های اجتماعی و اینترنت منتشر می شوند، توسط مخاطبان و دنبال کنندگان شما باز نشر داده می شوند. این باز نشر یک اتفاق بسیار خوب است. زیرا کسب و کار شما به صورت رایگان، معرفی می شود.
ویدئو مارکتینگ چیست؟ و چه تاثیر بر افزایش فروش دارد؟

ویدئو مارکتینگ چه تاثیری بر افزایش فروش دارد؟

باید به شما بگوییم که اگر به دنبال راهکاری برای افزایش فروش و درآمد خود هستید، ویدئو مارکتینگ می تواند بسیار موثر باشد. اصولا ویدئو مارکتینگ با جلب اعتماد مشتریان می تواند آن ها را تشویق به استفاده از خدمات و محصولات شما کند. در نتیجه شما می تواند به سود بیشتری دست پیدا کنید.

جمع بندی

به این نکته دقت داشته باشید که تمام کسب و کارها، با توجه به نوع فعالیت خود باید به دنبال راهکاری باشند تا بتوانند تبلیغات خود را به صورت هدفمند انجام دهند. اما چیزی که تقریبا در میان همه آن ها مشترک است، تبلیغات ویدئویی است. در نتیجه شما دارای هر کسب و کاری که هستید، بهتر است تا تبلیغات ویدئویی را در اولویت فعالیت های خود قرار دهید.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر