وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

یک پست وبلاگ باید چند کلمه داشته باشد؟

دوشنبه، ۹ دی ۱۳۹۸چه محتوایی برای گوگل ارزشمند تر است؟ آیا هر چه طول محتوای مطالبی که در سایتمان قرار می دهیم طولانی تر باشد، بهتر است؟ آیا کاربرها از خواندن مطالب طولانی حوصله یشان سر نمی رود و مطلب را نیمه خوانده رها نمی کنند؟

اکثر بازاریابان و مدیران وب سایت ها همیشه این سوال را دارند که تعداد کلمات محتوایی که در وبلاگ خود منتشر می کنند چقدر باشد؟

بجای این سوال ها سعی کنید، محتوایی را تولید کنید که ارزشمند باشد و مطمئن باشید که بتواند نیاز مخاطب را برطرف کند.
با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید؛ در این مقاله قصد داریم بگوییم چگونه محتوایی را تولید کنید که برای خواننده جذابتر باشد.

پیشنهاد سی می پلاس: چرا سایتم در گوگل امن نیست؟

درسال 2016 برایان دین (Brian Dean) و هم تیمیهایش مطالعاتی را از طریق سایت بک لینکو (Backlinko) انجام دادند؛ که در نهایت با بررسی یک میلیون محتوای منتشر شده به این نتیجه رسیدند که هر چه محتوایی را که شما تولید می کنید، طولانی تر باشد درموتورهای جستجو رتبه بهتری دارد.

اگر شما محتوای بهتر با تحلیل های عمیق تر و کلمات بیشتر تولید کنید، جزو 10 لینک برتر گوگل خواهید بود.

مطالعات دیگری که روی 100 میلیون مقاله توسط نوح کجان (Noah Kagan)، اپ‌سامو (AppSumo) و بوزسامو (BuzzSumo) انجام شد؛ نشان داد که محتواهایی بین سه هزار تا 10 هزار کلمه دارند بیشتر در فضا های مجازی    به اشتراک گذاشته می شوند.

درست است که مقالات طولانی بهتر و راحت تر در گوگل ایندکس می شوند و رتبه بالاتری در جستجوها دارند، اما باید توجه داشت که محتوایی با این تعداد کلمات باید طوری نوشته شود که خواننده تا آخر مطلب آن را دنبال کند. محتوا باید ارزش علمی بالایی داشته باشد و اینها نیازمند این است که نویسنده مهارت زیادی درنویسندگی داشته باشد.

پیشنهادسی می پلاس:  10 نکته مهم برای مدیریت شبکه های مجازی        

شما سعی کنید محتوایی را که تولید می کنید کمتر از 300 کلمه نباشد، تا به راحتی در گوگل ایندکس شوند. مقالاتی که کمتر از 300 کلمه باشند، اسپم شناخته می شوند و بجای اینکه نتیجه مطلوبی، برای سایت شما داشته باشد؛ به مرور زمان عکس عمل می کند. مقالاتی که طولانی هستند، بهتر حق مطلب را ادا می کنند و خواننده بیشتر با مفاهیم و توضیحات محتوا آشنا می شود و موضوع کامل تر در ذهن مخاطب نقش می بندد.

در بحث سئو سایت محتواهایی که به روز و یونیک باشند را پادشاه می نامند و این مورد یکی از معیارهای اصلی بر موتورهای جستجوگرمی باشد.


پست وبلاگ باید چند کلمه باشد؟

میانگین تعداد کلمات محتواهایی که در وبلاگ سایت خود قرار میدهیم به مخاطب هدف و موضوعی که برای نوشتن انتخاب کرده اید بستگی دارد.

سعی کنید موضوعی را که انتخاب کنید که برای خواننده جذاب باشد و خواننده برای خواندن و شنیدن آن تمایل داشته باشد.

اگر می خواهید محتواهایی را که تولید می کنید، مخاطب بیشتری را به سمت خود جذب کنند؛ مخاطب هدف خود را مشخص کنید و بر اساس سلیقه مخاطب، مقاله خود را تنظیم کنید.

هدف شما از نوشتن محتوا چیست؟ هدف نهایی شما برمحتوا و تعداد کلمات محتوا تاثیر دارد. درست است که گفتیم پست های طولانی ارزش بیشتری نسبت به پست های کوتاه دارند ولی نمی توان ارزش پست های کوتاه را نادیده گرفت.

هر کسب و کاری بر اساس شرایطی که دارند، طول محتوا و تعداد کلمات مخصوص به خود را دارند.به طور مثال در صنعت مد و زیبایی میانگین تعداد کلمات استفاده شده در پست های وبلاگ این سایتها 699 کلمه است. این مقالات بسیار جذاب و همراه با تصاویر با کیفیت و ویدیو های آموزشی هستند.

پیشنهاد سی می پلاس: آمارهای هیجان انگیز از بازاریابی محتوا تصویری که شما باید بدانید


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر