وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چرا کاربران وب سایت شما ترک می کنند؟

چهارشنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۸

همانطور که می دانید یکی از راهکارهای بهبود رتبه ی وب سایت در موتورهای جستجو، افزایش بازدید و ترافیک آن است، اما چه عاملی باعث می شود تا کاربران وب سایت را ترک کنند و مدت زمان حضورشان کاهش پیدا کند؟ در این مقاله به شما خواهیم گفت که چرا کاربران وب سایت شما را ترک می کنند.

با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید؛ در این مقاله قصد داریم راهکارهایی را به شما آموزش دهیم که بتوانید کاربران را در  وب سایت خود نگه دارید.
برای اینکه بتوانید مدت زمان حضور کاربران را در وب سایت خود افزایش دهید، نیاز است تا به چند فاکتور مهم در طراحی وب سایت توجه کنید. در واقع این فاکتورها به شما کمک می کنند تا متوجه شوید چرا کاربران وب سایت شما را ترک می کنند.

     1- وب سایت شما قدیمی شده است

اینکه وب سایت خود را چه از نظر طراحی و چه از نظر فنی بروزرسانی کنید، بسیار مهم است. زیرا کاربران به دنبال وب سایتی هستند که بتواند توجه آن ها را به خود جلب کند. و نیاز های آن ها را برطرف کند. یکی از مهم ترین عواملی که در بروزرسانی وب سایت های قدیمی باید به آن توجه کرد، ریسپانسیو بودن آن است. اینکه کاربران بتوانند از طریق دستگاه موبایل و تبلت به وب سایت شما دسترسی کامل داشته باشند، باعث می شود تا، مدت زمان حضورشان در وب سایت افزایش پیدا کند.

   2- ادبیات نا­­­ مناسب

یکی از مواردی که باعث می شود تا کاربران وب سایت شما را ترک کنند، استفاده از ادبیات نا­­ مناسب است. در هنگام طراحی وب سایت باید به این نکته توجه داشته باشید که وب سایت را برای چه کسانی طراحی می کنید. و پس از آن اقدام به تولید محتوایی کنید که باعث جلب اعتماد و توجه در مخاطبان شود. در واقع وب سایت شما باید بتواند با زبان مخاطبان با آن ها صحبت کند.
پیشنهاد سی می پلاس:ترند چیست و ترند هایی وب می توانند شامل چه مواردی باشند؟    3- استفاده زیاد از تبلیغات

کاربران به وب سایت هایی که از تبلیغات در صفحات خود استفاده می کنند، علاقه ای ندارند. در نتیجه خیلی زود اقدام به ترک چنین  وب سایت هایی خواهند کرد.
باید توجه داشته باشید برای اینکه تبلیغات زیاد، سبب کاهش ترافیک وب سایت شما نشود، باید به شکلی تبلیغات را در وب سایت خود نمایش دهید که برای کاربران ایجاد مزاحمت نکند. توصیه می شود اگر که قصد نمایش تبلیغات در وب سایت خود را دارید، بخشی را برای تبلیغات در نظر بگیرید.

   4- استفاده از تکنولوژی های قدیمی

همانطور که استفاده از امکانات جدید نیاز به تجهیزات مخصوص به خود را دارد، تکنولوژی های قدیمی هم برای استفاده، نیاز به تجهیزات بخصوصی دارند.
به عنوان مثال زمانی در وب سایت ها از فایل های فلش استفاده می شد، در آن زمان بر روی بیشتر سیستم های کامپیوتری فلش پلیر وجود داشت. اما امروزه استفاده از فایل های فلش قدیمی شده اند، به همین دلیل نرم افزاری برای نمایش چنین فایل های وجود ندارد. درنتیجه، کاربران نمی توانند به محتوای وب سایت های قدیمی دسترسی کامل داشته باشند. همین اتفاق سبب می شود تا کاربران وب سایت شما را ترک کنند.
پیشنهاد سی می پلاس: مزایای استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ برای کسب و کار   5- سرعت وب سایت

از مهم ترین عواملی که باعث می شود تا کاربران وب سایت شما را ترک کنند، سرعت وب سایت است. گفته می شود حدود 50 درصد از کاربران انتظار دارند تا وب سایت مورد نظرشان در کمتر از 3 ثانیه لود شود. اگر سرعت لود وب سایت پایین باشد، کاربران خیلی سریع وب سایت شما را ترک خواهند کرد. برای اینکه بتوانید سرعت لود وب سایت را افزایش دهید، توصیه می شود تا از هاست مناسب و محتوای کم حجم استفاده کنید.

  6- پخش ویدئو و آهنگ به صورت خودکار

در بسیاری از وب سایت ها دیده می شود که، پس از ورود کاربر به وب سایت، فیلم و یا آهنگ به صورت خودکار پخش می شود. نظر سنجی ها نشان می هد که تقریبا تمام کاربران با چنین امکاناتی در وب سایت مخالف هستند و وب سایت را ترک خواهند کرد.

جمع بندی

برای اینکه بدانید که چرا کاربران وب سایت شما را ترک می کنند، عوامل بسیار زیادی است که باید مورد بررسی قرار بگیرد. اما برخی از آن ها بسیار مهم هستند که باید به آن ها توجه داشته باشید.
 پیشنهاد سی می پلاس:7فاکتور اصلی رتبه بندی وب سایت برای گوگل در سال 2020


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر