وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چگونه یک سایت شرکتی خوب طراحی کنیم؟

پنجشنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۹

اگر شما صاحب یک شرکت و یا یک کسب و کار نوپا هستید، حتما نیاز به یک وب سایت برای فعالیت و معرفی شرکت خود خواهید داشت. اگر تصمیم به راه اندازی یک وب سایت شرکتی دارید حتما با این سوال رو به رو شده اید که چگونه یک سایت شرکتی خوب طراحی کنیم؟

با فروشگاه ساز و سایت ساز سی می پلاس همراه باشید،برای پاسخ به این سوال بهتر است که این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

شاید برای شما در نگاه اول طراحی وب سایت دارای شکل و فرمت خاصی نباشد، اما باید این نکته را بدانید که وب سایت ها با توجه به کاربرد و نوع کسب و کار دارای انواع مختلفی هستند. به عنوان مثال وب سایت های فروشگاهی و یا وب سایت های شرکتی.

چگونه یک سایت شرکتی خوب طراحی کنیم؟

برای اینکه بتوانید یک وب سایت شرکتی بسیار خوب طراحی کنید، نیاز است تا به موارد زیر توجه داشته باشید.

طراحی صفحات به طور دقیق

همانطور که می دانید تمام وب سایت ها دارای صفحات مشخصی هستند. از جمله، صفحه اصلی یا نخست، صفحه درباره ما و صفحه تماس با ما. این ها صفحاتی هستند تقریبا در میان تمام وب سایت ها مشترک اند. این صفحات در تمام وب سایت های شرکتی نیز وجود دارند. اما وب سایت های شرکتی به صفحاتی برای معرفی کامل کسب و کار و زمینه فعالیت نیاز دارند. به طور معمول در وب سایت های شرکتی صفحات زیر وجود دارد:

  • بخش پروژه ها

برای معرفی پروژه های شرکت شما نیاز به ایجاد یک صفحه برای معرفی پروژه ها خواهید داشت. که ممکن است هریک از پروژه ها با توجه به حجم توضیحات نیاز به یک صفحه اختصاصی داشته باشند. پروژه ها بهتر است که دارای دسته بندی باشند. به طوری که بازدید کننده بتواند به پروژه ی مورد نظر به سادگی دسترسی داشته باشند.

  • گالری تصاویر

یک شرکت تولیدی و خدماتی نیاز خواهد داشت تا تصاویری واقعی از محصولات و خدمات خود تهیه کند و از طریق صفحه گالری در اختیار بازدید کنندگان و مشتریان قرار دهد. توجه داشته باشید که ممکن است تصاویر نیاز به توضیحات داشته باشند که در این صورت نیاز به یک صفحه اختصاصی خواهند داشت.

  • معرفی اعضای گروه و شرکت

برای ایجاد حس اعتماد بیشتر در وب سایت های شرکتی بهتر است تا بخشی را به معرفی اعضای تیم و شرکت اختصاص دهید. بازدید کنندگان به این بخش بسیار علاقه مند هستند. البته باید بدانید که برای معرفی اعضای شرکت نیاز به ساخت صفحات مجزا برای معرفی هریک از آن ها خواهید داشت و بهتر که این معرفی همراه با یک تصویر از اعضای شرکت و یا تیم باشد.

  • بخش همکاری و فرم استخدام

در وب سایت های شرکتی معمولا بخشی وجود دارد که که به جذب نیرو کمک می کند. این صفحه را می توان در مواقع لزوم فعال کرد و یا می توان صفحه ای را در وب طراحی کرد که از طریق آن متقاضیان همکاری و استخدام بتوانند رزومه خود را برای شرکت ارسال کنند.

استفاده از رنگ و قالب مناسب

توجه داشته باشید که اگر می خواهید یک وب سایت شرکتی طراحی و راه اندازی کنید، نیاز است تا قالب آن هماهنگی لازم را با فعالیت های شما داشته باشد. قالبی که برای یک وب سایت شرکتی انتخاب می شود باید بتواند به تمام نیاز های آن پاسخ دهد. همچنین رنگی که برای قالب انتخاب می شود باید هماهنگی لازم را با سلیقه ی مشتریان و رنگ سازمانی شما داشته باشد.

جمع بندی

وب سایت های شرکتی یکی از انواع وب سایت هستند که به سادگی طراحی و راه اندازی می شوند. به همین دلیل شما می توانید با داشتن حداقل دانش طراحی وب سایت از طریق سیستم های مدیریت محتوا و سایت سازها، اقدام به طراحی وب سایت برای شرکت خود کنید.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر