وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

4 قانون طلایی برای نمایش در صفحه نتایج گوگل

دوشنبه، ۱۰ تیر ۱۳۹۸

 زمان مطالعه: حدود 4 دقیقه
4 قانون طلایی برای نمایش در صفحه نتایج گوگل

اگر شما هم یک کسب و کار اینترنتی دارید بی‌شک به رعایت قوانین حضور در این حوزه هم نیاز دارید. برای اینکه بتوانید کسب و کار موفقی داشته باشید، قبل از هر چیزی باید گوگل شما را بشناسد و صفحات وب سایت شما را در نتایج جستجویش نمایش دهد. برای رسیدن به این هدف باید قوانین و اصول خاصی را دنبال کنید. با سایت ساز و فروشگاه ساز درگ اند دراپ سی می پلاس همراه باشید تا 4 قانون طلایی برای نمایش در صفحه نتایج گوگل را با هم بررسی کنیم.
 
 

 4 ترفند کاربردی برای نمایش در صفحه نتایج گوگل

1- سرعت بارگذاری سایت را افزایش دهید

یکی از مهم‌ترین مسائلی که گوگل و همه موتورهای جستجو به آن اهمیت زیادی می‌دهند، سرعت بارگذاری صفحات وب سایت است. گذشته از گوگل، کاربران هم به این فاکتور توجه زیادی دارند، به طوری که اگر حداکثر در مدت 2 تا 3 ثانیه صفحه وب سایت شما باز نشد، آن را می‌بندند و به سراغ یک وب سایت دیگر می‌روند. پس به همین سادگی، هم کاربری که به زحمت و تلاش جذب شده بود را از دست داده‌اید و هم وب سایت شما در نظر گوگل تنزل خواهد داشت. بنابراین سرعت سایت را بررسی کنید و در صورتی که مشکلی وجود داشت، درصدد رفع آن باشید. برای افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:
 
  1. از تصاویری بهینه شده و با حجم پایین در وب سایت استفاده کنید.
  2. کش مرورگر را فعال کنید.
  3. حجم کدهای HTML، CSS و JS خود را کاهش دهید.
  4. و...
 
 

2- تولید محتوای ارزشمند را فراموش نکنید

گوگل بیش از هر چیزی به رفتار مخاطب در وب سایت شما ارزش می‌گذارد. بنابراین تمرکز اصلی خودتان را روی جلب رضایت مخاطب قرار دهید. برای این کار کافی است محتواهایی باکیفیت که نیاز کاربر را مرتفع می‌کند درون وب سایت خود قرار دهید. توصیه می‌کنیم که هنگام تولید محتوا، فاکتورهای زیر را در نظر داشته باشید:
  1. محتوا را ساده و روان بنویسید.
  2. در طول متن از تیتربندی اصولی (رعایت H1، H2، H3 و...) استفاده کنید.
  3. تصاویری جذاب و مرتبط با موضوع در متن استفاده کنید.
  4. سعی کنید طول محتوا به اندازه قابل قبولی برسد، به طوری که نیاز کاربر را به صورت کامل جواب بدهد.
  5. در تیترها و در طول متن از کلمات کلیدی با چگالی (بین 2 تا 3 درصد) مناسب استفاده کنید.
  6. و... 
 

3- وب سایت را ریسپانسیو طراحی کنید

امروزه جستجوهای زیادی از طریق موبایل انجام می‌شوند و در طول یک سال گذشته هم گوگل تمرکز زیادی روی موبایل دارد. بنابراین باید وب سایت خود را به نحوی طراحی کنید که به خوبی روی موبایل هم کار کند. برای این کار باید از طراحی وب سایت ریسپانسیو استفاده کنید. این نوع طراحی روی هر دستگاهی بدون توجه به اندازه نمایشگر آن، به خوبی و کاملا درست نمایش داده می‌شود و کاربر هیچ نیازی به اسکرول کردن ندارد. (وب سایت‌هایی که با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس طراحی می‌کنید، کاملا ریسپانسیو هستند.)

4- بک لینک‌های داخلی را فراموش نکنید

لینک دادن به مطالب مرتبط اهمیت زیادی در سئو و رشد وب سایت دارد. فرض کنید آجرهای یک دیوار را روی می‌چینید، هر یک از آجرها یکی از صفحات وب سایت شما هستند اما باید حتما آن‌ها را با سیمان به هم وصل کنید و در کنار هم محکم نگه دارید در غیر این صورت دیوار شما خراب خواهد شد. بک لینک‌ها هم دقیقا نقش همان وصل کننده را بازی می‌کنند. باید در هر صفحه وب سایت به چند مطلب مرتبط دیگر از وب سایت خودتان لینک بدهید. به این ترتیب هم مطالب قدیمی فرصتی برای دیده شدن خواهند داشت و هم با افزایش ماندگاری کاربر در وب سایت، نرخ پرش کاهش می‌یابد. این مسئله برای گوگل هم حائز اهمیت است و هرچه ماندگاری کاربر در وب سایت بیشتر باشد و عملا وقت بیشتری را در وب سایت شما بگذراند، گوگل هم رتبه بهتری به شما خواهد داد.
 
 
 
 

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر