وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چگونه از بازاریابی سنتی به دیجیتالی کوچ کنیم؟

چهارشنبه، ۸ آبان ۱۳۹۸


 

امروزه صنعت بازاریابی به سمت دیجیتالی شدن در حال حرکت است. در حقیقت ، دیجیتالی شدن منجر به افزایش تقاضا برای فروش محصولات شده است. اما گاهی ممکن است انتقال از بازاریابی سنتی به دیجیتال کمی با دشواری همراه باشد. این دشواری ها با وجود تمام فن آوری های جدید می تواند رخ دهد و گاهی بیش از حد توقع باشد.
بهتر است که شما از جدیدترین روش ها و مجرب ترین بازاریاب ها در این زمینه کمک بگیرید. باید به این نکته توجه کنید که وقتی صحبت از بازاریابی دیجیتال می شود فرصت های فروش بسیار بیشتری ایجاد خواهد شد که می تواند باعث یک پیشرفت شگفت برای کسب و کار شما باشد.

با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید؛ قبل از این که نحوه حرکت از سوی بازاریابی و تبلیغات سنتی به سمت بازاریابی دیجیتال را برای تان شرح دهم، تعریف کوتاهی از بازاریابی سنتی و دیجیتال و نحوه عملکردشان داشته باشیم.

بازاریابی سنتی

بازاریابی های سابق که حضورش با ورود به تکنولوژی و فناوری های روز کمرنگ تر شده است، بازاریابی سنتی است. در این روش از تبلیغات پوستری، کارت ویزیت، آگهی ها، اطلاعیه های فروش و.... استفاده می شود. هزینه های انجام بازاریابی در این روش بسیار بالا بوده و گاهی بیشتر از فروش افراد، هزینه های بازاریابی شان برآورد می شود. این فرآیند برای کسب و کار های تازه تاسیس شده که نمی توانند هزینه زیادی را بابت تبلیغات پرداخت کنند، ممکن است کمی سخت باشد.

بازاریابی دیجیتالی

بازاریابی مقصد، بازاریابی دیجیتالی است که روز به روز در حال رشد است. محبوبیت این نوع بازاریابی در میان اصناف و مشاغل غیر قابل اندازه گیری است. اگر با منطق نیز به این موضوع نگاه کنیم در خواهیم یافت که صاحبان کسب و کار ترجیح می دهند که به سریع ترین و راحت ترین روش ها بازاریابی خود را انجام دهند که هزینه ی کمتری نیز داشته باشد. در این صورت تجارت های تازه تاسیس شده نیز با مشکلات کمتری در زمینه روبرو می شوند و سود بیشتری را کسب خواهند کرد. در نتیجه یک تجارت الکترونیک کم هزینه اما سودآور خواهند داشت.

 

حرکت از بازاریابی سنتی به دیجیتالی

شاید برای برندهایی که مدتی  طولانی است که وجود دارند و فعالیت میکنند، ایده بازاریابی دیجیتال کمی باعت ترس و دلهره شود. اما پس از کوچ به بازاریابی دیجیتال، این روش قدرت خود را نشان خواهد داد. به عنوان مثال، کارها اتوماتیک تر و سریع تر انجام خواهند شد، همچنین توانایی برقراری ارتباط با مخاطبان نیز در شما افزایش می یابد، به گونه ای که شما با چندین روش می توانید با مشتریان خود در ارتباط باشید، که امروزه یک امتیاز بزرگ محسوب می شود.

سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که واقعاً بازاریابی دیجیتال چگونه است؟

عصر دیجیتال پیشرفت های چشمگیری در زمینه دسترسی کسب و کار ها به مشتریان ایجاد کرده است. همچنین بازاریابی دیجیتال این امکان را به شما می دهد تبلیغات خود را کنترل کنید. این امتیاز واقعاً مهم است.

مهمترین تفاوت های بازایابی سنتی و دیجیتالی

  1. مصرف کنندگان، تبلیغات بیشتر و بهتری را در بازاریابی دیجیتالی مشاهده می نمایند.

این امر به دلیل وجود رسانه های دیجیتالی است که میزان استفاده ی آن ها روزانه به بیشتر از 50 درصد کل روز می رسد.

  1. در فرآیند بازاریابی دیجیتالی هدف ها دقیق تر هستند.

وقتی صحبت از دیجیتال مارکتینگ می شود باید به یاد داشته باشیم که معیارها اهمیتی ندارند. اما می توانند خوب باشند. شما باید بتوانید بازایابی ها و شناخت مشتریان را به طور دقیق انجام دهید تا بازایابی هدف را در به صورت عمده در آن بخش از جامعه پیاده سازی نمایید.

توجه داشته باشید که این نوع بازاریابی هرگز با تبلیغات سنتی امکان پذیر نخواهد بود.

  1. هزینه های به مراتب کمتر و سود بیشتر در بازاریابی دیجیتالی

این یک موضوع غیر قابل انکار است که همه ی ما دارندگان کسب و کار به دنبال خرج کمتر و سود بیشتر هستیم، برای همین باید از ابزار هایی استفاده نماییم که، کم هزینه تر باشد و در عین حال سریع تر نتیجه دهد. روش بازاریابی دیجیتالی شاخه های وسیع و متفاوتی دارد که با تحلیل عمیق هر کدام می توان فرآیند بازاریابی را به بهترین صورت انجام داد.

تبلیغات کلیکی یا همسان ، تبلیغات بنری، کانال های تلگرامی، صفحات اینستاگرام، شبکه های اجتماعی مانند توییتر، فیسبوک و .... ابزار های بازاریابی شما در بازاریابی دیجیتال خواهند بود که تعداد آن ها روز به روز در حال افزایش می باشد. بهتر است بنیان تجارت الکترونیک تان را مستحکم تر کنید تا کسب و کارتان دوام دائمی داشته باشد.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر