وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چگونه لینک های اسپم را پاک کنیم؟

دوشنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۸

 

همانطور که می دانید یکی از راه های بهبود رتبه ی وب سایت در نتایج جستجو، استفاده از لینک و بک لینک است؛ اما ممکن است که در این میان برخی از لینک های دریافت شده، لینک های اسپم نیز باشند. با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید، در این مقاله به شما خواهیم گفت چگونه می توان لینک های اسپم را پاک کرد.

گاهی ممکن است برای بهبود سئو و افزایش رتبه ی وب سایت در موتورهای جستجور، اقدام به گرفتن لینک از سایر وب سایت های معتبر کنید. اما ممکن است در این میان، لینک های کم ارزش و بی کیفیتی نیز دریافت کنید. این لینک ها که به لینک های اسپم معروف هستند ممکن است به رتبه ی وب سایت شما آسیب برساند. به همین دلیل نیاز است تا لینک های اسپم پاک شوند.

پیشنهاد سی می پلاس: لینک سازی داخلی (internal links) و تاثیر آن بر سئو


ابزار Disavow چیست؟

شاید به نظر برسد پس از اینکه لینک های اسپم شناسایی شدند، بهتر باشد تا از وب سایت مورد نظر درخواست کنید تا لینک وب سایت شما را از وب سایت خود حذف کنند. این روش درستی است اما راه های ساده تری نیز وجود دارد که می توانید از آن برای شناسایی لینک های اسپم استفاده کنید.

Disavow ابزاری است که به شما کمک می کند تا بتوانید لینک های اسپم را شناسایی و حذف کنید. Disavow که یکی از ابزارهای گوگل است، می تواند به شما کمک کند تا بتوانید لینک های خارجی را که ممکن است به رتبه ی وب سایت شما آسیب وارد کند، را به گوگل معرفی کنید تا گوگل آن ها را در رتبه بندی وب سایت شما در نظر نگیرد.

لینک های بد کدام لینک ها هستند؟

لینک های بد همان لینک هایی هستند که قوانین موتورهای جستجو را زیر پا می گذارند. این لینک ها معمولا به جای بهبود رتبه ی وب سایت، به وضعیت وب سایت آسیب های جدی وارد می کنند. این لینک های شامل موارد زیر هستند:

     1- لینک های خریداری شده

گاهی وب مستران برای اینکه بتوانند بک لینک های بسیاری در مدت زمان کوتاهی به دست آورند، اقدام به خرید لینک می کنند. لینک های خریداری شده معمولا بسیار کم ارزش و بی کیفیت هستند و در مدت زمان بسیار کوتاهی ممکن آسیب های جبران ناپذیری به وب سایت وارد کنند.

     2- دایرکتوری های کم کیفیت و بی کیفیت

دایرکتوری ها وب سایت هایی هستند که معمولا این امکان را برای کاربران فراهم می کنند تا به صورت رایگان لینک وب سایت خود را در آنجا قرار دهند. گاهی ممکن است افراد به دلیل رایگان بودن این دایرکتوری ها، بدون در نظر گرفتن کیفیت دایرکتوری، اقدام به ثبت لینک وب سایت خود کنند.

     3- وب سایت های هک شده

ممکن گاهی برخی از افراد تصمیم به ثبت لینک از طریق هک یک وب سایت بگیرند. باید بدانید که گوگل برای لینک هایی که از وب سایت های هک شده دریافت می شود، مجازات بسیار سختی در نظر می گیرد. به طوری که شاید نتایج حاصل از این مجازات هیچگاه قابل جبران و برگشت نباشد.

     4- لینک های اسپم که از بخش کامنت ها دریافت می شود

بسیار دیده شده که بسیاری از کاربران با هدف دریافت بک لینک، اقدام به ارسال لینک وب سایت خود در بخش گفتگو و کامنت می کنند. در واقع می توان گفت که دریافت چنین بک لینک هایی برای گوگل دارای کم ترین ارزشی نخواهد بود.

پیشنهاد می کنیم تا پیش از اینکه مجبور به حذف لینک های اسپم شوید، از گرفتن لینک های کم ارزش و اسپم خودداری کنید. اینکه بتوانید وقت خود را برای یافتن وب سایت های معتبر استفاده کنید، بسیار با ارزش تر از زمانی است که باید صرف حذف کردن لینک های اسپم کنید.

 پیشنهاد سی می پلاس: 7فاکتور اصلی رتبه بندی وب سایت برای گوگل در سال 2020

 

 


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر