وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

Google sandbox یا سند باکس گوگل چیست؟

پنجشنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

Google sandbox  سندباکس گوگل، یک فیلترینگ جدید برای سایت های جدید است که باعث می شود که وب سایت هایی که به تازگی طراحی و راه اندازی شده اند نتوانند رتبه بالایی در عبارت یا کلمات کلیدی اصلی توسط موتورهای جستجو از جمله گوگل به دست آورند.

با فروشگاه ساز و سایت ساز سی می پلاس همراه ما باشید؛ در این مقاله قصد داریم شما را با سند باکس گوگل (Google sandbox ) و تاثیراتی که بر روی وب سایت هایی که تازه ساخته می شوند بیشتر آشنا کنیم.

تاثیر آن بروی سایت

در بسیاری از وب سایت ها دیده شده است که حتی با داشتن محتوای با کیفیت و انواع لینک های ورودی فراوان و رتبه بالا در گوگل، ممکن است این یک وب سایت تحت تاثیر سند باکس گوگل قرار گرفته باشد. گوگل سند باکس کمک می کند تا وب سایت های اسپم و تازه راه اندازی شده نتوانند با استفاده از روش های غیر قانونی به رتبه ی بالایی در موتورهای جستجو دست پیدا کنند.

اثر سند باکس (sandbox) گوگل چیست؟

همانطور که می دانید الگوریتم های جستجوی گوگل بسیار پیچیده و دارای سیگنال های مختلفی نیز هستند. این در حالی است که این الگوریتم ها معمولا ماهیتشان مخفی می ماند، این کامپوننت در بحث سئو بسیار حائز اهمیت است. الگوریتم های جستجو کمک می کنند تا با استفاده از شناسایی سن دامنه ی ثبت شده برای وب سایت بتوان رتبه ی مناسب را برای آن در نظر گرفت.

توجه داشته باشید که، گوگل سند باکس وب سایت هایی را که به تازگی طراحی و راه اندازی شده اند را را پیش از ایندکس شدن در پایگاه داده خود ذخیره می کند. دلیل انجام این کار توسط یک موتور جستجوگر مانند گوگل این است که سئوی وب سایت را مورد بررسی قرار دهد و مطمئن شود که رتبه ی وب سایت با استفاده از ترفند های اسپم و سئوی کلاه سیاه به دست نیامده باشد.
به همین دلیل سند باکس گوگل یک دستور العمل برای وب سایت های تازه طراحی شده قرار داده است.که در صورت رعایت این دستورالعمل وب سایت می تواند در جایگاه مناسب خود قرار بگیرد.

در واقع وب سایت ها باید به سند باکس گوگل ثابت کنند که از نظر رتبه در جایگاه مناسب خود قرار دارند وهیچگونه خطایی در ساختار سئوی و محتوای آن ها وجود ندارد. این صورتی است که وب سایت ها می توانند از لیست سند باکس گوگل خارج شوند. باید بدانید که عوامل زیادی وجود دارد تا باعث شود یک وب سایت در لیست سند باکس گوگل قرار بگیرد.

البته باید به این مساله توجه داشت که، به طور طبیعی مدت زمان زیادی طول خواهد کشید که یک وب سایت توسط گوگل ایندکس شود و مقدار کمی ترافیک را به سمت خود جذب کند. در گذشته بسیاری از افراد تلاش می کردند تا با استفاده از ترفندهای غیر قانونی، رتبه و ترافیک وب سایت را افزایش دهند. گوگل سند باکس با در نظر گرفتن معیارهای مخصوص به خود توانست جلوی افزایش رتبه وب سایت های تازه طراحی شده را بگیرد.

چگونه از سند باکس گوگل خارج شویم؟

باید بدانید که اگر در سند باکس گوگل قرار بگیرید، به همین سادگی نمی توانید رتبه بالایی در موتورهای جستجو به دست آورید. برای اینکه از این لیست سند باکس گوگل خارج شوید، بهتر است مسیر زیر را طی کنید.

  • از انواع لینک بیلدینگ های بی کیفیت کم ارزش دوری کنید.
  • نام لینک صفحات را تغییر دهید و از کلمات کلیدی در لینک ها استفاده کنید.
  • از نقشه سایت برای راهنمایی موتورهای جستجو از جمله گوگل استفاده کنید.
  • محتوای وب سایت خود را بر اساس اصول سئو بهینه کنید
  • نقشه وب سایت را در وب مستر تولز ثبت کنید.

برای خارج شدن از لیست سند باکس گوگل باید موارد بالا را کاملا و به درستی رعایت کنید.

اگر می خواهید به طور کاملا طبیعی سئوی وب سایت خود را تقویت کنید و آن را برای موتورهای جستجو بهینه کنید، باید سعی کنید تا وب سایت شما در لیست سند باکس گوگل قرار نگیرد. و در صورتی که در این لیست قرار گرفتید، تمام تلاش خود را برای خروج وب سایت به کار بگیرید.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر