وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چگونه شبکه های اجتماعی در سئو سایت و برندینگ کسب و کارها تاثیر می گذارند؟

دوشنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۶

 زمان خواندن : حدود 4 دقیقه
شبکه های اجتماعی، ابزاری قدرتمند برای معرفی کسب و کار
شاید جمله معروف محتوا پادشاهی می‌کند را شنیده باشید. این جمله درجه اهمیت محتوا را نشان می‌دهد. در واقع اگر وب سایت شما محتوای ارزشمندی نداشته باشد بی‌شک نه مورد توجه کاربران قرار می‌گیرد و نه موتورهای جستجو! اما فرض کنید که از مرحله تولید محتوای ارزشمند عبور کرده‌اید اما وب سایت شما هنوز برای کاربران شناخته شده نیست. حالا باید به دنبال راهی باشید تا وب سایت خود را به خوبی به کاربران جدید معرفی کنید. این جاست که نقش شبکه‌های اجتماعی و اهمیت آن‌ها به خوبی مشخص می‌شود.
امروزه تنوع شبکه‌های اجتماعی، بسیار زیاده شده است که هر یک طیف گسترده‌ای از کاربران را به خود جذب کرده‌اند. بنابراین شبکه‌های اجتماعی به فضایی فوق‌العاده مناسب برای جذب کاربران و هدایت آن‌ها به وب سایت و البته راهی مناسب برای تبلیغات کسب و کارها تبدیل شده‌اند. جالب اینجاست که حتی گاهی اوقات پیش می‌آید که ورودی از شبکه‌های اجتماعی به وب سایت بیشتر از ورودی از گوگل است. بنابراین یکی از راه‌های شناخته شدن وب سایت و کسب و کار، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی است.

آیا شبکه‌های اجتماعی تاثیری روی سئو دارند؟

اگرچه انواع موتورهای جستجو مانند گوگل برای رتبه بندی وب سایت‌ها به صورت مستقیم به فعالیت‌های وب سایت در شبکه‌های اجتماعی توجه نمی‌کنند اما راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توان با استفاده از فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، در مرکز توجه موتورهای جستجو قرار گرفت. به عنوان مهمترین موارد، 4 نمونه از روش‌هایی که شبکه‌های اجتماعی باعث بهبود سئو وب سایت می‌شوند، را می‌توان نام برد:

1- جذب ترافیک برای وب سایت

فعالیت در انواع شبکه‌های اجتماعی که کاربران زیادی دارند، ضمن اینکه فضای خوب و رایگانی برای معرفی وب سایت و کسب و کار به کاربران این شبکه‌ها است، می‌تواند کاربران زیادی را به وب سایت شما هدایت کند و با افزایش ترافیک، رتبه وب سایت شما را در موتورهای جستجو افزایش دهد.
توصیه: در انواع شبکه‌های اجتماعی به صورت منظم و با محتوای مناسب آن شبکه فعالیت داشته باشید. برای مثال مطالب به اشتراک گذاشته شده در linked-in باید محتوای طولانی داشته باشد در صورتی که برای اینستاگرام عکس مناسب و با کیفیت مهمترین مسئله است. بعلاوه شبکه‌های اجتماعی که کاربران می‌توانند محتوای شما را در آن به اشتراک بگذارند تاثیر بیشتری در معرفی وب سایت شما خواهد داشت، بنابراین شبکه‌هایی اجتماعی مانند توییتر و فیسبوک و لینکدین را در اولویت کار خود قرار دهید.

پیشنهاد سی می پلاس: با چند ترفند ساده ترافیک وب سایت خود را به سرعت افزایش دهید
 

2- ایندکس شدن پروفایل شبکه‌های اجتماعی در موتورهای جستجو

اگر با نام وب سایت خود در انواع شبکه‌های اجتماعی فعالیت داشته باشید مسلما هنگامی‌که نام وب سایت خود را در موتورهای جستجو سرچ کنید، علاوه بر وب سایت اصلی، پروفایل شبکه‌های اجتماعی شما هم لیست می‌شوند. این مسئله علاوه بر اینکه روی اعتبار وب سایت شما نزد کاربران و موتورهای جستجو تاثیر مثبت می‌گذارد، باعث می‌شود رقبای بالقوه شما در صفحه نخست نتایج جستجو نمایش داده نشوند.
توصیه: در تمامی شبکه‌های اجتماعی که در نتایج جستجو ایندکس می‌شوند مانند اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و لینکدین و... فعالیت داشته باشید.

3- تقویت لینک‌های خارجی

یکی از فاکتورهایی که به شدت بر سئو وب سایت و در نتیجه روی رتبه آن تاثیر دارد، لینک‌های خارجی یا همان بک لینک است. بک لینک‌ها برای موتورهای جستجو بسیار ارزشمندتر از لینک‌های داخلی محسوب می‌شوند. درواقع لینک‌های خارجی، لینک‌هایی هستند که از هرجایی به جز وب سایت اصلی شما، به سایت شما لینک شده‌اند. این مسئله، ازرشمندی وب سایت شما را نشان می‌دهد.
فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و به اشتراک گذاری محتوای ارزشمند از وب سایت شما در این شبکه‌ها ضمن اینکه هیچ هزینه ای برای شما ندارد، آسان‌ترین روش برای دریافت لینک‌های خارجی است.

4- معرفی برند خود با شبکه‌های اجتماعی

این روزها شبکه‌های اجتماعی سهم بسیار بالایی از فعالیت‌های آنلاین کاربران را به خود اختصاص داده‌اند و میلیون‌ها کاربر را از سراسر دنیا به خود جذب کرده‌اند. همین مسئله باعث شده است که شبکه‌های اجتماعی به فضای بسیار مناسب برای تبلیغات و معرفی وب سایت و کسب و کار شما تبدیل شوند. پس این فضای رایگان را برای تجاری کردن برند خود فراموش نکنید.

 در مقالات آتی سایت قصد داریم هر آنچه برای موفقیت یک وب‌ سایت به آن نیاز دارید را بررسی کنیم. پس پیشنهاد می‌کنیم مقالات سی‌ می‌ پلاس را دنبال کنید. برای دسترسی سریع به مقالات می‌توانید در کانال تلگرام ما با آی دی seemeplus@ عضو شوید.

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر