وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

10 راز وفاداری مشتریان به کسب و کارهای کوچک

دوشنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۸

شاید برای شما غیر قابل باور باشد اما شما می توانید با رعایت چند نکته ساده و انجام چند استراتژی میزان فروش و درآمد شما به میزان چشمگیری با افزایش روبه رو خواهد شد.
با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید؛ در این مقاله به 10 استراتژی برای افزایش فروش شما اشاره خواهیم کرد.

 

  • در معرفی خودتان جسارت خرج کنید. در بنر هایی که طراحی می کنید یا سفارش می دهید ادرس های شبکه های اجتماعی خود را بیاورید. از این که اسم برند خود را اعلام کنید و محصولات خود را معرفی کنید، نهراسید. ویژگی های محصولات تان را بگویید و از بیان ایده هایی که در ذهن می پرورانید پرهیز نکنید.
  • فعالیت در شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید. محتوای به روز و درست تولید کنید و در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید. اغراق در معرفی هایتان استفاده نکنید و با کاربران و بازدیدکنندگان خود صادقانه برخورد کنید.

  • در شبکه های اجتماعی بر پایه ویدئو فعال باشید. می توانید محتوای ویدئویی با استفاده از برنامه های موجود به عنوان معرفی کننده محصولات خود تولید و به اشتراک بگذارید. اهمیت محتوای تصویری که شامل عکس و ویدئو می باشد امروزه برای کابران بسیار بالا بوده و کاربران ترجیح می دهند بیشتر از مطالعه، مشاهده نمایند.
  • به پر بارسازی صفحه تان در اینستاگرام بپردازید.در شبکه اجتماعی اینستاگرام که یک محیط مجازی پر طرفدار می باشد، از کلمات پربازدید در قالب هشتگ استفاده نمایید. متن کپشن پست هایی که منتشر می نمایید اهمیتی فرا از یک توضیح ساده درباره پست شما داراست. هشتگ های پربازدید را پیدا کنید، استفاده از هشتگ های مناسب و پربازدید در صفحه اینستاگرامی تان می تواند تعداد دنبال کنندگان تان را تا حد بالایی افزایش دهد و یک بستر مناسب برای بازاریابی محصولات شما ایجاد نماید.
  • گاهی بهتر است از قرعه کشی بین مشتریان ثابت استفاده نمایید تا مشتریان موقت شما نیز به مشتریان ثابت تان ملحق گردند. قرعه کشی بسیار مورد توجه مشتریان و بازدید کنندگان فروشگاه شما خواهد بود.

  • وب سایت فروشگاه خود را راه اندازی نمایید. دنیای مجازی پا به پای زندگی واقعی اهمیت پیدا کرده است. پس بهتر است برای فروشگاه خود یک مدرک هویتی در فضای مجازی داشته باشید تا فروش های خود را به صورت آنلاین نیز انجام دهید. وب سایت فروشگاهی امروزه با استفاده از سیستم مدیریت محتوای آماده راه اندازی می شوند که هزینه زیادی نیز ندارد. وب سایت بستری ایجاد می کند که شما محصولات خود را به صورت حرفه ای در دنیای مجازی معرفی نمایید.
  • استفاده از تخفیف های مناسبتی روش مناسبی است که مشتریان را در انتظار مناسبت ها نگه میدارد تا با فرا رسیدن این مناسب به فروشگاه شما مراجعه و از محصولات شما استقبال نمایند.
  • استراتژی هشتم این است که فعالیت های فروشگاه های رقیب و مشابه را زیر نظر داشته باشید. تجزیه و تحلیل فروشگاه های موفق موجب می شود که شما از روش های موفقیت های ایشان، برای به دست آوردن درآمد بیشتر استفاده نموده و بررسی و تجزیه فروشگاه های ناموفق نیز باعث می شود شما از روش هایی که آنها را با شکست مواجه نموده است دوری و پرهیز نمایید.

  • از تبلیغات به صورت مفید استفاده نمایید. تبلیغات اگر از اصول خود خارج گردند موجب آزار و اذیت مشتریان خواهد بود. اما اگر اصول تبلیغ رعایت گردد باعث جذب مشتری هر چه بیشتر خواهد بود. استفاده از تبلیغات بنری در فضای مجازی، استفاده از یک بنر بزرگ بر روی یکی از دیوار های ساختمان در معرض دید و .... می تواند مسیر تبلیغاتی شما را با موفقیت همراه سازد.
  • استراتژی آخر و مهم این است که با مشتریان خود صادقانه برخورد نمایید. همه ی ما برای برطرف سازی نیاز های روزانه خود خرید هایی انجام می دهیم، اگر از یک فروشگاه خرید نماییم که برخورد فروشنده اعتماد ما را جلب نماید برای بار دوم و سوم نیز به فروشگاه ایشان مراجعه و خرید خود را انجام خواهیم داد. صداقت در برخورد های فروشندگان قابل تمییز خواهد بود.

رعایت چندین نکته در خرید و فروش های روزمره باعث خواهد شد که شما مشتریان دائمی برای فروشگاه خود جذب نمایید. بازاریابی مناسب و اصولی موجب موفقیت های روز افزون شما خواهد بود. در این مسیر از راهنمایی های افراد با تجربه غافل نشوید.

برای افزایش رتبه فروشگاه اینترنتی و سایت خود می توانید از تیم سئو سایت ساز سی می پلاس مشاوره رایگان دریافت کنید.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر