وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

10 فاکتور سئو 2018 که برای کسب رتبه یک گوگل در موتورهای جستجو ضروری است

دوشنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

زمان مطالعه: حدود 4 دقیقه

10 فاکتور سئو 2018 که برای کسب رتبه یک گوگل در موتورهای جستجو ضروری است
سئو یکی از مهمترین مسائلی است که همواره در طراحی سایت باید به آن توجه کنید. در واقع همین سئو است که باعث دیده شدن وب سایت شما در اینترنت می‌شود. گوگل برای اینکه به صورت رایگان لینک‌های مختلف وب سایت شما را در صفحه اول نتایج جستجو نمایش دهد به فاکتورهای زیادی توجه می‌کند اما برخی از این فاکتورها برای گوگل بسیار مهم هستند. در ادامه قصد داریم 10 فاکتور سئو 2018 را به شما معرفی کنیم که باعث می‌شود وب سایت شما در صفحه اول گوگل نمایش داده شود. با سی می پلاس همراه باشید.
 

10 مورد از برترین فاکتور سئو 2018

 

1- استفاده از پروتکل HTTPS در وب سایت

یکی از مهمترین فاکتورهای سئو در سال 2018 استفاده از پروتکل امن HTTPS در وب سایت است زیرا امنیت برای گوگل اهمیت بسیاری دارد. در سال 2018 این مسئله به حدی برای گوگل مهم شده است که این کمپانی وب سایت‌هایی که از پروتکل امن HTTPS استفاده نمی‌کنند را به صورت وب سایت ناامن نشان می‌دهد.
این مسئله علاوه بر کاهش رتبه وب سایت شما در گوگل، باعث نگرانی کاربران هم می‌شود. بنابراین کاربران کمتری حاضر به کلیک روی لینک وب سایت شما خواهند شد و تعداد زیادی از کاربرانتان را از دست خواهید داد.
بنابراین اگر هنوز هم از پروتکل HTTPS استفاده نمی‌کنید، زمان آن رسیده است که این رویه را تغییر دهید.

پیشنهاد سی می پلاس: HTTPS مهمترین فاکتور سئو در سال 2018
 
 

2- قرار دادن کلمه کلیدی در آدرس صفحه

قدم بعدی انتخاب آدرس مناسبی برای صفحات وب سایت یا همان URL است. آدرس وب سایت به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا بهتر و سریع‌تر موضوع اصلی صفحه وب شما را تشخیص دهند. بنابراین حتما در آدرس صفحه وب خود از کلمه کلیدی آن صفحه استفاده کنید. برای نمونه اگر در کل صفحه درباره موضوع "فاکتور سئو 2018" صحبت می‌کنید، حتما در آدرس صفحه وب از این کلمه استفاده کنید.
 

3- استفاده از آدرس کوتاه برای صفحات وب

تا جایی که می‌توانید آدرس صفحات وب سایت خود را کوتاه انتخاب کنید. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که  گوگل لینک‌های کوتاه‌تر را سریع‌تر و بهتر رتبه بندی می‌کند.
در تصویر زیر نتایج بررسی 1 میلیون لینک مختلف نمایش داده شده است. بنا به این نتایج  URLهایی که 50 کاراکتر داشته‌اند، به مراتب بهتر از آدرس‌هایی با 62 کاراکتر، در گوگل ایندکس شده‌اند.
 
 تاثیر کوتاه بودن لینک در سئو وب سایت
 

4- استفاده از کلمه کلیدی در عنوان صفحه

ابتدایی‌ترین فاکتور سئو که بی‌شک همه از آن مطلع هستند، لزوم استفاده از کلمه کلیدی در عنوان صفحه است اما مسئله مهم‌تر اینجاست که ترجیحا باید این کلمه را ابتدای عنوان استفاده کنید تا تاثیر بیشتری داشته باشد. 

 

5- استفاده از کلمات کلیدی در 150 کلمه اول متن

بعد از 4 فاکتور بالا، گوگل بیش از هر چیزی به 150 کلمه اول متن شما توجه می‌کند. بنابراین مطمئن شوید که در این 150 کلمه حداقل یک بار از کلمه کلیدی استفاده کرده باشید.
 
 

6- استفاده از کلمه کلیدی در زیر عنوان‌های صفحه

در مرحله بعدی گوگل به زیر عنوان‌های صفحه وب سایت شما توجه می‌کند. زیر عنوان‌ها در واقع همان تیترهایی هستند که با H2، H3 و یا H4 مشخص می‌شوند. سعی کنید که حتما حداقل در یکی از زیر عنوان‌های خود از کلمه کلیدی استفاده کنید. ضمنا باید بدانید که وجود کلمه کلیدی در زیر عنوان H2  مهمتر از وجود آن در زیر عنوان H3 است.
 
 

7- بهینه سازی تصاویر

فاکتور سئو 2018 بعدی که بسیار مهم است بهینه سازی تصاویر است. گوگل متاسفانه در تشخیص تصاویر اصلا خوب نیست بنابراین برای کمک به گوگل باید حتما برای تصاویرتان ویژگی alt را تعیین کنید. ضمنا در نام گذاری تصاویر هم دقت داشته باشید. نام تصویر باید به نحوی انتخاب شود که به صورت خیلی خلاصه تصویر را توضیح دهد. در مورد ویژگی alt هم در نظر داشته باشید که از کلمه کلیدی در این ویژگی استفاده کنید.
 

8- استفاده از کلمات کلیدی مشابه

قبلا گوگل در تشخیص کلمات کلیدی کمی مشکل داشت بنابراین مجبور بودید بارها و بارها یک کلمه کلیدی را در صفحه تکرار کنید اما حالا گوگل هوشمند شده است. بنابراین به جای اینکه از یک کلمه 20 بار در متن استفاده کنید، بهتر از بخشی از این کلمات کلیدی را با کلمات مشابه جایگزین کنید.
 

9- استفاده از لینک‌های داخلی

ایجاد لینک‌های داخلی یکی دیگر از فاکتورهای مهم سئو است. هرگاه مقاله جدیدی در وب سایت خود منتشر کردید حداقل 2 تا 5 مطلب مرتبط با آن را که قبلا در وب سایتتان منتشر کرده بودید، یافته و به آن لینک دهید.
به این ترتیب هم به صفحات مختلف وب سایت خود ارزش داده‌اید و هم به کاربران کمک کرده‌اید تا راحت‌تر به بخش‌های مختلف سایت شما دسترسی داشته باشند.
 
 

10- استفاده از لینک‌های خارجی 

یکی از فاکتورهای سئو 2018 ایجاد لینک‌های خارجی ارزشمند است. بنابراین سعی کنید در مقاله‌هایتان به وب سایت‌های ارزشمند خارجی مانند ویکی پدیا و... هم لینک بدهید. این کار به صفحه شما اعتبار می‌بخشد و رتبه آن را بهبود می‌دهد.

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر