وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چگونه هزینه تبلیغات گوگل ادز را کاهش دهیم؟

دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸تبلیغات گوگل ادز ، یک نوع سیستم تبلیغاتی است که متعلق به شرکت گوگل می باشد. در این سیستم تبلیغ کنندگان برای ارائه تبلیغات  از لینک های قابل کلیک در نتایج جستجوی گوگل، استفاده می نمایند.
روند این نوع تبلیغات به این صورت است که کاربر یک کلید واژه ی خاص  را سرچ میکند و بر روی آن کلیک می نماید.
با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید؛ در این مقاله قصد داریم با شما در مورد کاهش بودجه تبلیغات گوگل ادز صحبت کنیم.
از آن جا که تبلیغ کنندگان باید هزینه این کلیک ها را بپردازند، گوگل یک منبع درآمد ناتمام دارد. بنابراین تبلیغات گوگل ادز را می توان نوعی تبلیغ کلیکی دانست که موجب افزایش بازدید و ترافیک وب سایت ها می شود. در نتیجه سایت تبلیغ شده به رتبه ی خوبی در نتایج جستجوی گوگل دست می یابد.

پیشنهاد سی می پلاس: گوگل ادورز؛ تقلب گوگل برای رشد سریع وب سایت شما

بسته به میزان رقابت و تعداد کلمات مشابه رقیب شما که ممکن است تعداد آنها زیاد هم باشد، کلمات کلیدی مورد نظر شما و کلمات مرتبط با آن را با انجام تبلیغات گوگل ادز اصولی برای شرکت شما رتبه کسب خواهند نمود.
تبلیغات گوگل ادز ممکن است موفق باشد و گاهی نیز ممکن است نتیجه مطلوب را حاصل ننماید. اما بر اساس تحقیقات انجام شده اکثر  سایت های استفاده کننده از این نوع تبلیغات رتبه های خوبی کسب کرده اند.

هزینه گوگل ادز چقدر است؟

بسیاری از عوامل می توانند بر هزینه های تبلیغات گوگل ادز تاثیر بگذارند. مانند تعداد رقیبان، بهینه بودن داخلی سایت شما که ابزار اصلی در بازاریابی دیجیتال محسوب می شود، کیفیت محصولات شما که می تواند مشتری های دائمی را جذب نماید. البته تبلیغات همیشه به مرور زمان هزینه بیشتری می گیرند. از آنجا که تبلیغات همیشه رقابتی تر می شود.


راهکار هایی جهت کاهش هزینه تبلیغات گوگل ادز

اولین راهکار پیشنهادی ما این است که قیمت های تبلیغاتی که به آژانس ها ارائه می دهید به صورت دستی باشد نه کلمه ای! بنابراین شما می توانید به صورت روزانه و برحسب سود خود تعرفه تبلیغاتی تان را به گوگل پیشنهاد دهید.

راه دوم اینکه می توانید به ازای هر کلیک روی تبلیغ شما، بر اساس درصد فروش تان هزینه پرداخت نمایید.

در راه حل سوم پیشنهاد میکنیم که برای شروع تعداد عبارت های کلیدی محدودی را به آژانس تبلیغاتی بسپارید تا میزان درصد احتمال  موفقیت تان افزایش یابد.

راه حل چهارم این است که قیمت های تبلیغ را بر اساس محل، دستگاه ، روز و زمان تعیین نمایید.

مورادی که به این راه حل مربوط می شوند عبارتند از:

اینکه کدام دستگاه رسانه ای برای انجام تبلیغات شما موفق تر است، تبلت، موبایل، سیستم کامپیوتری و ....

 مورد دیگر بررسی میزان ترافیک های سایت تان از مناطق مختلف کشور است، مثلا بر اساس ای پی آدرس های بازدید کننده از سایت می توانید متوجه شوید که بخش عمده بازدیدکنندگان ساکن چه کشور و شهری هستند. در این صورت می توانید تمرکز تان را بر روی خدمات رسانی به آن مناطق افزایش دهید تا با افزایش سود از شما استقبال شود.

سپس بررسی میزان روزهای هفته است، این که بدانیم سایت در چه روزهایی شلوغ تر بوده است تا میزان کیفیت و تعداد معرفی محصولات مان را در آن روز ها بالاتر ببریم.

پیشنهاد سی می پلاس: چرا وب سایت من در گوگل نیست؟

مرحله بعدی این است که ساعت هایی بازدید ها را بررسی کنیم، تا متوجه ساعات بازدید اوج سایت شویم.

سپس باید به بررسی صفحات داخلی و محصولاتتان بپردازید تا زمان حضور کاربران را در هر یک بدست آورید، به احتمال بسیار زیاد جذاب بودن محصول یا یک المان در صفحات پربازدید موجب افزایش زمان حضور کاربران شده است.

 در نهایت شما باید مشتریان خود را بسنجید، لیست محصولات پرفروش و پر بازدید را تهیه کرده و کیفیت محصول و میزان تبلیغ آن ها را افزایش دهید. اما از محصولاتی که هنوز فروش خوبی نداشتند نیز نباید غافل شوید.

راهکار های کاهش هزینه تبلیغات گوگل ادز بر اساس نحوه ی تجارت و ابزار های تبلیغاتی شما می تواند متفاوت از مورادی باشد که ما در این پست گفتیم. اما بهتر می دانیم که در هر مرحله از تجارت الکترونیک با مشاورین و سئو کاران با تجربه سی می پلاس در این کار مشورت نمایید.

پیشنهاد سی می پلاس: خزشگرهای گوگل آپدیت شدند؛ چطور وب سایت خود را نجات دهیم؟


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر