وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چه عواملی می تواند توجه مخاطب را به سمت وب سایت شما جلب کند؟

دوشنبه، ۱۷ خرداد ۱۴۰۰

چه عواملی می تواند توجه مخاطب را به سمت وب سایت شما جلب کند؟
اگر به دنبال راهکاری برای جذب مخاطب و مشتری به سمت وب سایت خود هستید، نیاز است تا بدانید که عواملی مختلفی وجود دارد که می تواند یک وب سایت را برای بازدیدکننده جذاب کند. برای اینکه بتوانید یک وب سایت جذاب داشته باشید، با سایت ساز سی می پلاس همراه باشید. در ادامه به شما خواهیم گفت که چه عواملی می تواند توجه مخاطب را به سمت وب سایت شما جلب کند؟

اگر شما نیز صاحب یک کسب و کار اینترنتی و وب سایت هستید، نیاز است تا با در نظر داشتن برخی از موارد، مخاطبان و مشتریان را به سمت خود جذب کنید که برخی از آن ها شامل موارد زیر است:

  • فونت مناسب انتخاب کنید

متاسفانه در بسیاری از موارد، طراحان و صاحبین کسب و کارهای اینترنتی به این مورد کمتر توجه می کنند، درحالی که انتخاب فونت مناسب برای وب سایت، یکی از مواردی است که می تواند سایت شما را برای بازدیدکنندگان جذاب و دیدنی کند. همچنین نیاز است تا به این نکته توجه داشته باشید که نوع و شکل فونت باید با موضوع سایت و فعالیت شما همخوانی داشته باشد. البته نیاز است تا خوانایی فونت را از نگاه مخاطبان و بازدیدکنندگان را در اولویت قرار دهید.
چه عواملی می تواند توجه مخاطب را به سمت وب سایت شما جلب کند؟

  • به شیوه نگارش و تولید محتوا توجه کنید

یکی دیگر از مواردی که می تواند برای بازدیدکنندگان بسیار مهم باشد و باعث افزایش مدت زمان حضورشان در وب سایت شما شود، شیوه نگارش متن و تولید محتوا است. به همین دلیل نیاز است تا در زمان نوشتن متن و تولید محتوای وب سایت خود با توجه به اصول تولید محتوا حرکت کنید، و حتی بهتر است تا از متخصصان تولید محتوا کمک بگیرید تا در نهایت بتوانید از محتوای وب سایت خود به عنوان یک ابزار قدرتمند در جلب توجه مخاطبان استفاده کنید.

  • وب سایت خود را مطابق با اصول UX طراحی کنید

UX و یا همان تجربه کاربر یکی از مهم ترین عواملی است که می تواند منجر به ایجاد جذابیت در وب سایت شما از نگاه مخاطبان شود. به این نکته دقت داشته باشید که اگر کاربرانی که به وب سایت شما مراجعه می کنند، با رضایت کامل آن را ترک کنند، بازهم به وب سایت شما مراجعه خواهند کرد. حتی ممکن است در نهایت وب سایت شما را به دیگران معرفی کنند و در نتیجه جذب مخاطبان و کاربران به سمت وب سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد.

 وب سایت خود را به روزرسانی کنید

به این نکته دقت داشته باشید که بازدیدکنندگان از وب سایت شما نیاز دارند تا با محتوایی کاملا بروز مواجه شوند، در نتیجه توصیه می شود تا در بازه های زمانی مشخص، علاوه بر بروز رسانی بخش وبلاگ، اطلاعات کامل و جامعی را در مورد نحوه فعالیت خود در اختیار مخاطبان قرار دهید. همچنین وب سایت شما نیاز دارد تا به صورت فنی نیز برروز رسانی شود. توصیه می شود تا بروزرسانی وب سایت را برطبق یک برنامه زمانبندی مشخص انجام دهید.
چه عواملی می تواند توجه مخاطب را به سمت وب سایت شما جلب کند؟

  • سئوی وب سایت خود را تقویت کنید

سئو (SEO) یا بهینه سازی موتورهای جستجو نیز یکی دیگر از عواملی است که باعث جلب توجه مخاطبان به سمت وب سایت شما می شود. توجه داشته باشید زمانی که شما یک موضوع را در یک موتور جستجو مانند گوگل سرچ می کنید، وب سایتی که در صدر نتایج قرار دارد شما را به سمت خود جذب می کند. این درست همان چیزی است که وب سایت شما برای جلب توجه مخاطب به آن نیاز دارد. توصیه می شود برنامه تقویت سئوی را نیز در اولویت فعالیت های مرتبط با وب سایت خود قرار  دهید.

جمع بندی

توجه داشته باشید که رقابت در میان کسب و کارها در فضای مجازی بسیار جدی تر از دنیای واقعای است. در نتیجه اگر به دنبال پیروزی در میان رقبای خود هستید حتما به مواردی که به آن ها اشاره شد توجه داشته باشد.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر