وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

کپی رایتینگ چیست؟ 10 تکنیک برای کپی رایترها چیست؟

دوشنبه، ۲۷ مرداد ۱۳۹۹

اگر اهل تولید محتوا هستید حتما تاکنون با اصطلاح کپی رایتینگ آشنا شده اید. کپی رایتینگ یک تخصص است در دنیای تولید محتوا که نیاز به تجربه بسیار زیادی برای رسیدن به موفقیت دارد.

با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید؛ برای آشنایی بیشتر با کپی رایتینگ این مقاله را تا انتها بخوانید. در ادامه به شما خواهیم گفت کپی رایتینگ (copywriting) چیست و 10 تکنیک برای کپی رایتینگ به شما معرفی خواهیم کرد.

کپی رایتینگ چیست؟

کپی رایتینگ به معنای نوشتن یک محتوا با هدف تبلیغات و فروش محصول است. یک کپی رایتر با نوشتن یک متن و یا محتوا باید بتواند مخاطبان را ترغیب به خرید و استفاده از محصولات کند. هدف کپی رایتینگ نوشتن یک محتوای هدفمند است که بتواند یک کسب و کار را به هدفش نزدیک کند.

تفاوت کپی رایتینگ با تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا معمولا با هدف جذب مخاطب انجام می شود، در واقع با تولید محتوا تلاش می کنیم تا محتوایی تولید کنیم که به سوالات مخاطب پاسخ دهد. گاهی تولید محتوا تنها با هدف افزایش بازدید و ترافیک وب سایت انجام می شود. اما هدف کپی رایتینگ علاوه بر تولید محتوای مناسب و با کیفیت، متقاعد کردن مشتری است.

10 تکنیک برای کپی رایتینگ

   1- یک کپی رایتر حرفه ای کمک می کند تا مخاطب کلیک کند.

اگر تصمیم دارید تا به عنوان یک کپی رایتر فعالیت کنید، نیاز است تا بدانید که محتوایی که تولید می کنید باید بتواند مخاطب را ترغیب کند تا محتوای شما را دنبال کنند و یا به نوعی تمایل به کلیک کردن داشته باشند.

   2- یک کپی رایتر حرفه ای به کلمات کلیدی و هدف خیلی واضح اشاره می کند.

همانطور که می دانید هر محتوا با هدف خاصی نوشته می شود و چیزی که بسیار اهمیت دارد استفاده از کلمات کلیدی است که باید مطابق با نیاز مخاطب باشد.

   3- یک کپی رایتر حرفه ای از نمادهایی مثل + ، / ، # و.. استفاده می کند.

یک کپی رایتر حرفه ای باید بداند که از نمادهایی که وجود دارند باید به درستی و در جای مناسب استفاده کند. توجه داشته باشید که نمادها می توانند در مخاطب ایجاد انگیزه کنند.

   4- یک کپی رایتر حرفه ای از اعداد استفاده می کند.

توجه داشته باشید یکی از مواردی که برای خواننده محتوا بسیار اهمیت دارد، ارائه داده ها به صورت اعداد و ارقام است. به همین دلیل نیاز است تا محتوای خود را با داده های عددی ارائه دهید.

   5- یک کپی رایتر حرفه ای از عنوان های معنی دار برای مخاطب استفاده می کند.

حتما خوب می دانید که نوشتن عنوان یکی از مهم ترین بخش های تولید محتوا است. و چیزی که بسیار مهم است نوشتن یک عنوان معنا دار توسط کپی رایتر است.

   6- یک کپی رایتر حرفه ای بیشتر روی مزایای محصول یا خدمات تمرکز می کند تا ویژگی ها.

برای اینکه بتوانید مخاطبان را تبدیل به مشتری کنید، نیاز است تا مزایای محصول را برای مشتری توضیح دهید و از تبلیغ درمورد ویژگی ها خودداری کنید.

   7- یک کپی رایتر حرفه ای مطالب مهم را در بالای لیست قرار می دهد.

اگر می خواهید که یک محتوای حرفه ای تولید کنید بهتر است تا مطالب بسیار مهم را در بالاترین جای ممکن قرار دهد.

   8- یک کپی رایتر حرفه ای از کلمات ساده و قابل فهم به جای کلمات طولانی و سخت استفاده می کند.

یک کپی رایتر حرفه ای سعی می کند تا محتوایی تولید کند که کاملا ساده و قابل فهم برای مخاطب باشد. این محتوا از کلمات بسیار ساده تشکیل شده است.

   9- یک کپی رایتر حرفه ای دقیقا می گوید که این محصول یا خدمات برای چه کسانی مفید است.

یک کپی رایتر حرفه ای باید بتواند یک محصول را به سادگی معرفی کند و بگوید که این محصول برای چه کسانی مفید است

   10- یک کپی رایتر حرفه ای با زبان مخاطب سخن می گوید.

بهترین محتوایی که می توان برای مخاطب تولید کرد، محتوایی است که با زبان مخاطبان نوشته شده است. و شما به عنوان یک کپی رایتر باید بتوانید محتوا را برای مخاطب و با زبان مخاطب بنویسید.

کپی رایتینگ یک تخصص بسیار مهم در تولید محتوا است. یک کپی رایتر حرفه ای می تواند با تولید محتوا خاص کمک کند تا یک شرکت و یا کسب و کار به اهداف خود نزدیک شود.

 


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر