وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چگونه فروش خود به خودی را در فروشگاه اینترنتی افزایش دهیم؟

چهارشنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۸

 

 جذب مشتری در فروشگاه های اینترنتی و مجازی کمی با فروشگاه های فیزیکی متفاوت است. در واقع می توان گفت تحریک مشتری به خرید خود به خودی از یک فروشگاه اینترنتی به مراتب از یک فروشگاه فیزیکی سخت تر است.
در فروشگاه های فیزیکی جذب مشتری کار دشواری نیست. تنها کافی است فضایی برای تحریک مشتری به خرید ایجاد کنید. این فضا می تواند یک قفسه پر از خوراکی هایی باشد که بتواند اشتهای مشتری را تحریک کند.

در ادامه با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید؛ به بررسی راهکارهایی برای تحریک مشتری به خرید خود به خودی از فروشگاه اینترنتی خواهیم پرداخت.

تمرکز بر روی افراد علاقه مند به خرید

بر خلاف تکنیک های بازاریابی که در خورده فروشی استفاده می شود، فروشگاه های اینترنتی شیوه ی خاص خود را دنبال می کنند. ابزار flash- sale marketing که بازه تخفیف را برای فروش مشخص می کند می تواند تاثیر به سزایی در فروش اینترنتی داشته باشد.
این شیوه درواقع مشتریان را موظف به خرید در دوران تخفیف می کند. بازه زمانی همراه با تخفیف می تواند هم برای خریدار و هم فروشنده سود به همراه داشته باشد.

پیشنهاد سی می پلاس: چگونه کمپین دیجیتال مارکتینگ طراحی کنیم؟


فروشگاه عادی نباشید

شاید دقت کرده باشید، فروشگاه های فیزیکی بسیاری هستند که پس از مدتی برای جذب بیشتر مشتری اقدام به ایجاد تغییر در فضای فروشگاه می کنند، و یا محصولات و یا خدمات جدیدی ارائه می دهند.

در فروشگاه های اینترنتی هم همین مساله مطرح است. شما نیاز دارید تا ظاهر فروشگاه اینترنتی خود را به گونه ای طراحی کنید که بتواند توجه مشتریان را به خود جلب کند. علاوه بر ظاهر وب سایت، شما نیاز دارید که خدماتی را متفاوت از رقبای خود ارائه دهید. برای مثال، حمل کالا به صورت رایگان

شما باید بتوانید در فروشگاه خود کانال های ارتباطی برای مشتریان ایجاد کنید، مانند امکان چت آنلاین که می تواند به شما در دریافت بازخورد رفتار و سلیقه مشتریان کمک کند.

عرضه محصولات در فروشگاه را محدود کنید

همیشه تعداد محدودی کالا یا محصول را در فروشگاه خود قرار دهید، و هیچگاه محصولات نا موجود را از وب سایت خود حذف نکنید.
این اتفاق باعث می شود مشتریان بدانند که شاید فرصت خرید را از دست بدهند، پس باید خیلی سریع اقدام به خرید محصول کنند. اینکه مشتری بداند از یک محصول یا کالا تنها دو عدد موجود است، بسیار سریع تر اقدام به تصمیم گیری می کند.

مشتریان را شگفت زده کنید

شما باید بتوانید محتوایی در وب سایت فروشگاهی خود قرار دهید که بتواند توجه مشتریان را به خود جلب کند. تهیه تصاویر زیبا و با کیفیت همراه با توضیحات کامل می تواند یکی از ابزار های جلب توجه مشتری باشد.

در برخی از موارد بهتر است شما برای معرفی بهتر کالا و یا محصولات خود اقدام به تهیه اسلاید و یا ویدئو کنید. این مورد با اینکه هزینه بیشتری برای صاحب فروشگاه به همراه دارد، اما می تواند به خوبی توجه مشتری را به خود جلب کند. محتوای خوب می تواند بارها یک مشتری را به سمت فروشگاه شما جذب کند.

پیشنهاد سی می پلاس: با رعایت 5 نکته معرفی محصولی بنویسید که کالا را بفروشد

 

شما باید بتوانید محصولات یا خدمات خود را به روز کنید و محتوای جدید وب سایت خود را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر کنید.

باید به این نکته اشاره کنیم که قدرت شبکه های اجتماعی را در جذب مشتری برای یک فروشگاه اینترنتی را هرگز دست کم نگیرید، و حتما برای انتشار محتوای خود زمان بندی مدیریت داشته باشید.

شبکه های اجتماعی که برای فعالیت خود انتخاب می کنید باید به خوبی بتواند با مشتریان شما ارتباط بر قرار کند. شما نیاز به یک پشتیبان برای پاسخگویی به سوالات مشتریان خواهید داشت. پشتیبانی آنلاین می تواند در موفقیت شما در ارتباط گیری با مشتریان نقش مهمی داشته باشد.

در صورتی که برای شما داشتن بخش پشتیبانی آنلاین کار دشواری است، حتما زمان پاسخگویی را مشخص کنید.

پیشنهاد سی می پلاس:  ترفندهایی ضروری برای افزایش سرعت بارگذاری وب سایت

 

 


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر