وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

10 نکته مهم برای مدیریت شبکه های مجازی

شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۸

با توجه به میزان رشد حضور و استفاده از شبکه های اجتماعی که امروزه پر رنگ تر از هر تاریخی است و در آینده نیز رنگین تر خواهد شد، می توان استفاده و فعالیت در شبکه های اجتماعی را یک بعد اساسی هر تجارت دانست.

اگر صاحب یک تجارت و کسب و کار، از شبکه های اجتماعی استفاده ننماید و از فعالیت در آن ها دوری کند خود را متضرر ساخته است، زیرا پیشرفت فروش از طریق تجارت الکترونیکی هم پا و گاهی پیشروی تجارت عادی در حرکت است.
برای همین دلیل  پیشنهاد اول ما به تاجرین استفاده از شبکه های مجازی جهت رونق بخشیدن به تجارت است و پیشنهاد دوم ما نیز توجه به ادامه این مقاله می باشد.
پس با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید؛ در این مقاله قصد داریم که به 10 نکته مهم برای مدیریت شبکه های مجازی اشاره کنیم.

 نکته اول: مدیریت جدی رسانه های اجتماعی

فعالیت در شبکه های اجتماعی را به هیچ عنوان نباید بی اهمیت شمرد. فروشندگان باید به طور جدی و به عنوان یک وظیفه شغلی به این موضوع توجه نمایند تا نتیجه مطلوب را کسب کنند.
با توجه به رشد جوامع و افزایش میزان آشنایی افراد با تکنولوژی های روز، بیش از 80 درصد جامعه با برنامه های اجتماعی مانند توییتر، فیسبوک، اینستاگرام و .... آشنایی نسبی دارند.

پیشنهاد سی می پلاس: راهنمای جامع استفاده از اینستاگرام برای بازاریابی


پس استفاده و به اشتراک گذاری خدمات و محصولات تان نباید کار دشواری برایتان باشد. تاکید میکنیم که این فرآیند باید به صورت هوشمندانه توسط ارائه دهنگان خدمات یا فروشندگان محصولات انجام گیرد تا به نتیجه ای که توقع دارند، دست یابند.

 نکته دوم: انتخاب بهترین نوع محتوا با توجه به شناخت بازار مقصد

هر شبکه اجتماعی یک بستر برای برقراری ارتباط و اشترک گذاری اطلاعات است. از برنامه های شبکه های اجتماعی می توان برای مدیریت ارتباط ها و انتشار محتواهایی که ممکن است از نوع رسانه یا متن باشند استفاده کرد.
این محتوا ها باید با توجه به شناخت بازار فروش از مشتریان خود انتخاب گردد. البته ناگفته نماند که بهترین محتوای تجارتی رسانه ها هستند که به صورت تصویری بهترین معرفی را در شبکه هایی مانند اینستاگرام انجام دهند.

 نکته سوم: توجه و پر اهمیت شمردن چگونگی محتوا

برای تولید محتوا وقت و توجه کافی را بگذارید. معرفی محصولات تنها تهیه یک تصویر و اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی نیست، کیفیت تصویر و نحوه به نمایش گذاشتن آن بسیار با اهمیت هست.
همیشه این موضوع را در نظر بگیرید که مشتریان شما بسیار با دقت و نکته سنج هستند. طرح های جذاب موجب جذب بیشتر مشتری خواهد بود.

نکته چهارم: از معرفی برند و درج لوگوی تجارتی تان در شبکه های اجتماعی استفاده نمایید.

برند و لوگو مانند نمایی از ارزش بالای کسب و کار شما در دنیای الکترونیک است. بهتر است در ابتدا به تجارت خود هویت ببخشید تا شما را علاوه بر عنوان تجارت با لوگویتان نیز بشناسند.

 نکته پنجم: پلتفرم های هدفمند انتخاب نمایید.

با یک مثال دنیای واقعی می خواهم این نکته را ملموس تر کنم. فرض کنید شما در دنیای واقعی یک فروشنده هستید که می تواند کسب و کار خود را به هر مکانی منتقل کنید و فروش خود را انجام دهید، حال اگر بخواهید تصمیم بگیرید به شلوغ ترین بخش بازار  روید که ممکن است همه ی محصولاتتان به فروش برسد یا به بخش متوسط که احتمال فروش نصف محصولاتتان وجود دارد؟!کجا را انتخاب میکنید؟ پاسخ معلوم است.

 نکته ششم: تعیین پلتفرم خانه

از بین هزاران پلتفرم موجود باید یکی را به عنوان پلتفرم اصلی انتخاب نمایید. شما باید بازار مقصد خود را تشخیص دهید و کسب و کار خود را بیشتر در آن بستر گسترش دهید. مانند اینستاگرام که امروزه به یکی از محبوب ترین محیط های تجارتی تبدیل شده است.

 نکته هفتم: فعالیت های خود را ابتدا تدوین نمایید.

انجام برنامه ریزی  بلند مدت و کوتاه مدت جهت فعالیت در شبکه های اجتماعی می تواند تعیین کننده میزان موفقیت شما باشد.

 نکته هشتم : برنامه زمانی برای انتشار محتوا ها داشته باشید.

زمان بندی روزانه برای انتشار محتوا موجب دائمی شدن مخاطبانی که ممکن است روزی مشتری شوند، خواهند بود.

  نکته نهم : ثبات در انتشار محتوا

چه در این زمینه فعالیت در شبکه های اجتماعی، چه در زندگی واقعی مان، داشتن ثبات و پایداری یک کلید کابردی برای کسب موفقیت است.

 نکته دهم: پاسخ دادن به سوالات دنبال کنندگان

بازار بدون مشتری هیچ معنایی نخواهد داشت، پاسخ دهی مناسب به مشتریان تان را از معیار های اصلی کسب و کار قرار دهید.

 نکته یازدهم: خود را معرفی کنید

انجام تبلیغات به صورت اصولی موجب بزرگ تر شدن کسب و کار شما خواهد بود. از صرف هزینه در این راه نهراسید. البته با تحقیق و کاووش درباره بستر تبلیغ محصولاتتان تصمیم بگیرید.

پیشنهاد سی می پلاس: چگونه کمپین دیجیتال مارکتینگ طراحی کنیم؟

 


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر