وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چه کار کنیم وقتی هیچ فروشی نداریم؟

دوشنبه، ۱۰ شهریور ۱۳۹۹

ممکن است شما صاحب یک کسب و کار باشید که به مرور زمان با کاهش فروش مواجه شده اید و یا به تازگی یک کسب و کار جدید را راه اندازی کرده اید که به دلیل نداشتن و یا حجم فروش کم به درآمد مورد نظر خود نرسیده اید. کسب درآمد و فروش راهکارهای مختلفی دارد که ممکن است یکی از آن ها بتواند به شما در رسیدن به درآمد بیشتر کمک کند.

با فروشگاه ساز و سایت ساز سی می پلاس همراه ما باشید؛ در ادامه به شما خواهیم گفت چه کار کنیم وقتی هیچ فروشی نداریم؟

با توجه به اینکه این روزها رقابت بسیار زیادی میان انواع کسب و کار وجود دارد، برای رسیدن به فروش و درآمد بیشتر نیاز است تا ترفندهای مختلفی را به کار بگیریم. شگل کیری کسب و کارهای مجازی یکی از اتفاق هایی بود که باعث شد رقابت در میان انواع کسب و کار بسیار زیاد شود، اما همین فضای مجازی یک ابزار بسیار موثر برای رسیدن به فروش بیشتر است.

چه کار کنیم وقتی هیچ فروشی نداریم؟

برای اینکه بتوانیم به فروش بیشتر برسیم نیاز است تا راهکارهای زیر را در نظر داشته باشیم:

     1- بررسی محصول و یا خدمت

اولین موردی که برای رسیدن به درآمد بیشتر باید مورد بررسی قرار بگیرد، محصول و یا خدمتی است که به مشتری ارائه می دهیم. باید توجه داشته باشید که مشتریان به محصولی نیاز دارند که بتواند کاملا به نیاز آن ها پاسخ دهد. این درحالی است که تمایل به خرید محصولی دارند که قیمت مناسبی داشته باشد. پس در گام نخست باید محصول و مطابقت آن با نیاز مشتری مورد بررسی قرار بگیرد.

     2- بررسی مزیت های رقابتی

اگر متوجه شده اید که نسبت به سایر رقبا از فروش و درآمد کمتری برخوردار هستید، بهتر است تا مزیت های رقابتی کسب و کار خود را مورد بررسی قرار دهید. به عنوان مثال باید ببینید که چه مزیت در کسب و کار شما سبب می شود تا مشتریان به سمت شما جذب شوند و بخواهند برای خدمت و یا محصول شما هزینه کنند. به عنوان مثال ممکن است یک فروشنده برای محصولات خود خدمات و پشتیبانی رایگان پس از فروش در نظر بگیرد و این مورد می تواند به عنوان یک مزیت رقابتی برای یک محصول باشد.

     3- تغییر شیوه بازاریابی و برندینگ

شما برای اینکه بتوانید به درآمد بیشتری در کسب و کار خود برسید نیاز به بازاریابی و برندینگ دارید. اینکه بتوانید برند خود را در ذهن مخاطب ماندگار کنید، در افزایش فروش و درآمد شما بسیار موثر خواهد بود. همچنین با توجه به تغییر شیوه ی بازاریابی، و شکل گیری ابزارهای بازاریابی دیجیتال و یا همان دیجیتال مارکتینگ، این امکان به وجود آمده است تا بتوان یک کسب و کار را به صورت گسترده معرفی کرد. تبلیغاتی که از طریق دیجیتال مارکتینگ انجام می شوند می توانند بازخورد بسیار خوبی برای یک کسب و کار داشته باشند. یکی از بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، تبلیغات از طریق شبکه های اجتماعی است.

     4- راه اندازی فروشگاه اینترنتی

اگر شما جزء آن دسته از کسب و کارهایی هستید که فعالیت های خود را به صورت سنتی انجام می دهند، باید بدانید که دیگر وقت آن رسیده تا تحولی بزرگ در کسب و کار خود ایجاد کنید. با توجه به اینکه این روزها افراد بسیاری هستند که دیگر تمایل به خرید های حضوری ندارند و خرید های اینترنتی را ترجیح می دهند، نیاز است تا شما نیز بخشی از فروش خود را به صورت غیر حضوری و مجازی انجام دهید. درواقع امروزه نیاز است تا تمام کسب و کارها اقدام به طراحی و ساخت یک فروشگاه اینترنتی کنند. یک فروشگاه اینترنتی می تواند فعالیت شما را  گسترش، و درآمد شما را بسیار افزایش دهد.

نکته ای که باید به آن  توجه داشته باشید این است که برای رسیدن به فروش و درآمد بیشتر نیاز است تا کسب و کار خود را با نیازها و تغییرات هماهنگ کنید و در نهایت تمام تلاش خود را برای به دست آوردن رضایت مشتری به کار بگیرید.

 

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر