وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

10 زبان برنامه نویسی محبوب در سال 2020

دوشنبه، ۱۲ آبان ۱۳۹۹

10 زبان برنامه نویسی محبوب در سال 2020
طبق آمارهایی که GitHub ارائه کرده است، 10 زبان برنامه نویسی محبوب در سال 2020 معرفی شده که می توان از آن ها در پروژه های مختلف استفاده کرد. همانطور که می دانید بسیاری از تکنولوژی های اطراف ما بر اساس زبان های برنامه نویسی ساخته شده اند. اگر فعالیت شما با تکنولوژی و زبان های برنامه نویسی مرتبط است، با سایت ساز سی می پلاس همراه باشید، در این مقاله 10 زبان برنامه نویسی محبوب در سال 2020 را بررسی خواهیم کرد.

10 زبان برنامه نویسی محبوب در سال 2020

زبان های برنامه نویسی زیر، زبان های محبوبی هستند که توسط GitHub معرفی شده اند:

  • زبان برنامه نویسی Ruby

Ruby در دسته زبان های برنامه ‌نویسی کد باز یا منبع باز قرار دارد که با هدف استفاده آسان ارائه شده است.  Ruby توسط Yukihiro “Matz” Matsumoto طراحی شده است زبان برنامه ‌نویسی Ruby در سال ۱۹۹۵ منتشر شد و از آن زمان به بعد، توانست تبدیل به یک زبان برنامه نویسی محبوب شود.

  • زبان برنامه نویسی C

زبان برنامه نویسی C یکی از زبان های بسیار قدیمی است که هنوز هم کاربردهای بسیار زیادی دارد. C توسط دنیس ریچی در سال ۱۹۷۲ ساخته شده است. جالب است بدانید که زبان ‌های محبوب از جمله Java ، PHP و JavaScript، بر اساس زبان C ساخته شده اند.

10 زبان برنامه نویسی محبوب در سال 2020

  • زبان برنامه نویسی shell

Shell بیشتر در حوزه ی IT محبوب است با کمک دستورات این زبان برنامه نویسی می توان مستقیم به سیستم عامل دستور داد و به او گفت که چه کاری باید انجام دهد. از زبان برنامه نویسی shell می‌توان برای انجام فعالیت های رایج مانند نصب یا حذف برنامه از راه دور یا مدیریت، تهیه نسخه پشتیبان و کپی فایل‌ها استفاده کرد.

  • زبان برنامه نویسی TypeScript

TypeScript یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی کد باز است که نخستین بار توسط مایکروسافت ارائه شد. TypeScript  تنها یک زبان برنامه نویسی محبوب نیست، بلکه یکی از زبان‌ هایی است که توانسته رشد و پیشرفت بسیار خوبی داشته باشد. این زبان برنامه نویسی بسیار به جاوا اسکریپت شباهت دارد.

  • زبان برنامه نویسی ++C

++C از زبان برنامه نویسی C ساخته شد است. این زبان از سال ۱۹۷۹ در درسترس کاربران قرار گرفته است. Bjarne Stroustrup  این زبان برنامه نویسی را در حالی که قصد داشت تا پایان نامه خود را تکمیل کند، به عنوان راهکاری برای افزودن ویژگی‌ های دیگر به زبان C آن را ارائه کرد.

  • زبان برنامه نویسی #C

زبان برنامه نویسی سی شارپ توسط مایکروسافت im team به سرپرستی Anders Hejlsberg ساخته و ارائه شده است. #C شباهت های بسیار زیادی به زبان برنامه نویسی جاوا دارد و با کمک آن می‌ توان برنامه ‌های کاربردی گوشی هوشمند، بازی و نرم افزارهای  سازمانی را طراحی و راه اندازی کرد.

10 زبان برنامه نویسی محبوب در سال 2020

  • زبان برنامه نویسی PHP

PHP، مخفف Hypertext Preprocessor، است که یک زبان برنامه نویسی کد باز به حساب می آید، که برای توسعه صفحات وب از آن استفاده می شود. PHP  این قابلیت را دارد که با بانک ‌های اطلاعاتی به خوبی هماهنگ شود.

  • زبان برنامه نویسی Java

زبان برنامه نویسی Java برای نخستین بار در سال ۱۹۹۵ توسط Sun Microsystems ساخته و ارائه شد، که مدتی بعد توسط اوراکل به یک نتیجه قطعی رسید. این زبان برنامه نویسی که کد باز است توسط شرکت‌ هایی مانند توییتر و نتفلیکس مورد استفاده قرار گرفته است.

  • زبان برنامه نویسی Python

پایتون هم یکی از سریع ترین و محبوب ترین زبان های برنامه نویسی دنیا است. Python از لحاظ محبوبیت در سال ۲۰۱۹ شناخته شده است. Python بیشتر برای برنامه های هوش مصنوعی و تحلیل داده استفاده می‌شود.

  • زبان برنامه نویسی JavaScript

زبان برنامه نویسی JavaScript  را می توان به عموان محبوب ترین زبان برنامه نویسی جهان معرفی کرد. دلیل محبوبیت جاوا اسکریپت، امکانات و ویژگی هایی است که برای طراحی وب سایت ایجاد می کند. از زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت می توان برای ساخت بازی استفاده کرد.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر