وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

گوگل ترند، قدرتمندترین ابزار رایگان گوگل برای سئو

شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۶

زمان مطالعه : حدود 3 دقیقه  
 گوگل ترند، قدرتمندترین ابزار رایگان گوگل برای سئو
 
محتوای ارزشمند کلید موفقیت هر وب سایتی است اما فرض کنید محتوایی بسیار قوی تولید کرده‌اید که در عین حال که موضوعی را توضیح می‌دهد که سوال بسیاری از کاربران است اما هیچ ورودی از سمت گوگل برای سایت شما به همراه ندارد! می‌دانید موضوع چیست؟ گوگل به سری واژه‌هایی که پشت سر هم انتخاب می‌کنید و از آن‌ها در متن خود استفاده می‌کنید توجه زیادی می‌کند. دقیقا مشکل اینجاست که شما در محتوای تولیدی خود از عبارتی که توسط کاربران جستجو می‌شود استفاده نکرده‌اید، به همین سادگی!
 
در واقع اولین قدم بعد از انتخاب موضوع برای تولید محتوا، یافتن کلید واژه‌ای است که کاربران سوال خود را با آن جستجو می‌کنند. شاید با خود بگویید که چطور باید از سوالاتی که کاربران می‌پرسند آگاه شویم اما نگران نباشید، تا پایان این آموزش با سی می پلاس همراه باشید تا ابزاری قدرتمند برای یافتن کلید واژه‌های جستجو شده توسط کاربران به شما معرفی کنیم.
 

گوگل ترند چیست؟

یکی از ابزارهای قدرتمند و عین حال رایگان گوگل، گوگل ترند یا همان گوگل ترندز (Google trends) است که در سال 2006 وارد بازار شد. این ابزار قدرتمند در سئو به شما کمک می‌کند تا روند (trends) و واژه‌هایی که در گوگل سرچ شده است را بشناسید، آن‌ها را با هم مقایسه کنید و بهترین واژه را انتخاب کنید تا در نتایج جستجو نمایش داده شوید و کاربران زیادی از سمت گوگل به سمت سایت شما هدایت شوند.
 

چگونه از گوگل ترند استفاده کنیم؟

مسئله را با یک مثال واقعی دنبال می‌کنیم. مثلا هنگام نگارش این مقاله برای خود من سوال بود که از عبارت گوگل ترند استفاده کنم و یا گوگل ترندز؟ در واقع از بین این دو واژه، کلمه‌ای باید انتخاب شود که بیشتر توسط کاربران یعنی شما جستجو می‌شود. به همین دلیل به سراغ گوگل ترند رفتم و با توجه به نتایج موجود، واژه مناسب را انتخاب کردم. روش استفاده ما از گوگل ترند را در ادامه به شما آموزش می‌دهیم.
 
1- استفاده از ابزار گوگل ترند بسیار ساده است. کافی است وارد آدرس زیر شوید.

2- حالا در قسمت Explore topics عبارت مورد نظر خود را وارد کرده و اینتر کنید. مثلا ما عبارت گوگل ترند را جستجو کردیم.
گوگل ترند

3- حالا در مرحله بعد باید واژه‌ای که می‌خواهید با واژه اول مقایسه شود را در قسمت compare وارد کنید. مثلا ما واژه گوگل ترندز را وارد کردیم.

4- هر یک از واژه‌هایی که انتخاب می‌کنید با یک رنگ مشخص می‌شود و در زیر واژه‌های انتخاب شده، نمودار درصد جستجو آن کلید واژه در بین کاربران هم نمایش داده می‌شود.
گوگل ترندز
حالا به راحتی می‌توانید با استفاده از نمودارها متوجه شوید که کدام کلید واژه در مقایسه با سایرین بیشترین درصد جستجو را دارد بنابراین همان کلید واژه را انتخاب کنید.
 

نکات مهم

هنگام استفاده از گوگل ترند و بهینه سازی سایت از نظر سئو نکات زیر را در نظر بگیرید:
  1. در ابزار گوگل ترند می‌توانید حداکثر 5 واژه را با یکدیگر مقایسه کنید.
  2. خود را محدود به استفاده از یک واژه نکنید! مثلا اگر در بین 5 واژه دیدید که دو عبارت درصد جستجوی خوبی دارند از هر دو در محتوای خود استفاده کنید.
  3. هنگامی که در حال تولید محتوای خود هستید در نظر داشته باشید که چندین بار از عبارتی که با استفاده از گوگل ترند پیدا کرده‌اید استفاده کنید. بهترین میزان استفاده از کلمات کلیدی در گوگل ترند درصدی بین 1 تا 2 است.
 در مقالات آتی سایت قصد داریم هر آنچه برای موفقیت یک وب‌ سایت به آن نیاز دارید را بررسی کنیم. پس پیشنهاد می‌کنیم مقالات سی‌ می‌ پلاس را دنبال کنید و در خبرنامه سی می پلاس عضو شوید. برای دسترسی سریع به مقالات می‌توانید در کانال تلگرام ما با آی دی seemeplus@ عضو شوید.

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر