وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چگونه کپشن اینستاگرام بنویسیم که باعث فروش شود؟

دوشنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۸


اگر شما یک کسب و کار آنلاین دارید و به دنبال افزایش مشتری هستید، درکنار سایت و یا فروشگاه آنلاین خود، اینستاگرام را فراموش نکنید؛ بر طبق گزارشات،اینستاگرام در ماه یک میلیارد کاربر فعال دارد که این رقم روز به روز به آن اضافه می شود؛ شما میتوانید با فعالیت در اینستاگرام، مشتری های هدف را به سایت خود بکشانید و تبلیغات خود را در آن منطقه انجام دهید. اما تبلیغات مناسب در اینستاگرام فوت و فن هایی دارد که با رعایت کردن آن می توان به افزایش فروش رسید.

با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید، در این مقاله قصد داریم راه افزایش ترافیک به اینستاگرام را به شما آموزش دهیم.


پیشنهاد سی می پلاس:10 نکته مهم برای مدیریت شبکه های مجازی

افزایش فروش با کپشن جذاب

 ممکن است در صفحه خود هزاران تصویر جذاب و زیبا گذاشته باشید؛ اما اگر کپشن های شما مناسب نباشد به مرور زمان دنبال کنندگان خود را از دست می دهید. کپشن های جذاب می تواند کاربر را ترغیب کند تا پیگیر محصولات شوند که در نهایت باعث افزایش فروش و شناخته شدن برند می شود. اما چگونه کپشن اینستاگرام بنویسیم که باعث فروش بیشتر شود؛ با ما باشید تا راه کارهایی را برای شما ارائه دهیم.

کپشن کوتاه اما جذاب

کاربران اینستاگرام معمولا علاقه ای برای خواندن ادامه کپشن در قسمت بیشتر بخواندید را ندارند مگر این که جمله ابتدایی، آن ها را جذب کند. بر روی جمله ابتدایی تمرکز کنید و کپشن های کوتاه و جذاب برای پست های اجتماعی خود تهیه کنید.

اهمیت هشتگ ها

یکی از عوامل تاثیرگذار در میزان دسترسی به پست ها، هشتگ ها هستند. آمار نشان داده است که استفاده از حداقل یک هشتگ در کپشن اینستاگرام سبب شده است که پست ها به طور متوسط حدود ۱۳ درصد بیشتر دیده شوند. نوشتن هشتگ ها پشت سر هم سبب می شود که خواندن متن سخت شود؛ به همین دلیل کاربر بخشی از متن را نخوانده رد می کند.

همچنین مرتبط نبودن هشتک استفاده شده با پست شما، نوعی ایجاد مزاحمت برای کاربر است و بازخورد مثبتی برای کاربر نخواهد داشت. به این نکته توجه داشته باشید که از هشتگ هایی استفاده کنید که میزان محبوبیت بالایی در میان کاربران دارند و هرچه هشتگ محبوب تر باشد، بیشتر توسط کاربر دیده خواهد شد.

شعار تبلیغاتی برای برند

یکی از عوامل موفقیت در برند، داشتن یک شعار تبلیغاتی است. شاید این شعار تبلیغاتی شرکت ها را در آگهی های بازرگانی، بیلبوردها و... دیده باشید. استفاده از این شعارها در پست ها و شبکه های اجتماعی می تواند تاثیر مثبتی در بازاریابی داشته باشد. اگر این شعار برند خود را در انتهای کپشن پست ها قرار دهید، باعث ایجاد هماهنگی با پست خواهد شد. در کپشن اینستاگرام با نوشتن شعار تبلیغاتی، می توانید برند خود را در ذهن مشتری ثبت کنید و میزان فروش خود را افزایش دهید.

ابتدای کپشن را با کلمات کلیدی آغاز کنید

مهم ترین بخش پست اینستاگرام، کلمات آغازین کپشن می باشد. اگر کلمات آغازین کپشن شما جذاب باشد، تقریبا نیمی از راه را طی کرده اید. بنابراین با شناخت مشتری می توانید از کلمات کلیدی جذاب و جادویی استفاده کنید.

برای کپشن وقت بگذارید

از استراتژی های مختلف برای نوشتن کپشن استفاده کنید حال ممکن است برای رسیدن به یک کپشن ایده آل چند بار آن را ویرایش کنید، پس برای آن وقت بگذارید. همچنین پست های قدیمی نیز ممکن است توسط مخاطبان و کاربران جدید بازدید شوند. پس اگر نیاز است که کپشن آن ها را تغییر دهید، این کار را انجام دهید تا تاثیر بیشتری بر روی مخاطب بگذارد.

استفاده از ایموجی ها

برخی از مخاطبین با مشاهده ایموجی ها نسبت به خواندن کپشن اشتیاق نشان می دهند. همچنین کپشن های اینستاگرام به کمک این ویژگی جالب تر به نظر می رسد.

نظرسنجی در کپشن

در پایان کپشن ها می توانید با طرح سوالاتی از مخاطبان نظرسنجی کنید که باعث افزایش تعامل با آن ها می شود. این کار باعث می شود که کاربران دیگر تحت تاثیر نظر دیگران قرار بگیرند و باعث اعتماد و اطمینان آن ها به برند شما شود و در نهایت سبب افزایش فروش شود.

شناخت مشتریان و کاربران

نکته پایانی که در این بخش می گوییم اولین نکته ای است که شما باید قبل از نوشتن کپشن آن را رعایت کنید. شما باید قبل از نوشتن کپشن خوب، باید مخاطبین خود را به خوبی شناسایی کنید و متناسب با نوع مخاطبین محتوای خود را بنویسید. کپشن ها باید طوری انتخاب شوند که برای مخاطب قابل درک باشد و بتواند رضایت او را جلب کند تا اقدام به خرید کند.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر