وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

5 مورد از مهمترین و ساده ترین تکنیک های سئو برای افزایش رتبه سایت

شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۶

زمان خواندن : حدود 6 دقیقه
5 مورد از مهمترین و ساده ترین تکنیک های سئو برای افزایش رتبه سایت
اگر برای کسب و کار خود یک وب سایت راه انداخته‌اید اولین و مهمترین گام را برای توسعه کسب و کار خود در فضای آنلاین برداشته‌اید. حالا باید به فکر افزایش رتبه سایت و به دنبال آن افزایش ترافیک سایت خود باشید زیرا با وجود هزاران وب سایت با موضوع کسب و کار شما احتمال نمایش وب سایت شما در صفحه نخست بسیار پایین می‌آید. اینجاست که سئو به کمک می‌آید و وب سایت شما را به خوبی به موتورهای جستجو معرفی کرده و رتبه سایت را افزایش می‌دهد.

اگرچه موتورهای جستجو به فاکتورهای بسیاری برای رتبه دهی به وب سایت‌ها توجه می‌کنند اما در بین این فاکتورها 5 مورد وجود دارد که در عین سادگی و سرعت، می‌تواند رتبه وب سایت را به صورت چشمگیری افزایش دهد. با سی می‌پلاس همراه باشید تا این تکنیک‌ها را به شما معرفی کنیم.
 

انتخاب آدرس یا URL مناسب

اولین گامی‌ که برای شروع فعالیت یک وب سایت لازم است داشتن آدرس یا URL است، همان آدرسی که کاربران برای ورود به وب سایت شما استفاده می‌کنند. همین مسئله باعث شده است که گوگل هم به عنوان اولین فاکتور برای رتبه بندی وب سایت به آدرس یا URL سایت شما توجه کند و با توجه به آدرس وب سایت شما درباره موضوع و نحوه رتبه بندی سایت تصمیم‌گیری کند. بنابراین هنگام انتخاب نام برای وب سایت خود توجه داشته باشید که از نامی ‌زیبا و ساده و بدون هیچ گونه کاراکتر خاص و علامت # و یا متغییر استفاده کنید. به این صورت خواندن آدرس وب سایت برای کاربران و موتورهای جستجو بسیار ساده تر می‌شود. ضمن اینکه بهتر در ذهن کاربران هم باقی می‌ماند.
یک نام دامنه ایده آل در وحله اول باید شامل نام بیزنش شما باشد. در مرحله بعد بهتر است یک یا دو کلمه کلیدی درباره کسب و کارتان را هم در خود جای دهد.
 

تعیین عنوان و توضیحات متا برای هر صفحه وب

گام بعدی تعیین عنوان و توضیحات مناسب برای هر صفحه وب است. فرض کنید عبارتی را در گوگل جستجو کرده‌اید. حالا لیستی از نتایج جستجو برای شما نمایش داده می‌شود. عبارتی که با رنگ آبی نمایش داده می‌شود همان عنوان صفحه وب (title) است و لینک سبز آدرس صفحه (URL) و نوشته‌های مشکی توضیحات صفحه (meta description) هستند. این سه مورد نه تنها برای موتورهای جستجو بلکه برای کاربران هم بسیار اهمیت دارد و اگر عنوان و توضیحات صفحه تا حدی به سوال کاربر پاسخ ندهد احتمال کلیک کردن روی آن لینک به شدت پایین می‌آید.
بنابراین مطمئن شوید که برای هر صفحه وب یک عنوان منحصر به فرد که شامل کلمات کلیدی باشد را انتخاب کرده‌اید و توضیحات صفحه را هم دقیقا از مهمترین بخش محتوای صفحه وب انتخاب کنید به طوری که این توضیحات بین 160 تا 320 کاراکتر داشته باشد و حتما شامل کلمات کلیدی هم باشد زیرا موتورهای جستجو برای کمک به تصمیم‌گیری بهتر کاربران کلماتی از توضیحات متا را به صورت برجسته نشان می‌دهند که در عنوان جستجو شده توسط کاربر وجود داشته باشد.
تعیین عنوان و توضیحات متا برای هر صفحه وب
سایت ساز سی می‌ پلاس به صورت اتوماتیک برای تمامی‌ صفحات وبی که ایجاد می‌کنید، عنوان مناسب، مرتبط و یکتا به همراه توضیحات متا را تعیین می‌کند. بعلاوه در لینک هر صفحه عنوان مطلب هم قرار گرفته می‌شود که این کار برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو فوق‌العاده کاربردی است.
 

قرار دادن لینک‌های داخلی در صفحات وب

فرض کنید در انجام دو مرحله قبل کاملا موفق عمل کرده‌اید و توانستید کاربری را از طریق سرچ گوگل (Oraganic Search) به وب سایت خود بیاورید حالا قدم بعدی این است که وب سایت شما محتوای خوبی داشته باشید و مربوط به سوال کاربر باشد تا کاربر به محض ورود از سایت شما خارج نشود. در مرحله بعدی باید با قرار دادن لینک‌های مرتبط با موضوع پرسش کاربر، او را به بخش های دیگر وب سایت هدایت کنید. در واقع با انتخاب لینک‌های مرتبط با پرسش کاربر کاری کنید که مدت زمان بیشتری را در وب سایت شما بماند. این مسئله علاوه بر اینکه باعث می‌شود بخش‌های دیگر وب سایت هم به کاربران معرفی شود و موضوعات قدیمی شما زیر مطالب جدید مدفون نشود، برای گوگل هم بسیار مهم است. گوگل با استفاده از فاکتوری به نام Bounce Rate یا همان میزان ماندگاری کاربران در وب سایت، کیفیت وب سایت شما را اندازه گیری می‌کند.
با این اوصاف قرار دادن لینک‌های داخلی مناسب در صفحات مختلف وب سایت تاثیر چشمگیری در افزایش رتبه آن دارد اما این نکته را فراموش نکنید که قرار دادن لینک های نامرتبط که کاربران علاقه‌ای به کلیک کردن روی آن نشان نمی‌دهند باعث می‌شود این عمل شما نه تنها تاثیر مثبت نداشته باشد بلکه اعتبار سایت شما را هم برای موتورهای جستجو از بین ببرد.
سایت ساز سی می پلاس ابزاری در اختیار شما قرار می‌دهد که با استفاده از آن می‌توانید در مطالب خود به سایر بخش‌های وب سایت خود لینک تعریف کنید.
 

تعیین alt برای تصاویر

موتورهای جستجو به خوبی می‌توانند متن‌های موجود در وب سایت را بخوانند اما هنوز قابلیت فهمیدن تصاویر را ندارند به همین دلیل برای درک موضوع تصاویر موجود در وب سایت به توضیحاتی که برای تصاویر خود تعیین کرده‌اید که اصطلاحا به alt تصویر معروف است توجه می‌کنند. بنابراین حتما برای تمامی‌تصاویر موجود در وب سایت یک متن کوتاه که توضیح دهنده تصویر باشد را به عنوان alt آن تعریف کنید.
در ضمن در صورتی که به هر دلیلی (سرعت پایین اینترنت، مشکلات مرورگر و...) تصاویر وب سایت برای کاربری نمایش داده نشود، alt تصویر جایگزین آن تصویر خواهد شد بنابراین مخاطبین شما متوجه می‌شود در این بخش تصویری با چنین موضوعی قرار گرفته است.
هنگام انتخاب alt برای تصاویر حتما متنی را انتخاب کنید که دقیقا تصویر را توضیح دهد اما سعی کنید که از کلمات کلیدی صفحه وب هم در آن استفاده کنید.
اگر سایت خود را با سایت ساز سی می‌ پلاس طراحی کرده باشید به راحتی می‌توانید با کلیک بر روی عکس، توضیحاتی برای آن تعیین کنید که به صورت اتوماتیک به عنوان alt تصویر تعیین می‌شود.

محتوای ساختارمند

سعی کنید محتوای تمامی‌ صفحات وب سایت خود را ساختارمند تعریف کنید به عبارتی برای هر صفحه عنوان اصلی و زیر عنوان قرار دهید. این ساختار سلسله مراتبی به موتورهای جستجو کمک می‌کند که بهتر محتوای وب سایت را بفهمند.
در این ساختار عنوان اصلی صفحه وب از همه مهمتر است و باید حتما با تگ H1 تعیین شود اما این نکته را فراموش نکنید که در هر صفحه از وب سایت تنها یک بار از تگ H1 استفاده کنید و حتما این عنوان شامل کلمات کلیدی محتوای وجود در صفحه وب سایت باشد.
عنوان‌های کم اهمیت‌تر در محتوا را با تگ‌های H2 و H3 تعیین کنید و به همین ترتیب به محتوای خود ساختار بدهید. این مسئله باعث می‌شود وب سایت شما ساده‌تر توسط موتورهای جستجو خوانده شود و رتبه سایت را به خوبی تحت تاثیر قرار بدهد.

سایت ساز Drag & Drop سی می ‌پلاس ابزارهایی را در اختیار شما قرار می‌دهد که بدون نیاز به دانش تخصصی در زمینه طراحی سایت و برنامه نویسی، می‌توانید تیترهای متن را از نظر سئو بهینه سازی کنید و آن‌ها را به عنوان H1، H2 و... تعیین کنید.

در مقالات آتی سایت قصد داریم هر آنچه برای موفقیت یک وب‌ سایت به آن نیاز دارید را بررسی کنیم. پس پیشنهاد می‌کنیم مقالات سی‌ می‌ پلاس را دنبال کنید. برای دسترسی سریع به مقالات می‌توانید در کانال تلگرام ما با آی دی seemeplus@ عضو شوید.
 

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر