وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چگونه کمپین دیجیتال مارکتینگ طراحی کنیم؟

یکشنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۸هدف از طراحی کمپین دیجیتال مارکتینگ، تبلیغ یک برند در جهت ماندگار کردن آن در ذهن مخاطبان می باشد. کمپین دیجیتال مارکتینگ تلاش می کند تا مصرف کننده یا دریافت کننده را به سمت شرکت جذب کند.
با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید، تا بیشتر با اهمیت طراحی کمپین دیجیتال مارکتینگ آشنا شوید.

کمپین دیجیتال مارکتینگ چیست؟

کمپین های دیجیتال مارکتینگ یا کمپین های بازاریابی سعی بر معرفی یک محصول یا یک خدمت برای مصرف کننده را دارند. و در واقع می توان گفت که تلاش می شود تا اهداف شرکت یا یک برند را دنبال کنند.

به طور معمول در کمپین های دیجیتال مارکتینگ برای برقراری ارتباط با مخاطبان یا مصرف کنندگان از روش های مختلفی استفاده می شود. که شامل ارسال ایمیل، تبلیغات چاپی، تلوزیونی و فعالیت در شبکه های اجتماعی می باشد.

در واقع کمپین تبلیغاتی مجموعه ای از فعالیت های مرتبط به هم می باشد که در جهت یک هدف خاص صورت می گیرد، مانند ماندگار کردن برند برای مخاطبان هدف.


بیشتر بخوانید: اینفلوئنسر مارکتینگ چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

بسیاری از فعالیت ها هستند که  نیاز به راه اندازی کمپین دارند. در واقع کمپین می تواند در رسیدن به بسیاری از اهداف مورد توجه قرار بگیرد. فراموش نکنید که شکل گیری یک کمپین همیشه در جهت بازاریابی و تبلیغات نیست.

کمپین های بازاریابی بزرگ روندی با ثبات را دنبال می کنند. برای مثال زمانی که شما تبلیغاتی از یک برند یا یک محصول به  شکل های مختلفی دریافت می کنید (مانند: ایمیل، اس ام اس و...) به راحتی می توانید متوجه شوید که یک برند اقدام به تشکیل یک کمپین تبلیغاتی یا بازاریابی کرده است.

تبلیغات معمولا به عنوان یک مولفه برای بازاریابی شناخته می شود. بازاریابی به مجموعه ای از فعالیت هایی گفته می شود که یک شرکت برای معرفی محصولات و خدمت خود انجام میدهد. در بازاریابی تلاش می شود تا مخاطبان را با ارائه اطلاعات  مفید به سمت محصول یا یک خدمت جذب شود.

در حالی که در تبلیغات مستقیما مخاطبان و مصرف کننده را به سمت خرید یا مصرف محصولات هدایت می کنند.

کمپین تبلیغاتی را می توان به عنوان زیر مجموعه ای برای کمپین بازاریابی تشکیل داد. در واقع یک کمپین بازاریابی یا دیجیتال مارکتینگ می تواند از چندین کمپین تشکیل شود که یک هدف خاص را دنبال می کنند.

چگونه می توان یک کمپین تبلیغاتی اثر بخش به راه انداخت؟

شکل گیری یک کمپین بازاریابی می تواند روند پیچیده ای داشته باشد. اما اگر مطابق با قوانین و قواعد پیش بروید، بدون هیچ گونه مشکلی موفق خواهید شد.

زمان مناسب را برای تشکیل کمپین تبلیغاتی در نظر بگیرید. مواردی که نیاز به معرفی دارند را انتخاب کنید.

داشتن برنامه ریزی برای شکل گیری کمپین تبلیغاتی بسیار مهم و حیاتی است. وقتی که شما بر طبق برنامه خود به سمت جلو حرکت کنید، به راحتی می توانید موفقیت و یا  عدم موفقیت را برای فعالیت های خود پیش بینی کنید.

هدف از راه اندازی یک کمپین چیست؟

ما برای انجام تمام فعالیت های خود در واقع هدفی را دنبال می کنیم. هدف از راه اندازی یک کمپین دیجیتال مارکتینگ می تواند موارد زیر باشد:

 1. معرفی یک محصول و یا خدمت
 2. معرفی برند برای مصرف کنندگان یا مشتری
 3. جمع آوری بازخورد و محتوای ارائه شده از سمت کاربران
 4. کسب درآمد بیشتر
 5. تقویت فعالیت کاربران
 6. معرفی و ارائه برنامه های آینده

البته ممکن است گاهی یک کمپین دیجیتال مارکتینگ اهداف دیگری را دنبال کند. گاهی با توجه به نوع فعالیت یک کسب و کار این اهداف تغییر می کند.

نکته ی مهم اینکه باید هدف کمپین دیجیتال مارکتینگ را به یک هدف هوشمند تبدیل کرد، که شامل موارد زیر می باشد:

 1. مشخص باشد
 2. قابل سنجش باشد
 3. مرتبط با فعالیت ها باشد
 4. دارای زمانبندی باشد

مخاطب های کمپین بازاریابی به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند:

 1. کسانی که با برند شما آشنا هستند
 2. کسانی که در حال انتخاب برند هستند
 3. کسانی که در حال تصمیم گیری برای انتخاب برند هستند

پس حتما باید در ابتدای شروع فعالیت خود مخاطب خود را شناسایی کنید.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر