وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

یک فروشگاه اینترنتی چقدر در آمد دارد؟

دوشنبه، ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که می خواهند کسب و کار خود را به صورت اینترنتی راه اندازی کنند، و یا بخشی از فعالیت کسب و کار سنتی خود را به صورت آنلاین انجام دهند، حتما با این سوال در ذهنتان رو به رو شده اید که یک فروشگاه اینترنتی تا چه اندازه برای ما سود و درآمدزایی خواهد داشت.
با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید؛ در این مقاله به شما خواهیم گفت یک فروشگاه اینترنتی چقدر درآمد دارد و چه فعالیت هایی به افزایش درآمد کمک می کند.

 

فروشگاه اینترنتی چیست؟

فروشگاه اینترنتی، یک وب سایت است که می تواند تمام امکانات یک فروشگاه فیزیکی را در اختیار شما و مشتریان قرار دهد. یک فروشگاه اینترنتی می تواند به مشتریان این امکان را را بدهد تا بتوانند در هر ساعت از شبانه روز اقدام به ثبت سفارش کنند.

مزیت های فروشگاه اینترنتی شامل موارد زیر است:

  • راه اندازی یک کسب و کار آنلاین با هزینه ای بسیار پایین
  • حذف محدودیت های جغرافیایی برای فروشنده و خریدار
  • حذف واسطه ها و در نتیجه حذف بسیاری از هزینه ها
  • امکان فعالیت برای فروشنده و خریدار به صورت 24 ساعته

یک فروشگاه اینترنتی چقدر درآمد دارد؟

باید بگوییم که یک فروشگاه اینترنتی به لحاظ درآمدی کاملا با یک فروشگاه فیزیکی  قابل مقایسه است و می توان آن ها را در یک سطح قرار داد، حتی می توان گفت که یک فروشگاه اینترنتی در زمان ساخت به هزینه های بسیار پایینی در مقایسه با یک فروشگاه فیزیکی نیاز دارد و همچنین ممکن است یک فروشگاه اینترنتی بتواند رکورد یک فروشگاه فیزیکی را در میزان درآمد بشکند.
امروزه با توجه به فعالیت های اینترنتی افراد و داشتن مشغله های بسیار زیاد، دیگر تمایلی به خرید از فروشگاه های فیزیکی ندارند، به همین دلیل ترجیح می دهند که کالا و یا محصول مورد نظر خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

هنگامی که افراد تصمیم به خرید اینترنتی دارند، دیگر محدودیت جغرافیایی وجود ندارد. در نتیجه ممکن است یک فروشگاه اینترنتی بتواند مشتریان بسیار زیادی در سطح یک کشور و یا حتی جهان را به سمت خود جذب کند. این درحالی است که فروشگاه های فیزیکی تا همیشه محدودیت جغرافیایی برای مشتریان دارند.

چه فعالیت هایی به جذب درآمد از فروشگاه اینترنتی کمک می کند؟

اگر به دنبال افزایش درآمد فروشگاه اینترنتی خود هستید، باید بدانید که پیش از هرچیزی باید با آن مانند یک فروشگاه فیزیکی برخورد کنید. اینکه بتوانید محصولات با کیفیت و مورد نیاز مشتریان ارائه دهید. و پس از آن اطلاعات مورد نیاز محصولات را به طور کامل در اختیار مخاطبان قرار دهید. همچنین برای جلب توجه مشتریان و جذب آن ها به سمت فروشگاه اینترنتی، نیاز است تا ظاهر فروشگاه شما بسیار جذاب باشد. اما روش های جذب مشتری و افزایش درآمد کمی گسترده تر از راهکارهای قبلی است.

برای افزایش فروش اینترنتی، شما نیاز به دانش دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال دارید. در بازاریابی دیجیتال تبلیغات به صورت مجازی صورت می گیرد. به عنوان مثال تبلیغات در شبکه های اجتماعی.

و مورد دیگر فعالیت های مرتبط با سئوی وب سایت است. برای اینکه وب سایت فروشگاهی شما در اینترنتی دیده شود، نیاز دارید تا سئوی آن را تقویت کنید. به طوری که مشتریان، زمانی که محصولات خود را در اینترنت جستجو می کنند، محصولات شما در نتایج اول موتورهای جستجو نمایش داده شود.

باید بدانید که با پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن اینترنت، شکل فعالیت های روزانه و فعالیت هر نوع کسب و کاری کمی متفاوت شده است. دیگر افراد تمایل ندارند که زمان خود را برای خرید یک محصول به صورت حضوری صرف کنند. به همین دلیل نیاز است تا کسب و کارهای سنتی، در صورت امکان بخشی از فعالیت های خود را به صورت اینترنتی انجام دهد.  


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر