وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چند راهکار برای مواجه شدن با ترس های فروش

پنجشنبه، ۵ تیر ۱۳۹۹

اگر شما به تازگی اقدام به راه اندازی یک کسب و کار جدید کرده اید، حتما به این نکته فکر کرده اید که ممکن است با شکست رو به رو شوید و به اهداف خود نرسید. این ترس ها همگی ناشی از این است که تضمینی برای فروش شما وجود ندارد و باید به دنبال روش هایی برای کاهش ترس های فروش باشید.
با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس  با ما همراه باشید، در این مقاله چند راهکار برای مواجه شدن با ترس های فروش به شما معرفی خواهیم کرد.

می توان گفت بیشتر کسب و کارهایی که وجود دارند، به نوعی خدمات و یا محصولات خود را به مشتریان می فروشند، همچنین ممکن است با توجه به وجود رقبای فراوان در حیطه فعالیت شما این نگرانی وجود داشته باشد که شاید به فروش مورد نظر خود نرسید. برای اینکه بتوانید ترس های فروش را از بین ببرید و یا کاهش دهید راهکار های زیر را دنبال کنید.

شناخت رقبا

برای اینکه بتوانید در فروش کالا و محصولات خود به موفقیت برسید و ترس های فروش خود را کاهش دهید، پیش از هر اقدامی نیاز است تا به شناخت رقبا و تحقیق در مورد آن ها بپردازید. اینکه بتوانید رقبای خود را شناسایی کنید و کسب و کار آن ها را مورد بررسی قرار دهید می تواند یک اقدام موثر در جهت جذب مشتری و افزایش فروش شما باشد. رقبا می توانند به شما در به دست آوردن قیمت مناسب برای محصولات خود کمک کنند. همچنین گاهی می توان از ایده هایی که رقبا برای فروش دارند استفاده کنید.

تحقیقات بازار و شناخت محصولات

تحقیقات بازار به شما کمک می کند تا جایگاه کسب و کار و محصولات خود را پیدا کنید. هنگامی که شما تحقیقات بازار را شروع می کنید، متوجه خواهید شد که محصولات و خدمات شما در بازار چه جایگاهی خواهند داشت. و آیا اینکه می توانید با فروش آن ها به درآمد مورد نظر خود دست پیدا کنید یا خیر. گاهی ممکن است تحقیقات بازار به شما کمک کند تا متوجه شوید کدام دسته افراد در کدام منطقه جغرافیایی به محصولات شما نیاز دارند و حاضر هستند تا آن ها را خریداری کنند.

تبلیغات

یکی دیگر از راهکارهایی که به شما در جهت کاهش ترس های فروش کمک می کند، تبلیغات است. توجه داشته باشید که ترس از فروش تنها به این دلیل است که شما نگران نداشتن درآمد و در نهایت رسیدن به ضرر های بزرگ هستید. هر محصولی که به بازار ارائه می شود، اگر برای مخاطبان شناخته شده نباشد، حاضر به خرید آن نخواهند بود. پس برای اینکه محصولات خود را به مخاطبان معرفی کنید نیاز به تبلیغات دارید. توجه داشته باشید که تبلیغات شما باید کاملا هدفمند باشد. در واقع این تبلیغات است که می تواند باعث جذب مشتری و در نتیجه افزایش فروش شود.

ارائه خدمات و محصولات منحصر به فرد

یکی از مواردی که می تواند به افزایش فروش محصولات شما کمک کند، ارائه خدمات و محصولات متفاوت و منحصر به فرد است. بسیاری از افراد هستند که به دنبال تنوع و تهیه جدید ترین محصولات هستند. همچنین برخی از محصولات هستند که به دلیل کم یاب بودن بسیار مورد توجه مشتریان هستند. این ها مواردی هستند که می توانند باعث افزایش فروش و کاهش ترس از فروش محصولات شما شوند.

توجه داشته باشید که تمام ترس هایی که در مورد فروش وجود دارد ناشی از کاهش و یا نداشتن فروش است. شما باید بتوانید تمام ترفندهایی که به شما کمک می کنند تا بتوانید مشتریان را به سمت خرید محصولات جذب کند، را به کار ببندید. این اقدامات باعث می شوند تا بتوانید به فروش بیشتری دست پیدا کنید و استرس و ترس های فروش کاهش پیدا کنند.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر