وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

دسته بندی نشده

چند نکته بازاریابی در لینکدین که باید بدانید

پنجشنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

چند نکته بازاریابی در لینکدین که باید بدانید

لینکدین (LinkedIn) یک شبکه اجتماعی است که به صورت تخصصی عمل می کند. این شبکه اجتماعی توانسته است تعداد زیادی متخصصی را در کنار هم جمع کند. لینکدین چیزی در حدود 660 میلیون کاربر از بیش از 200 کشور جهان دارد. اگر به دنبال یک شبکه اجتماعی و فضایی برای تبلیغات کسب و کارهای B2B هستید، لینکدین می تواند به شما در این مسیر کمک کند. با سایت ساز سی می پلاس همراه باشید، در ادامه در مورد بازاریابی در لینکدین صحبت خواهیم کرد.

هدف از تبلیغات تنها یک چیز است، و آن هم معرفی و در نهایت فروش. اما گاهی نیاز است تا برای رسیدن به نتیجه درست مسیرهای تبلیغاتی و مارکتینگ را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهیم. به عنوان مثال نیاز است تا کسب و کاری که قرار است به معرفی آن بپردازیم را بررسی کنیم و ببینم چه ابزارها و کانال هایی برای بازاریابی این کسب و کار مناسب است.

به عنوان مثال کسب و کارهای B2B می توانند از طریق یک شبکه اجتماعی مانند لینکدین فعالیت های تبلیغاتی و بازاریابی خود را انجام دهند.

چند نکته بازاریابی در لینکدین که باید بدانید

  • در لینکدین عضو شوید و یک صفحه اختصاصی برای خود راه اندازی کنید و سعی کنید تا پروفایل خود را تکمیل کنید.

نخستین گام برای شروع فعالیت های تبلیغاتی در لینکدین، عضویت در این شبکه اجتماعی است. پس از عضویت نیاز است تا با دقت پروفایل خود را تکمیل کنید. توجه داشته باشید که لینکدین می تواند به عنوان یک رزومه آنلاین برای شما عمل کند. به همین دلیل باید اطلاعات کاملی از فعالیت و تجربیات خود از طریق پروفایل لینکدین در اختیار مخاطبان خود قرار دهید.

  • محتوای تعاملی و جذاب برای مخاطبان و دنبال کنندگان خود ایجاد کنید

در یک شبکه اجتماعی مانند لینکدین تنها فعالیتی که برای دیده شدن و تبلیغات انجام می گیرد، تولید و انتشار محتوا است. درواقع شما باید با تولید محتوای تعاملی، ارتباطات خود را با مخاطبان خود افزایش دهید.

چند نکته بازاریابی در لینکدین که باید بدانید

  • از قسمت سرچ لینکدین مخاطبان هدف خود را پیدا و آن ها را دنبال کنید.

شما به سادگی می توانید با ابزارهای لینکدین ازجمله امکان سرچ حرفه ای افراد یا شرکت هایی را که قصد برقراری ارتباط با آن ها را دارید، پیدا کنید. سرچ کردن در لینکدین این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید جستجوی حرفه ای داشته باشید.

  • در گروه های مرتبط با کسب و کار خود عضو شوید و با آن ها تعامل داشته باشید.

لینکدین مانند بسیاری از شبکه های اجتماعی دیگر این امکان را فراهم کرده است تا افراد مختلف بتوانند در یک گروه باهم تعامل داشته باشند. شما نیز اگر می خواهید که به معرفی کسب و کار و یا تخصص خود بپردازید، بهتر است تا در برخی از گروه های مرتبط با تخصص خود عضو شوید.

  • کسب و کار و فعالیت های خود را در قالب یک پست منتشر کنید.

گاهی ممکن است کسب و کار شما به یک موفقیت بزرگ دست پیدا کند. شما می توانید گزارشی از این موفقیت را به صورت یک پست، در لینکدین منتشر کنید. مخاطبان شما علاقه مند هستند تا در جریان فعالیت های شما قرار بگیرند.

  • از تحلیل‌های لینکدین برای بهبود عملکرد و دیدن نتایج فعالیت استفاده کنید.

لینکدین با ارائه آمارهای دقیق و جذاب کمک می کند تا شما بتوانید نتایج فعالیت های خود را در زمینه بازاریابی و تبلیغاتی که از طریق این شبکه اجتماعی انجام داده اید را ببینید. به عنوان مثال تعداد بازدید کنندگان از پست های شما یکی از مواردی است ک می تواند کیفیت فعالیت های شما را نشان دهد.
چند نکته بازاریابی در لینکدین که باید بدانید

جمع بندی

این روزها شبکه های اجتماعی توانسته اند یک بستر بسیار ارزان و موثر در زمینه بازاریابی برای انواع کسب و کار فراهم کنند. لینکدین نیز یکی از شبکه های اجتماعی است که با داشتن قابلیت های منحصر به فرد توانسته است ارتباط را در سطح جهانی گسترش دهد. به همین دلیل کسب و کارهای B2B می توانند از این شبکه اجتماعی در راستای توسعه فعالیت های خود استفاده کنند.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر