وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

6 نکته کلیدی و ضروری در طراحی وب سایت شرکتی و تجاری

دوشنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۷

زمان مطالعه: حدود 4 دقیقه

6 نکته کلیدی و ضروری در طراحی وب سایت شرکتی و تجاری
حضور در دنیای دیجیتال معمول‌ترین اما مهم‌ترین گامی است که در شرایط حال حاضر دنیا می‌توانید برای گسترش تجارت خود بردارید. اگر هنوز هم کسب و کار خود را به صورت سنتی اداره می‌کنید، فرصت را از دست ندهید و یک وب سایت تجاری راه‌اندازی کنید تا بتوانید محصولات خود را به صورت اینترنتی هم به فروش برسانید.
در طراحی وب سایت شرکتی و تجاری رعایت برخی اصول باعث می‌شود تا کسب و کار شما بیش‌تر از به چشم بیاید. با سی می پلاس همراه باشید تا 6 نکته کلیدی و ضروری برای طراحی یک وب سایت شرکتی و تجاری را با یکدیگر بررسی کنیم.

 

1- ساعت کار، آدرس و اطلاعات تماس را نمایش دهید

یکی از گلایه‌های اغلب کاربران، دسترسی پیچیده و حتی نبود هیچ گونه آدرس و اطلاعات تماس در وب سایت شرکتی است. بنابراین حتما اطلاعات تماس، آدرس محل فیزیکی و ساعت کاری شرکت خود را به نحوی در سایت قرار دهید که به سرعت برای کاربران قابل دسترسی باشد. بهتر است این اطلاعات را در فوتر وب سایت خود و در تمامی صفحات قرار دهید.
البته قرار دادن اطلاعات تماس در فوتر اصلا به این معنا نیست که صفحه درباره ما را از وب سایت شرکتی حذف کنید، بلکه در این صفحه می‌توانید راه‌های ارتباطی کاربران با بیزنس خود را به صورت کامل و جزیی قرار دهید.

 
 

2- دسته‌بندی محصولات را در بالای صفحه اصلی قرار دهید

فراموش نکنید که کاربران برای خرید محصولات و یا سرویس‌های شما به وب سایت مراجعه کرده‌اند و از دیدن اطلاعات اضافی، بی‌ربط و... متنفرند. بنابراین در همان صفحه اصلی و در مرکز دید کاربر، دسته‌بندی اصلی محصولات خود را قرار دهید.
برای این کار می‌توانید از یک اسلاید شو زیبا استفاده کنید که ضمن نمایش تعداد زیادی از محصولات شما، جلوه وب سایت را هم متحرک و زیبا می‌کند.

 

3- مزیت‌های رقابتی بیزنس و وب سایت شرکتی خود را مطرح کنید

فروش محصول به صورت اینترنتی این روزها اصلا مسئله جدیدی نیست. بنابراین این مزیت رقابتی شما نسبت به رقیبان است که باعث می‌شود کاربران وب سایت شما را انتخاب کنند.
بنابراین از نمایش دادن مزایای رقابتی خود خجالت نکشید بلکه آن‌ها را به صورت برجسته در وب سایت نمایش دهید. مثلا اگر ارسال رایگان محصولات دارید و یا ارسال سریع در کمتر از 3 ساعت، این مزایا را به صورت های‌لایت در وب سایت و در زیر محصولات نمایش دهید.

 

4- گیف را جایگزین تصویر کنید

اگر محصولات خود را در چندین رنگ ارائه می‌دهید، به جای استفاده از تصاویر ثابت می‌توانید از گیف استفاده کنید و همه رنگ‌های مختلف محصول را نمایش دهید. این مسئله تنها به تفاوت رنگ‌ها محدود نیست بلکه در سایزهای مختلف محصول هم می‌تواند استفاده شود.
وجود گیف در وب سایت، زیبایی خیره‌کننده‌ای به آن می‌دهد و به کاربر فرصت می‌دهد بدون هیچ کلیک اضافه و به صورت ساده‌، از همه انواع یک محصول دیدن کند.

گیف را جایگزین تصویر کنید 

5- یک منو کاربردی در وب سایت قرار دهید

منوها با هدف دسترسی ساده کاربران به بخش‌های مختلف وب سایت طراحی می‌شوند. بنابراین یک منو کاربردی در همه صفحات وب سایت خود قرار دهید تا کاربران به راحتی بتوانند از هر صفحه‌ای، به محل مورد نظر خود بروند. حتی برای اینکه لازم نباشد کاربر برای مدت طولانی اسکرول کند، می‌توانید از منوهایی پین شده در بالای صفحه استفاده کنید.

 

6- نظرات کاربران را نمایش دهید

بسیاری از وب سایت‌ها برای بهبود فروش خود و همچنین راهنمایی مشتریان در خرید، از تکنیک تولید محتوا و نوشتن ریوو محصول استفاده می‌کنند. این تکنیک بسیار عالی است زیرا به نمایش داده شدن وب سایت در موتورهای جستجو هم کمک زیادی می‌کند اما جالب است بدانید که مشتریان بیشتر از توجه به ریووهای حرفه‌ای نوشته شده توسط یک متخصص، به تجربه استفاده سایر کاربران از یک محصول توجه می‌کنند. بنابراین در صفحه هر محصول، امکان کامنت گذاشتن خریداران محصول را قرار دهید. به این ترتیب هم به کاربران نشان می‌دهید که وب سایت شما کاملا شفاف است و همه اطلاعات صحیح محصول را منتشر می‌کند و هم یک راهنمای ملموس‌تر در اختیار کاربران قرار می‌دهید.

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر