وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چرا وب سایت من در گوگل نیست؟

دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸شاید شما هم پس از طراحی و راه اندازی وب سایت  با این مشکل رو به رو شده باشید که وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجو نیست و یا رتبه ی خیلی پایینی دارد.

در ادامه با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.


پیشنهاد سی می پلاس: چطور و چگونه وب سایت را آپدیت کنیم؟ نکات و ترفندها

دلایل بسیاری وجود دارد که ممکن است باعث شود که وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجو دیده نشود؛ در اینجا ما به 6 مورد اشاره خواهیم کرد.

  1. ایندکس نشدن وب سایت

هنگامی که شما یک وب سایت طراحی می کنید، نیاز به کمی زمان دارد تا بتواند توسط موتورهای جستجو ایندکس شود. البته نمی توان بازه ی زمانی مشخصی برای ایندکس شدن در نظر گرفت، اما این بازه ی زمانی معمولاحدود یک هفته تا یک ماه و گاهی بیشتر از این زمان می باشد. اگر که بعد از یک ماه وب سایت شما توسط موتورهای جستجو ایندکس نشد، نیاز است تا به بررسی کل محتوای وب سایت بپردازید.

  1. هماهنگ نبودن عنوان مطالب وب سایت با عنوان سرچ شده توسط کاربر

همیشه به عنوان مطالب وب سایت و کلمات کلیدی که انتخاب می کنید توجه داشته باشید. شما باید بدانید که کاربران به دنبال چه چیزی هستند و مطالب مورد نظرشان را با چه عنوانی جستجو می کنند و شما هم از این عناوین استفاده کنید. ابزارهای بسیاری وجود دارند که به شما در پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط کمک می کنند. یکی از بهترین ابزارها برای پیدا کردن کلمات کلیدی و عناوین جستجو شده توسط کاربران، پیشنهادات بخش جستجوی گوگل می باشد.


  1. استفاده نکردن از تگ های هدینگ

تمام افرادی که با اصول طراحی وب سایت آشنا می باشند می دانند که تگ های هدینگ (h1,h2,…) از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. موتورهای جستجو عنوان هایی را که در تگ هدینگ قرار دارند را به خوبی تشخیص می دهد و کمک می کند تا مطالب مورد نظر را در نتایج جستجو نمایش دهد. در نتیجه باید گفت که استفاده از تگ هدینگ را جدی بگیرید.
اما استفاده بیش از حد مجاز از تگ هدینگ می تواند بازخوردمنفی ایجاد کند پس به این مورد حتما دقت داشته باشید که هیچگاه برای کسب رتبه بهتر تمام محتوا را در تگ هدینگ قرار ندهید.

  1. استفاده ی زیاد از تگ ها (برچسب ها)

زمانی که شما اقدام به تولید و انتشار محتوا در یک وب سایت می کنید، باید کلمات کلیدی مرتبط با موضوع را پیدا کنید و به عنوان تگ یا همان برچسب در محتوا قرار دهید. در بسیاری از موارد استفاده بیش از اندازه ی تگ ها می تواند بازخورد منفی برای وب سایت شما ایجاد کند و گوگل وب سایت را در نتایج جستجو نمایش ندهد. کلمات کلیدی که شما به عنوان تگ از آن ها استفاده می کنید، نباید بیشتر از 8 تا 10 کلمه باشد.
استفاده بیشتر از این تعداد می تواند باعث شود که الگوریتم های گوگل وب سایت شما را به عنوان یک وب سایت اسپمر تشخیص دهد.


پیشنهاد سی می پلاس: 5 روش برای بهینه سازی ویدیو برای موتورهای جستجو

 

  1. رسپانسیو نبودن وب سایت

با توجه به فراگیر شدن استفاده از دستگاه های موبایل و تبلت، رسپانسیو (واکنش گرا) بودن وبسایت اهمیت بالایی برخوردار شده است. رسپانسیو بودن وب سایت یعنی نمایش کامل وب سایت در موبایل و تبلت.
آمار ها نشان می دهند که امروزه بیش از 50 درصد بازدید از وب سایت ها از طریق دستگاه های موبایلی و تبلت می باشد. که این درصد میزان اهمیت واکنش گرا بودن وب سایت را نشان می دهد.

  1. محتوای وب سایت شما کپی شده است

تولید محتوای یونیک بسیار برای موتورهای جستجو اهمیت دارد. اینکه شما محتوایی را از سایر وب سایت ها کپی کنید، برای گوگل هیچ ارزشی ندارد و حتی باعث گرفتن بازخورد منفی از موتورهای جستجو می شوید.
محتوای یونیک و منحصربفرد می تواند در بهبود وضعیت سئوی وب سایت شما موثر باشد. تولید محتوای اختصاصی می تواند علاوه بر بهبود رتبه ی وب سایت شما در موتورهای جستجو، باعث جلب توجه بازدید کنندگان شود و فراموش نکنید که محتوا همیشه پادشاه است.

پیشنهاد سی می پلاس:

چطور بفهمیم یک پاندای بزرگ روی سایت ما نشسته است؛ بررسی الگوریتم پاندای گوگل

 

 


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر