وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

7 روش ایجاد انگیزه در کارکنان و کارمندان

دوشنبه، ۱۴ مهر ۱۳۹۹

7 روش ایجاد انگیزه در کارکنان و کارمندان

هر کسب و کار، سازمان و یا شرکت برای بقا نیاز به نیروی کار دارد. باید بدانید که کارکنان و کارمندان در روند کاری شما بسیار تاثیرگذار هستند. علاوه بر اینکه شما در زمان استخدام نیاز به شخصیت هایی دارید که با حیطه فعالیت شما هماهنگ باشند، نیاز است تا روحیه آن ها را برای ادامه فعالیت تقویت کنید. با فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید، در ادامه 5 روش ایجاد انگیزه در کارکنان و کارمندان را بررسی خواهیم کرد.

اگر شما به عنوان مدیر یک کسب و کار و یا سازمان فعالیت می کنید نیاز است تا بدانید برای رسیدن به اهداف خود و بهبود روند کاری نیاز دارید در کارکنان و کارمندان ایجاد نگیزه کنید.

7 روش ایجاد انگیزه در کارکنان و کارمندان

  • چالش

یک از راهکارهایی که می تواند در کارکنان ایجاد انگیزه کند این است که سعی کنید آن ها را به چالش بکشید. به عنوان مثال یه کار سخت و دشوار را به کارکنان مجموعه خود واگذار کنید و این اطمینان را به آن ها بدهید که از عهده کار بر می آیند. چالش سخت می تواند باعث ایجاد اعتماد و انگیزه در کارکنان و کارمندان شود.

  • آزادی

گاهی بهتر است تا به جای نظارت دلیل بر روی کار افراد به آن ها اختیاراتی بدهید و کمتر آن ها را بازخواست کنید. زمانی که کارکنان بدانند که شما به آن ها اعتماد دارید و آن ها می تواند با نظر خود فعالیت های خود را به پایان برسانند، روحیه آن ها تقویت می شود، و با انگیزه بیشتری به کارخود ادامه می دهند.

  • کنترل

به عنوان مدیر یک مجموعه حتما زمانی را به بررسی فعالیت و کارهای کارمندان اختصاص دهید. یکی دیگر از ترفندهایی که به شما کمک می کند در کارمندان خود ایجاد انگیزه کنید، اختصاص دادن بخشی از زمان خود به بررسی کار و فعالیت آن ها است.

7 روش ایجاد انگیزه در کارکنان و کارمندان

  • احترام

کارکنان و کارمندان برای اینکه بتوانند با مجموعه شما همکاری خود را ادامه دهند، نیاز به احترام دارند. این احترام گاهی می تواند تنها با شنیده حرف ها آن ها ایجاد شود. همچنین اگر شما به عنوان یک مدیر بتوانید با هر کدام از کارمندان خود با در نظر داشتن شخصیت و روحیه آن رفتار ویژه ای داشته باشید، حس احترام را به آن ها منتقل می کنید، و آن می توانند با انگیزه بیشتری به کار خود ادامه دهند.

  • صمیمیت

هرچه شما با کارمندان شرکت صمیمانه تر رفتار کنید، آن ها نسبت به مدیر و کار خود احساس بهتری خواهند داشت. این صمیمیت باید در حدی باشد که آن ها با شما احساس راحتی داشته باشند و علاوه بر وجود حس همکاری، یک دوستی سالم هم در میان شما شکل بگیرد.

  • تجربیات موفق

به کارمندان و کارکنان کمک کنید تا بتوانند فعالیت های خود را با موفقیت به پایان برسانند. اینکه شما با تجربیات خود به آن ها کمک کنید تا راحت تر بتوانند کارهای خود را به اتمام برسانند، باعث ایجاد انگیزه در آن ها می شود. همچنین در زمان موفقیت کارمندان حتما از آن ها تقدیر و تشکر کنید.

7 روش ایجاد انگیزه در کارکنان و کارمندان

  • انتظارات مثبت

از کارمندان و کارکنان یک مجموعه انتظارات مثبت داشته باشید. به عنوان مثال به آن ها بگویید که می دانید آن ها از پس این کار برخواهند آمد. کارمندان گاهی نیاز دارند که از شما به عنوان یک مدیر این را بشنوند که کار ویژه ای را به آن ها محول کردید زیرا به کارمندان خود اعتماد دارید.

جمع بندی

بسیاری از مدیران هستند که بدون توجه به یک نکته مهم مانند ایجاد انگیزه در کارکنان و کارمندان به فعالیت های خود ادامه می دهند، اما ممکن است در مسیر کاری خود با مشکلات بسیار زیادی رو به شوند که بسیاری از آن ها از عدم ایجاد انگیزه در کارکنان و کارمندان حاصل می شود.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر