وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چطور خودمان لوگو بسازیم؟

دوشنبه، ۱۳ مرداد ۱۳۹۹

لوگو یا همان نشان تجاری برای یک کسب و کار یکی از مهم ترین مراحلی است که بسیار حائز اهمیت است. در طراحی لوگو ممکن است به هر دلیل تصمیم داشته باشید تا لوگو را خودتان طراحی کنید. چیزی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در زمان طراحی لوگو به چه چیز هایی باید توجه داشت.

با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید، در ادامه به شما خواهیم گفت که چطور خودمان لوگو بسازیم؟

لوگوی یک شرکت باید بتواند اهداف یک سازمان را در خود جای دهد و یا به نوعی می توان گفت که یک لوگو باید بتواند زمینه کاری یک شرکت را به بیننده معرفی کند. برای این منظور نیاز است تا لوگو با در نظر داشتن موارد زیر طراحی شود که شامل:

انواع لوگو را بشناسید

لوگوها معمولا در دسته های مختلف قرار می گیرند و افراد با توجه به سلیقه و نیاز خود یکی از این مدل ها را انتخاب می کنند.

  • لوگو تایپ

برخی از لوگوها از نام، ترکیب حروف و یا مخفف نام ساخته می شوند که در اصطلاح به آن ها لوگو تایپ گفته می شود.

  • طراحی انتزاعی

برخی از شرکت ها مانند یک شرکت ساختمانی معمولا از طرحی برای لوگوی شرکت خود استفاده می کند که نشانگر حیطه فعالیت آن باشد و ممکن است یک قلم مو را در طرح لوگوی خود جای دهد.

در مورد رنگ ها مطالعه کنید

یکی دیگر از مراحل طراحی لوگو، انتخاب رنگ مناسب برای آن است که می تواند بخشی از رسالت یک سازمان را به بیننده نشان دهد. شاید باید به این نکته اشاره کرد که پیش از طراحی لوگو باید رنگ سازمانی مناسب را برای کسب و کار خود انتخاب کنید و در طراحی لوگو از آن استفاده کنید. به عنوان مثال معمولا شرکت های پژوهشی و آموزشی بیشتر از طیف رنگ های سبز و آبی استفاده می کنند.

از تصاویر آماده استفاده نکنید

برخی از افراد مبتدی و غیر حرفه ای در طراحی لوگو گاهی به اشتباه از تصاویر آماده که در اینترنت موجود است می کنند. گاهی حتی دیده می شود که برخی از سازمان ها  طرح لوگوی یک شرکت معروف را به عنوان نمونه برای خود نظر می گیرند و سعی دارند تا از طراحی آن استفاده کنند. توجه داشته باشید که طرح یک لوگو باید کاملا منحصر به فرد باشد.

به لوگوی سایر شرکت ها نگاه کنید اما از طرح آن ها استفاده نکنید

کسانی که می خواهند لوگوی سازمان و یا شرکت خود را طراحی کنند، بهتر است تا به لوگوی سایر شرکت ها دقت داشته باشند. باید شرکت هایی که کسب و کارشان مشابه کسب و کار شما است را پیدا کنید و ببینید که در لوگوی خود از چه رنگ هایی و چه اِلمان هایی استفاده کرده اند. بررسی لوگوی رقبا می تواند به شما در ساخت لوگو کمک کند.

تاثیر نام شرکت را بر روی طراحی لوگو جدی بگیرید

یکی از مواردی که ممکن است در زمان طراحی لوگو مشکل ساز شود، نام شرکت و یا کسب و کار است. گاهی نام ها می توانند با توجه به معنا و حروف نوشتاری محدودیت های بسیار زیادی برای طراحان لوگو ایجاد کنند. به همین دلیل بهتر است تا در زمان انتخاب نام، طراحی لوگو را نیز در نظر داشته باشید.

استفاده از وب سایت های طراحی لوگو

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید تا لوگوی کسب و کارتان را خودتان طراحی کنید، این امکان برای شما وجود دارد که با استفاده از سیستم طراحی لوگوی برخی از وب سایت ها مانند https://www.logaster.com/fa/  اقدام به طراحی لوگوی مورد نظر خود کنید. معمولا وب سایت هایی که به شما کمک می کنند تا لوگوی خود را طراحی کنید، قیمت های مناسبی نسبت به پروژهای طراحی لوگوی یک طراح گرافیست دارند.

 


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر