وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چگونه برای محصولات بسته بندی جذاب طراحی کنیم؟

دوشنبه، ۱۷ آذر ۱۳۹۹

چگونه برای محصولات بسته بندی جذاب طراحی کنیم؟

طراحی بسته بندی یکی از شاخه های طراحی گرافیک است که به عنوان یک صنعت مستقل عمل می کند. شرکت‌ های طراحی مانند لندر، CBA و کولی پورتربل با طراحان فوق حرفه ای خود، بر روی برند های مطرح جهان کارکرده اند. درواقع بسیاری از برند هایی که در دنیا شناخته شده هستند، بسته بندی آن ها توسط این شرکت ها طراحی شده است. اگر می خواهید با طراحی بسته بندی محصول آشنا شوید و بدانید چگونه برای محصولات بسته بندی جذاب طراحی کنیم، با سایت ساز سی می پلاس همراه باشید.

درواقع برای اینکه بتوانید یک بسته بندی جذاب و حرفه ای برای محصولات طراحی کنید، نیاز است تا به چند مورد توجه داشته باشید، که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

چگونه برای محصولات بسته بندی جذاب طراحی کنیم؟

  • سادگی

نخستیم موردی که در زمان طراحی بسته بندی محصول باید به آن توجه داشته باشید، سادگی است. طراحی شما باید به شکلی باشد که از پیچیدگی به دور باشد. درواقع بسته بندی شما چه در ظاهر و چه در عمل نباید برای مصرف کننده مشکلی ایجاد کند به عنوان مثال تمام اطلاعات لازم بر روی بسته بندی قرار گرفته باشد، اما طراحی شلوغ نباشد.

سادگی در طراحی بسته بندی، باعث می شود تا توجه مشتریان را در میان سایر محصولات به سمت خود جلب کند.

  • صداقت

صداقت در طراحی بسته بندی محصول، یعنی مطابقت کامل محصول با بسته بندی آن. همه ما بارها محصولاتی را دیده ایم که پس از باز کردن بسته بندی، هیچگونه شباهتی میان محصول و تصویر آن وجود نداشته است.

این اتفاق می تواند باعث از بین رفتن اعتماد مشتریان نسبت به برند و محصولات شما شود. به همین دلیل نیاز است تا با صداقت با مشتریان رفتار کنید، و محصول را به همان شکلی که هست به مشتری معرفی کنید.

چگونه برای محصولات بسته بندی جذاب طراحی کنیم؟

 

  • اصالت

اصالت در طراحی بسته بندی محصول می تواند باعث شود که برند شما در ذهن مخاطبان و مشتریان ماندگار شود. طراحی بسته بندی باید به شکلی باشد که علاوه بر جلب توجه و معرفی محصول بتواند یک برند خوب از شما در ذهن مشتریان ثبت کند.

اصلی ترین موردی که برای اصالت طراحی محصول باید مورد توجه قرار بگیرد، رنگ آن است که باید هم با محصول و هم برند شما هماهنگ باشد.

  • قابلیت تعمیم پذیری

فرض کنید شما در حال طراحی بسته بندی برای بطری آب پرتقال هستید و می خواهید طراحی کاملا با محصول شما هماهنگ باشد. اما در زمان طراحی باید قابلیت تعمیم پذیری را هم در نظر داشته باشید.

تعمیم پذیری یعنی اگر در آینده تصمیم به تولید آب سیب هم گرفتید، طراحی اولیه شما باید بتواند به سادگی با تغییرات کوچک، با تولید جدید شما هماهنگ شود. همانطور که در مورد برندهای مطرح بسیار مشاهده کرده ایم که اصل بسته بندی محصول یکی است، اما در انواع مختلفی با توجه به نوع محصول ارائه می شوند.

  • کاربردی بودن

کاربردی بودن شاید در نگاه نخست به قابل استفاده بودن یک بسته بندی اشاره کند. اما اینگونه نیست. کاربردی بودن به نوعی با تجربه کاربر و اصول  UX در ارتباط است. شما در زمان طراحی با انجام تست های مختلف باید بهترین طراحی را مطابق با نیاز و نظر مشتریان ارائه دهید.

توجه داشته باشید که کاربردی بودن محصول به معنای راحتی مشتری در استفاده از محصول است.

چگونه برای محصولات بسته بندی جذاب طراحی کنیم؟

جمع بندی

 طراحی بسته بندی محصول، درواقع همان چیزی است که می تواند به شما کمک کند تا بدون انجام هیچگونه تبلیغاتی، فروش محصولات خود را افزایش دهید. به طور کلی در زمان طراحی بسته بندی محصولات باید به سلیقه و نیاز مشتری توجه داشته باشید. بسته بندی محصول شما علاوه بر داشتن ویژگی های بصری باید در زمان مصرف به مشتری احساس خوبی منتقل کند.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر