وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چگونه از طریق یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

دوشنبه، ۲۱ مهر ۱۳۹۹

چگونه از طریق یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

اگر به دنبال کسب درآمد از طریق اینترنت و فضای مجازی هستید، باید بدانید که ابزارهای مختلفی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا بتوانید کسب و کار اینترنتی و مجازی خود را آغاز کنید. یکی از ابزارهای مجازی و پر درآمد، یوتیوب (YouTube) است که با کمک آن می توانید به درآمد دلاری دست پیدا کنید. با سی می پلاس همراه باشید، در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه از طریق یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

همانطور که می دانید یوتیوب یک شبکه اجتماعی است که از طریق آن می توان ویدئوهای مختلف را به اشتراک گذاشت. تحقیقات نشان داده است که ویدئو می تواند توجه افراد را به سمت خود جلب کند. برای همین کسانی هستند که با تولید محتوای ویدئویی و انتشار آن در یک شبکه اجتماعی مانند یوتیوب، توانسته اند به درآمد بالایی دست پیدا کنند.

چگونه از طریق یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

برای فعالیت در یوتیوب از کجا آغاز کنیم؟

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که می خواهید از طریق یوتیوب به درآمد برسید با به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • انتخاب موضوع مناسب

در یوتیوب شما می توانید یک صفحه شخصی برای خود داشته باشید. و پس از آن سعی کنید که بازدید و دنبال کنندگانِ صفحه خود را افزایش دهید. برای اینکه بتوانید دنبال کننده و فالور جذب کنید، باید محتوایی در صفحه خود منتشر کنید که برای دیگران جذاب باشد. به عنوان مثال ویدئوهای آموزشی  می تواند صفحه شما را تبدیل به یک صفحه جذاب و کاربردی برای بازدید کننده کند.

  • تولید ویدئوهای با کیفیت

در یک شبکه اجتماعی مانند یوتیوب رقابت بسیار شدیدی میان کاربران وجود دارد و تنها چیزی که می تواند باعث شود که شما بتوانید موفق شوید این است که به تولید ویدئوهای با کیفیت بپردازید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که منظورمان از کیفیت ویدئو، کیفیت دیداری و فرمت نمایش آن نیست، و هدفمان بیشتر تولید ویدئویی است که بتواند برای بازدید کنندگان مفید باشد به طوری که ویدئوها را با دیگران به اشتراک بگذارند.

  • فعالیت دائم و منظم

برای اینکه بتوانید بازدید کنندگان بیشتری به سمت صفحه خود جذب کنید، نیاز است تا یک برنامه مشخص و همیشگی برای تولید و انتشار ویدئو داشته باشید. بازدیدکنندگانی که شما را دنبال می کنند، ممکن است در صورتی که ببینند که شما فعالیتی ندارید، صفحه شما را ترک خواهد کرد. به همین دلیل توصیه می شود که یک تقویم کاری برای خود تهیه کنید که براساس آن بتوانید فعالیت های خود را به صورت کاملا منظم پیش ببرید.

یوتیوب چگونه به شما پول می دهد؟

نکته ی مهمی دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای رسیدن به درآمد از طریق یوتیوب، طبق قانون وب سایت، شما باید یک کانال با بیش از 1000 عضو فعال یا همان Subscribe  داشته باشید. و قانون دوم اینکه ویدیو هایی که شما منتشر می کنید باید بیش از 4000 دقیقه توسط بازدیدکنندگان دیده شده باشند. درواقع باید مجموعا 4000 دقیقه از ویدیو های کانال شما دیده شود. تعدا ویدئوهایی که منتشر می کنید برای یوتیوب مهم نیست او تنها به تعداد بازدید و دقیقه توجه دارد.

چگونه از طریق یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

چه چیزی باعث می شود که یوتیوب به حساب شما پول واریز کند؟

اگر دیده باشید زمانی که شما می خواهید یک ویدئو را در یوتیوب پخش کنید، یک ویدئو تبلیغاتی در ابتدای آن پخش می شود. این همان چیزی است که باعث می شود شما بتوانید به درآمد دلاری دست پیدا کنید زیرا شما هم در هزینه ای که برای پخش تبلیغات دریافت می شود سهیم هستید.

جمع بندی

یوتیوب یکی از ابزارهایی است که به شما کمک می کند تا بتوانید از طریق اینترنت و فضای مجازی به درآمد برسید. تنها چیزی که شما برای فعالیت در یوتیوب نیاز دارید این است هدف و موضعی مشخص برای فعالیت داشته باشید.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر