وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چند نکته برای تبدیل شدن به کارشناس فروش تلفنی!

دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

چند نکته برای تبدیل شدن به کارشناس فروش تلفنی!
در مبحث فروش، فناوری و روانشناسی دو اصل مهم هستند که باید به آن ها توجه ویژه ای داشت. درواقع می توان گفت که پیروز شدن در فروش به دو عامل فناوری و روانشناسی وابسته است. همانطور که می دانید برقراری تماس های تلفنی نیاز به تجهیزات ویژه ای دارد، برای آنکه بتوانید مشتریان را تحث تاثیر صحبت های خود قرار دهید نیاز به آشنایی با علم روانشناسی خواهید داشت. توجه داشته باشید که یک کارشناس فروش به هر دو اصل نیاز دارد. در این مقاله چند نکته برای تبدیل شدن به کارشناس فروش تلفنی را معرفی خواهیم کرد. با سایت ساز سی می پلاس همراه باشید.

چند نکته برای تبدیل شدن به کارشناس فروش تلفنی!

بازاریابی و فروش یکی از مهم ترین مواردی است که تمام کسب و کارها به آن اهمیت می دهند. به همین دلیل اگر شما با مهارت های بازاریابی و فروش تلفنی به یک شرکت برای استخدام مراجعه کنید، حتما شانس بالایی برای استخدام خواهید داشت.

چند نکته برای تبدیل شدن به کارشناس فروش تلفنی!

متنی برای بازاریابی تلفنی تهیه کنید (اسکریپت بازاریابی)

به عنوان یک کارشناس فروش بهتر است تا اهداف خود را بر روی کاغذ بنویسید. به عنوان مثال اینکه هدف شما از برقراری تماس تلفنی چیست؟ و یا در مورد چه چیزهایی قرار است صحبت کنید. هر متنی که برای بازاریابی تلفنی آماده می کنید باید دارای اهداف مشخصی باشد. گاهی بهتر است سوالاتی که ممکن است مشتریان از شما بپرسند را نیز یادداست کنید و پاسخ هایی مناسب برای آن ها در نظر بگیرید. البته به این نکته توجه داشته باشید به هیج وجه از روی متن برای مشتری نخوانید. نوشتن متن تنها برای فراموش نکردن برخی از نکات است.

پیش از برقراری تماس مخاطبان را بشناسید

بهتر است زمانی که شما تصمیم به برقرای تماس تلفنی با هدف بازاریابی می گیرد، حتما مخاطبان خود را بشناسید. شناخت مشتریان می تواند شامل گروه خاصی از مخاطبان باشد و یا یک شخص خاص که اطلاعاتی از او در اختیاز شما قرار گرفته است. بهتر است اگر نام مشتری را می دانید حتما در زمان برقراری تماس نام او را صدا کنید. صدا کردن افراد با نامشان می تواند تاثیرات بسیار مثبتی در نتیجه گفتگو داشته باشد.

با کسی که تلفن را بر میدارد محترمانه رفتار کنید

زمانی که شما تماس تلفنی برقرار می کنید، این احتمال وجود دارد که به جای پاسخ دادن شخص مورد نظر، فرد دیگری تلفن را پاسخ دهد. به همین دلیل نیاز است تا با برخوردی محترمانه از او بخواهید تا گوشی تلفن را به شخص مورد نظر بدهد. به همین دلیل بهتر است در زمان پاسخگویی مشتری نخست مطمئن شوید که با فرد مورد نظر صحبت می کنید، و پس از آن صحبت های خود را ادامه دهید.

چند نکته برای تبدیل شدن به کارشناس فروش تلفنی!

پرسش های هوشمندانه تهیه کنید

در زمان انجام بازاریابی تلفنی، بهتر است تا لیستی از سوالات هوشمندانه تهیه کنید و آن ها را از مشتریان در میان صحبت های خود بپرسید. گاهی در میان پاسخ هایی که دریافت می کنید نکته های بسیار مهمی وجود دارد که می تواند منجر به ایجاد تغییرات بسیار مثبتی در روند کسب و کار شود.

فوری تلفن را قطع نکنید

ممکن است به اشتباه برخی از کارشناسان فروش تلفنی که مبتدی هستند پس از اتمام گفتگوی خود سریع تلفن را قطع کنند. باید بدانید که این کار می تواند تاثیرات بسیار مخربی داشته باشد. نیاز است تا پیش از قطع کردن تلفن از مشتریان بپرسید که آیا سوالی دارند یا خیر و پس از خداحافظی و تلفن را قطع کنید.

جمع بندی

 بازاریابی (marketing) و فروش مانند بسیاری دیگر از فعالیت ها نیاز به علم دارد و شما بدون داشتن دانش و تجربه در این زمینه نمی توانید تبدیل به یک کارشناس فروش تلفنی شوید. البته این روزها آموختن دیگر دشوار نیست و شما به کمک اینترنت، کتاب و یا دوره های آموزشی می توانید در هر زمینه ای دانش مورد نیاز خود را کسب کنید.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر