وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چطور از طریق اینستاگرام به درآمد برسیم؟

پنجشنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

این روزها با توجه به اینکه بسیاری از افراد به دنبال کسب درآمد از طریق فضای مجازی هستند، شاید جالب است که بدانید اینستاگرام با داشتن قابلیت های منحصر به فرد می تواند به شما کمک کند تا کسب و کار مجازی خود را راه اندازی کنید و یا آن را توسعه دهید.
با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید، در این مقاله به شما خواهیم گفت چطور از طریق اینستاگرام به درآمد برسیم؟

با توجه به اینکه بیشتر فعالیت های روزانه ما در بستر اینترنت انجام می گیرد، برای توسعه کسب و کار نیز می توان با کمک ابزارهای مختلف به نتیجه دلخواه رسید. به عنوان مثال شبکه های اجتماعی نیز بخش زیادی از فعالیت های مجازی را به خود اختصاص داده اند که شاید بتوان گفت اینستاگرام یکی از رایج ترین شبکه های اجتماعی است.

چطور از طریق اینستاگرام به درآمد برسیم؟

برای اینکه بتوانید از طریق فضای مجازی و شبکه اجتماعی اینستاگرام به درآمد برسید می توانید راهکارهای زیر را پیاده سازی کنید:

  • عضویت در اینستاگرام

نخستین گام برای فعالیت در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام، ثبت نام و عضویت در آن است.

برخی از شبکه های اجتماعی شیوه ی فعالیت های مختلفی برای کاربران فراهم کرده اند. به عنوان مثال پیج های شخصی و پیج های بیزنسی که زمینه فعالیت افراد را از دیگر تفکیک می کند. شما اگر قصد دارید تا از طریق اینستاگرام به درآمد برسید باید پیج بیزنسی خود را راه اندازی کنید.

  • تکمیل پروفایل و کپشن

هدف پیج شما باید برای بیننده کاملا مشخص باشد. تنها چیزی که باعث می شود تا مخاطبان در جریان فعالیت های شما قرار بگیرند، پروفایل شما است. اصلی ترین بخش پروفایل شما تصویری است که باید کاملا مرتبط با حیطه ی فعالیت شما باشد. پس از آن توضیحاتی است که باید بتواند کسب و کار شما راه بسیار کوتاه و مختصر و البته کامل به بازدید کننده معرفی کند. همچنین در بخش پروفایل اینستاگرام این امکان وجود دارد تا بتوانید لینک وب سایت خود را ثبت کنید.

  • جذب مخاطب از طریق تولید و انتشار محتوا

برای اینکه بتوانید از طریق اینستاگرام به درآمد برسید نیاز است تا مخاطبان را به سمت خود جذب کنید. تنها راهی که به شما در جذب مخاطب کمک می کند، تولید و انتشار محتوا در اینستاگرام است.

توجه داشته باشید که محتوایی که تولید می کنید باید بتواند علاوه بر جذب مشتری، به نیازهای آن ها پاسخ دهد.

  • پاسخگویی به بازخورد مخاطبان

یکی از مزیت هایی که اینستاگرام نسبت به سایر شبکه های اجتماعی دارد این است که شیوه ارتباطات بسیار ساده است شما به سادگی می توانید ارتباطات خود را با مخاطبان تقویت کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که در اسرع وقت به پرسش و بازخوردهای دریافتی پاسخ دهید.

  • ارجاع بازدید کننده به وب سایت

در اینستاگرام مخاطبان توجه ویژه ای به پست های منتشر شده دارند، به همین دلیل ممکن است بازدید کنندگان ترغیب به بازدید از وب سایت شما شوند. یکی از ترفندهایی که باعث جذب مشتری به سمت وب سایت از طریق اینستاگرام می شود این است که بخشی از محتوای خود را در اینستاگرام منتشر کنید و مخاطبان را برای دیدن محتوای کامل به سمت بازدید از وب سایت هدایت کنید.

با توجه به اینکه این روزها بسیاری از کسب و کارهای تحت تاثیر شیوع بیماری کرونا با رکورد و کاهش درآمد رو به رو شده اند، بهترین کار برای جبران مشکلات اقتصادی می تواند این باشد که بخشی از فعالیت های کاری به صورت مجازی انجام شوند. علاوه بر راه اندازی وب سایت و فروشگاه های اینترنتی فعالیت در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام می تواند به جبران خسارت کسب و کارهای آسیب دیده در این دوران کمک کند.

 


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر