وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چه جوری سایتمون در گوگل رنک بگیرد

پنجشنبه، ۱۶ آبان ۱۳۹۸

برای ملموس شدن موضوع بهتر است یک مثال واقعی برای اینکه متوجه بشویم چرا سایت مان باید رتبه کسب کند؛ بیاوریم. فرض کنید شما در یک بازاریا فروشگاه محصول خاصی دارید، در چندین فروشگاه، مشابه محصول شما وجود دارد.
حال شما باید به فکر این باشید که چگونه مشتریان پیش تر از فروشگاه های دیگر به فروشگاه شما مراجعه و خرید های خود را از فروشگاه شما انجام دهند. برای این کار میتوانید نمای فروشگاه خود را زیبا کنید یا قیمت محصولات خود را نسبت به فروشگاه های مشابه پایین بیاورید. همچنین می توانید معرفی محصولات خود را به صورت ویژه تری انجام دهید تا مشتریان بیشتری به فروشگاه شما جذب شوند.
با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید، در این مقاله قصد داریم شما را با راهکار های مختلف افزایش رتبه سایتتان در گوگل آشنا کنیم.


پیشنهاد سی می پلاس: چرا وب سایت من در گوگل نیست؟

اینترنت نیز مانند دنیایی است که سایت های فروشگاهی بازار آن را تشکیل می دهند، حال می توان با کسب رتبه در میان سایت های مشابه فروش و میزان درآمد خود را افزایش دهید. اما سوالی که میخواهیم پاسخ دهیم این است که در دنیای اینترنت چگونه رتبه سایت خود را افزایش دهیم؟ و یا به عبارتی چگونه سایت مان در گوگل رنک بگیرد؟

به مجموعه فرآیند هایی که برای کسب رتبه در سایت انجام می گیرد، سئو سازی و بهینه سازی سایت گفته می شود. بهینه سازی در اصل به منظور دیده شدن و خوب دیده شدن توسط موتور های جستجو انجام می گیرد. خزنده های گوگل در هر لحظه در حال بررسی و تجریه تحلیل عملکرد های سایت ها می باشند.

چه فرآیند هایی انجام دهیم که توسط خزنده های گوگل امتیاز کسب کنیم؟

1- دامنه خریداری شده را بهینه سازی کنیم. استفاده از اصول سئو برای انتخاب نام مناسب و حوزه فعالیت مناسب برای دامنه، می تواند کمک شایانی به بهینه سازی دامنه داشته باشد. تا حد ممکن سعی کنید عنوانی که شامل کلمات کلیدی باشد را انتخاب نمایید. همچنین سعی کنید نام دامنه انتخابی تان کوتاه باشد.

این یک تکنیک بهینه سازی سایت است که عنوان سایت شما معرف خدمات و محصولاتی باشد که به ارائه آن می پردازید. کمتر بودن تعداد کارکترهای عنوان دامنه موجب می شود عنوان به خوبی در خاطر کابران بازدید کننده بماند.

2- از اهمیت بهینه سازی و سئو داخلی سایت غافل نشوید. ترفند هایی که بر روی صفحات سایت اعمال می شود تا سایت از نظر کابر پسند بودن و سئوی داخلی امتیاز لازم را کسب نماید.


پیشنهاد سی می پلاس: چگونه هزینه تبلیغات گوگل ادز را کاهش دهیم؟

3- لینک سازی داخلی را با دقت هر چه تمام انجام دهید. اینکه عبارت ها و کلمات به آدرس های دقیق اشاره کند و کاربر را در دسترسی سریع به مطالب سایت کمک نماید از مهم ترین اصول سئو سازی داخلی سایت است.

4- لینک سازی خارجی را به گروه های بک لینک بسپارید تا اصول ایجاد لینک های خارجی را بر اساس جدیدترین قواعد و قوانین گوگل انجام دهند. در غیر این صورت اگر لینک سازی خارجی خارج از اصول گوگل انجام گیرد، ممکن است نتیجه عکس دهد.پیشنهاد سی می پلاس: خزشگرهای گوگل آپدیت شدند؛ چطور وب سایت خود را نجات دهیم؟

5- سعی کنید بیشتر از فروشگاه های مشابه در شبکه های اجتماعی دیده شوید. اهمیت بازاریابی در شبکه های اجتماعی بسیار بالا بوده و می توان به جرأت گفت که یکی از اصول کسب رتبه در گوگل داشتن فعالیت درست در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام، توییتر و .... است.

6- اگر سایت شما زیر دامنه یا ساب دامینی دارد سعی کنید بهینه سازی را به صورت کامل در زیر دامنه هایتان نیز برقرار کنید. لینک های داخلی را به درستی ایجاد کرده برای دسترسی کاربران به ساب دامین ها در دامین اصلی  اشاره ای به زیر دامنه خود انجام دهید.

7- هاست برای بازید کنندگان سایت مانند فضای مغازه یا فروشگاه شماست که باید همیشه در دسترس بودن و پشتبانی مناسب و ارائه خدمات به روز داشته باشد. همچنین باید امنیت را به خوبی در فروشگاه شما برقرار سازد. در غیر این صورت مشتریان از فروشگاه شما گریزان خواهند بود.

پیشنهاد سی می پلاس: گوگل ادورز؛ تقلب گوگل برای رشد سریع وب سایت شما

8- سعی کنید کدهای سایت شما که توسط گوگل بررسی می شود هیچگونه ابهامی نداشته باشند. با کد ها سعی بر مخفی سازی هیچ چیزی در سایت تان نداشته باشید. ممکن است این توضیحات برای افراد خارج از طراح سایت کمی گنگ باشد، اما توضیح به ساده ترین روش ممکن این است که شما در ساخت و شکل دهی فروشگاه خود باید از سالم ترین روش ها و سریع ترین راه ها اقدام نمایید تا با سرعت بیشتری به مقصد خود دست یابید. در کد نویسی سایت ها نیز روش ها و زبان های متفاوتی وجود دارد که باید بهترین آن را بنابر نیاز خود انتخاب نمایید.

روش های زیاد و بسیار ریزی برای کسب رتبه در گوگل وجود دارد. بهترین روش ممکن برای کسب رتبه در گوگل انتخاب یک شرکت مناسب طراحی سایت است که با تجربه بیشتر سایت شما را به نتایج مطلوب برساند.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر