وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

7 فاکتور اصلی رتبه بندی وب سایت برای گوگل در سال 2020

پنجشنبه، ۳ بهمن ۱۳۹۸

همانطور که می دانید گوگل، حدود 200 مولفه برای رتبه بندی وب سایت در نظر می گیرد. اما خوشبختانه برای سئو، نیازی نیست تا تمام این مولفه ها را پیاده سازی کنید.
با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید، در این مقاله قصد داریم تا شما را با 7 فاکتور اصلی رتبه بندی سایت برای گوگل در سال 2020 آشنا کنیم.

برای رسیدن به یک رتبه ی خوب در موتورهای جستجو، نیاز است تا همیشه جدید ترین فاکتورهای موثر در سئو را شناسایی، و آن ها را بر روی وب سایت خود پیاده سازی کنید با در نظر داشتن 7 فاکتور اساسی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد، می توانید به نتایج مورد نظر خود دست پیدا کنید.

  1. بک لینک معتبر بگیرید

سال ها است که دریافت بک لینک به بهبود رتبه ی وب سایت ها بسیار کمک می کند. اما باید توجه داشته باشید که گرفتن بک لینک از هر وب سایتی نمی تواند در روند سئوی سایت موثر باشد. برای گرفتن بک لینک باید وب سایت های معتبر و مرتبط با محتوای وب سایت خود را شناسایی کرده، و پس از آن اقدام به دریافت بک لینک کنید.


   2. محتوای خود را سئو کنید


همانطور که می دانید محتوا یکی از فاکتورهای مهم در سئو می باشد. برای یک موتور جستجو مانند گوگل کیفیت محتوا بسیار حائز اهمیت است. اولین موردی که در تولید محتوا باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از کلمات کلیدی، با چگالی مناسب است. همچنین استفاده از کلمات کلیدی در عنوان محتوا، یکی از موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. دومین موردی که در تولید محتوا باید به آن توجه داشته باشید، این است که طول محتوا و تعداد کلمات آن بسیار مهم است. طول محتوا با توجه به موضوع می تواند متغیر باشد. اما بهتر است تا محتوایی که نوشته می شود، کمتر از 500 کلمه نباشد.
وب سایت خود را از لحاظ فنی بهینه کنید.

برای بهبود وضعیت سئو، بهتر است تا وب سایت خود را نیز از لحاظ فنی، بهینه کنید. بهینه سازی فنی وب سایت شامل دو مورد زیر است:

  3. سرعت وب سایت

موتورهای جستجو، انتظار دارند که وب سایت شما در کمتر از سه ثانیه بارگذاری شود. در واقع سرعت وب سایت یکی از مهمترین فاکتورهای مهم در رتبه بندی محسوب می شود.

  4. ریسپانسیو بودن

برای موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان بسیار مهم است که وب سایت شما در دستگاه های موبایل و تبلت به طور کامل در دسترس و قابل استفاده باشد.

  به رفتار و تجربه کاربران توجه داشته باشید.

یکی از مواردی که به شما در بهبود روند سئو کمک می کند، توجه به رفتار کاربران می باشد. بهتر است تا از نظرات و تجربیات کاربران، در فعالیت های خود استفاده کنید. همچنین توجه به مطالبی که توسط کاربران در موتورهای جستجو، سرچ می شوند، به شما در تولید محتوای با کیفیت و یافتن کلمات کلیدی، کمک می کند.

  5. برند سازی

یکی دیگر از مواردی که در رتبه بندی وب سایت بسیار اهمیت دارد، مبحث برند سازی است. از نگاه گوگل، وب سایتی می تواند در صفحه ی اول نتایج نمایش داده شود که، مخاطبان و علاقه مندان بسیاری داشته باشد. برند سازی به شما کمک می کند تا بتوانید مخاطبان را به سمت بازدید از وب سایت خود جذب کنید.

  6. وب سایت خود را برای نتایج جستجوی صوتی بهینه کنید

همانطور که می دانید بسیاری از ارتباطات در شبکه های اجتماعی، دیگر فقط متن نیست. بلکه ارتباطات بسیاری هستند که به صورت ارسال فایل صوتی انجام می شوند. همین اتفاق انشان می دهد که کاربران دیگر علاقه ای به نوشتن متن ندارند. به همین دلیل نیاز است تا وب سایت خود را برای جستجوی صوتی، بهینه کنید.

  7. گواهی های امنیتی بگیرید

توصیه می شود تا برای افزایش امنیت وب سایت خود، گواهینامه امنیتی SSL یا همان https را فعال کنید. گفته می شود که کاربران به وب سایت هایی که گواهی امنیتی دارند بیشتر توجه می کنند. در نتیجه مدت زمان حضورشان در وب سایت افزایش پیدا می کند.

جمع بندی

سئو را نمی توان با تمام فاکتورهای موجود، پیاده سازی کرد. اما اگر به همان چند فاکتور مهم که رقبا از آن ها استفاده می کنند توجه داشته باشیم، می توانیم شانس پیشی گرفتن از آن ها را در موتورهای جستجو، افزایش دهیم.

 پیشنهاد سی می پلاس: ترند چیست و ترند هایی وب می توانند شامل چه مواردی باشند؟


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر