وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

یک تصویر ارزش هزار کلمه را دارد!

دوشنبه، ۲ دی ۱۳۹۸

وقتی که بچه بودیم و هنوز سواد خواندن و نوشتن را نداشتیم، با نگاه کردن به تصاویر کتابها خودمان را سرگرم می کردیم و یا حتی برای خودمان با توجه به تصاویری که در کتاب های داستانی بود برای خودمان داستانسرایی می کردیم.

با اینکه سالها از این موضوع می گذرد و دیگر بی سواد نیستیم، اما همچنان به کتاب هایی علاقه مند هستیم که تصاویر دارند. در موقع خرید کتاب، کتابهایی که تصاویر بیشتر و جذاب تری دارند در اولویت خرید خود قرار می دهیم.

این نوع رفتار در هنگام بازدید از سایت و فروشگاه آنلاین شما نیز صدق می کند و کاربرها دوست دارند که با نگاه کردن به تصاویر مفهوم نوشته های شما را بفهمند، گاهی حتی بدون اینکه مطالبی را که شما نوشته اید بخوانند.

با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه ما باشید، در این مقاله قصد داریم به شما از اهمیت گذاشتن تصاویر زیبا و با کیفیت در وب سایتتان بگوییم.

حتما به وبلاگ هایی برخورده اید که شاید محتوای بسیار مفید و خوبی را داشته اند ولی بخاطر اینکه هیچ تصویری در بین آن مطالب وجود نداشته است، فقط یک یا دو پاراگراف آن را خوانده اید و یا آن مطلب را نخوانده رها کرده اید.

نداشتن تصویر در بین مطالب باعث می شود که چشم خواننده خسته شود، بهمین خاطر خواننده حوصله ، خواندن ادامه مطلب را نمی کند.

ما به شما پیشنهاد می کنیم که ازعکس های با کیفیت در قسمت های مختلف سایت ( صفحه اول سایت، درباره با ما، مطالب وبلاگ و ... ) استفاده کنید.

برای قسمت درباره با ما، می توانید از عکسهای واقعی فضای شرکتتان، همکاران، عوامل پشت صحنه و مشتری هایتان استفاده کنید؛ این تصاویر واقعی علاوه بر اینکه روی برندسازی شما تاثیر مثبت دارد باعث افزایش اعتماد سازی برای کاربرهایی که تازه وارد سایت شما شده اند، می شود.

علاوه بر اینها، داشتن یک محتوای جذاب در سایت، باعث جلب توجه کاربر می شود و مدت زمان توقف کاربر در سایت شما را افزایش می دهد که نتیجه آن افزایش رتبه وب سایت در موتورهای جستجو و اصطلاحا بهینه سازی سئو سایت را بهمراه دارد.

در مطالعاتی که در سالهای اخیر در مورد استفاده تصاویر در محتوایی که تولید میشود، انجام شده است؛ به این نتیجه رسیده اند که گذاشتن عکس های مرتبط با محتوای سایت نظرکاربرها را بیشتر به خود جلب می کند ولی این آمار برای تبلیغاتی که همراه با عکس در سایت های مختلف نمایش داده می شود برعکس است.

در واقع می توان گفت که کاربر ها با دیدن عکس ها با مطالب سایت ارتباط برقرار می کنند و اگر سایت شما بدون تصویر باشد، کاربر هیچ تمایلی به دیدن آن ندارد و در همان ابتدا سایت شما را خواهد بست.

سعی کنید برای مطالبی که می خواهید در وب سایت خود منتشر کنید، سخنی از بزرگان و افراد تاثیر گذار در این زمینه به صورت تصویر در بین محتوای خود قرار دهید. چون مخاطب آن را بسیار می پسندد. مثلا اگر محتوای شما در مورد تبلیغات و ارزش آن است، استفاده از تصویری مانند تصویر زیر بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

اهمیت استفاده از رنگ و فونت در محتوای تصویری در جذب مخاطب و طراحی سایت

آمار نشان می دهد، که استفاده از تصاویر خودتان و رنگ ها و فونت های مناسب در هنگام طراحی سایت می تواند تا 80 درصد در شناخته شدن شما و برندتان اثر مثبت بگذارد.

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که با دیدن یک فضای تبلیغاتی ذهنتان ناخودآگاه روی یک برند خاص برود. خیلی از کسب و کارها از همان ابتدای فعالیت خود یک رنگ خاص را برای انتخاب می کنند و این رنگ را درتمام محتواها، تبلیغات، رنگ سایت و رسانه های خود بکار می رود. مانند: رنگ خاکستری اپل یا رنگ بنفش سی می پلاس

احتمالا می دانید که هر رنگ می تواند یکی از احساسات و عواطف انسان را بیدار کند و با آن را به بازی بگیرد. پس بهتر از با توجه به نوع کسب و کار خود، رنگ مناسبی را انتخاب کنید.

کلام آخر

یک تصویر ارزش هزار کلمه را دارد!  تا چند سال پیش تاکید بر این بود که محتواهایی بدون عکس و ویدیو در سایت خود منتشر کنید، به خاطر اینکه در اون زمان اینترنت ایران نفتی بود...ولی حالا سرعت نت به پای بنز نمی رسد ولی بهتر از قبل شده است و کارمان راه می اندازد. این روزها تاکید بر این است که از عکس و ویدیو در محتوای خود برای جذابیت بیشتر و جلب نظر کاربرهای خود استفاده کنید.

البته منظورمان این نیست که همه تمرکز خود را برای تهیه عکس و ویدیو های اختصاصی بگذارید و از محتوای متنی خوب غافل شوید، همه اینها در کنار هم برای مخاطب اهمیت دارد.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر