وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چه محتوایی می تواند در صفحه اول گوگل دیده شود؟

دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

چه محتوایی می تواند در صفحه اول گوگل دیده شود؟
اگر شما صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستید حتما می خواهید تا محتوای وب سایتان در صفحه اول گوگل دیده شود. اگر به عنوان یک فرد تازه کار قصد دارید تا در دنیای وب و اینترنت فعالیت کنید، قطعا نمی دانید که دیده شدن محتوا وب سایت در صفحه اول گوگل به چه عواملی بستگی دارد. با سایت ساز سی می پلاس همراه باشید، در این مقاله به شما خواهیم گفت که چه محتوایی می تواند در صفحه اول گوگل دیده شود؟

به طور کلی در فضای مجازی و اینترنت درست مانند دنیای واقعی، در میان انواع کسب و کار رقابت وجود دارد. اما در فضای مجازی تنها راه پیروزی در میان رقبا، رسیدن به صفحه نخست گوگل است. خوب می دانید زمانی که ما موضوعی را در گوگل جستجو می کنیم، جواب سوالات را در همان صفحه اول پیدا خواهیم کرد، و به ندرت پیش می آید که به صفحه دوم گوگل برویم.

اما چگونه ممکن است یک وب سایت در نتایج اول گوگل و در صفحه نخست قرار بگیرد؟ بدون شک نیاز است تا محتوایی که در وب سایت خود منشر می کنید، کمی متفاوت با سایر وب سایت های مشابه باشد.
چه محتوایی می تواند در صفحه اول گوگل دیده شود؟

چه محتوایی می تواند در صفحه اول گوگل دیده شود؟

به این نکته دقت داشته باشید که اگر می خواهید محتوای وب سایت شما در صفحه اول گوگل دیده شود، نیاز است تا با توجه به معیارهای خاصی تولید شود، که برخی از آن ها شامل موارد زیر است:

  • وب سایت رقبا را مورد بررسی قرار دهید

اگر می خواهید تا محتوایی با کیفیت، از نگاه یک موتور جستجو مانند گوگل تولید کنید، در گام نخست بهتر است تا سایت رقبای خود را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید. بررسی وب سایت می تواند به عنوان یکی نقشه راه برای شما عمل کند، به طوری که شما بتوانید مسیر درست را برای تولید و انتشار محتوای خود پیدا کنید.

  • مخاطبان خود را شناسایی کنید

به طور کلی محتوایی در صفحه اول گوگل قرار خواهد گرفت که، هدفمند باشد. و شما زمانی می توانید محتوای هدفمند تولید کنید که مخاطبان خود را شناسایی کنید. درواقع شناسایی مخاطبان به شما کمک می کند تا متوجه شوید که آن ها به دنبال چه چیزی هستند و شما چگونه می توانید به نیاز آن ها پاسخ دهید. البته گاهی می توانید مخاطبان خود را از طریق همان وب سایت رقبا شناسایی کنید.

  • کلمات کلید مناسب را پیدا کنید

یکی دیگر از مواردی که می تواند به شما کمک کند تا محتوای وب سایت خود را به صفحه اول برسانید، انتخاب کلمات کلیدی مناسب است. کلمات کلیدی درواقع همان کلمات و یا جملاتی هستند که توسط مخاطبان در گوگل جستجو می شود، و در صورتی که آن کلمه در محتوای وب سایت شما به درستی استفاده شده باشد، وب سایت شما در نتایج جستجو نمایش داده خواهد شد. برای یافتن کلمات کلیدی، ابزارهای مختلفی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید، اما یک ابزار ساده و قدرتمند برای یافتن کلمات کلیدی وجود دارد که آن هم موتور جستجوی گوگل است. شما با کمک گوگل می توانید کلمات کلیدی که توسط کاربران جستجو شده است را پیدا کنید.

  • بروزرسانی و انتشار به موقع محتوا

برای اینکه وب سایت شما به صفحه نخست گوگل برسد و بتوانید جایگاه خود را حفظ کنید، نیاز است تا محتوای وب سایت خود را  بروزرسانی کنید. پس از بروزرسانی مهم­ترین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، انتشار به موقع محتوا است. اینکه شما محتوا را در زمان درست منتشر کنید می تواند تاثیر بسیار زیادی بر بهبود رتبه وب سایت و سئو (SEO) داشته باشد.
چه محتوایی می تواند در صفحه اول گوگل دیده شود؟

جمع بندی

اگر منبع درآمد شما از طریق فضای مجازی است، نیاز است تا مخاطبان و مشتریان را هم از طریق فضای مجازی به سمت خود جذب کنید. یکی از مهم ترین مواردی که می تواند مخاطبان و مشتریان را به سمت وب سایت شما جذب کند، قرار گرفتن محتوای وب سایت در نتایج نخست گوگل است.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر