وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چرا شرکت ها با فریلنسرها کار می کنند؟

دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

چرا شرکت ها با فریلنسرها کار می کنند؟
فریلنسرها (freelancer) یا کارمندانی که از راه دور با شرکت ها همکاری دارند درواقع کسانی هستند که علاوه بر داشتن درآمد مناسب، می توانند به طور همزمان با چندین شرکت همکاری داشته باشند که این یک مزیت برای آن ها محسوب می شود. البته کار کردن با فریلنسرها برای شرکت ها نیز مزیت های بسیار زیادی دارد به همین دلیل این روزها شرکت های زیادی هستند که تمایل دارند تا به جای کارمندان ثابت با فریلنسرها همکاری داشته باشند. با سایت ساز سی می پلاس همراه  باشید، در ادامه به شما خواهیم گفت که چرا شرکت ها با فریلنسرها همکاری می کنند؟

مزیت های دورکاری برای فریلنسرها

این روزها افراد بسیار زیادی هستند که تمایل دارند تا به صورت فریلنسر، فعالیت های کاری خود را ادامه دهند. اینکه برخی از افراد این تصمیم را می گیرند تنها یک دلیل دارد، و آن هم داشتن مزیت های بسیار زیاد از جمله موارد زیر است:

  • امکان همکاری از راه دور و خانه

بسیاری از افراد هستند که به دلایل مختلف تمایل دارند تا در خانه و از راه دور فعالیت های کاری خود را ادامه دهند. به عنوان مثال برخی از زنان خانه دار نیز می توانند در حالی که به کارهای منزل خود می رسند، شغل درآمد خود را نیز داشته باشند.

  • انجام کار در ساعت و زمان دلخواه

همانطور که می دانید کار کردن در یک شرکت به صورت حضوری طبق برنامه ای منظم امکان پذیر است. به عنوان مثال کارمندان یک شرکت هرروز در یک زمان مشخص وارد شرکت می شوند و در یک ساعت مشخص آنجا ترک می کنند. در حالی که فریلنسرها می توانند در هرزمان که راحت هستند به انجام فعالیت های کاری خود بپردازند.

  • امکان همکاری با چندین شرکت

زمانی که شما به عنوان یک کارمند تصمیم می گیرد تا با یک شرکت به صورت حضوری همکاری داشته باشید، تنهای می توانید با یک شرکت و به صورت قراردادی، همکاری کنید. در حالی که فریلنسرها می توانند برنامه های کاری خود را به شکلی تنظیم کنند که بتوانند از راه دور با چندین شرکت همکاری داشته باشند. کاملا مشخص است در این صورت گاهی می توان به درآمدی بسیار بیشتر کارمندان دست پیدا کرد.
چرا شرکت ها با فریلنسرها کار می کنند؟

مزیت های همکاری شرکت ها با فریلنسرها

در بخش قبل به برخی مزیت های دورکاری برای فریلنسرها اشاره کردیم. اکنون زمان آن رسیده تا با برخی از مزیت های همکاری شرکت ها با فریلنسرها را آشنا شوید.

  • عدم نیاز به مکان برای راه اندازی شرکت

یکی از مواردی که برای صاحبین انواع کسب و کار بسیار مهم است، تهیه و گرفتن فضایی برای راه اندازی شرکت است تا در آن جا کارمندان بتوانند به فعالیت های کاری خود بپردازند. زمانی که شرکت ها تصمیم به همکاری با فریلنسرهای می گیرند، این مزیت برای آن ها وجود دارد که بتوانند بدون تهیه مکانی برای شرکت، و استخدام کارمند، با فریلنسرها از راه دور همکاری داشته باشند.

  • همکاری با نیروهای خبره

زمانی که شرکت ها به جای استخدام کارمند تصمیم به همکاری با فریلنسرها می گیرند، این امکان برای آن ها وجود خواهد داشت تا بتوانند در طی انجام پروژه های مختلف، نیروهای خبره را پیدا کنند و همکاری خود را با آن ها ادامه دهند.

  • کاهش برخی از بحران ها

متاسفانه با شیوع بیماری کرونا بسیاری از کسب و کارها با مشکلات جدی مواجه شدند. به این دلیل که کارمندان آن ها به صورت حضوری مشغول به فعالیت بودند، این امکان برای آن ها وجود نداشت تا از راه دور فعالیت های کاری خود را انجام دهند در حالی که خطر شیوع بیماری کرونا در میان کارمندان نیز بسیار زیاد بود. درواقع همکاری شرکت ها با فریلنسرها در چنین شرایطی موجب کاهش برخی از بحران های احتمالی مانند ابتلای کارمندان به کرونا می شود.

  • کاهش برخی از هزینه ها

اجازه دهید تا این مورد را با یک مثال برایتان توضیح دهیم. فرض کنید که شما صاحب یک شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی هستید و قصد دارید تا چند کارمند استخدام کنید. نیاز است تا به این نکته توجه داشته باشید که پیش از استخدام کارمند شما نیاز دارید تا امکانات مورد نیاز برای فعالیت کارمندان خود را از جمله، سیستم کامپیوتری تهیه کنید.

در حالی که شما می توانید با همکاری فریلنسرها و دورکارها هزینه های جانبی اینچنینی را کاهش دهید. زیرا فریلنسرها موظف هستند تا امکانات مورد نیاز خود را تهیه کنند.
چرا شرکت ها با فریلنسرها کار می کنند؟

جمع بندی

توجه داشته باشید که این روزها تکنولوژی و امکاناتی وجود دارد که به شما و فریلنسرها این امکان را می دهد تا بتوانید با حذف بسیاری از مشکلات و محدودیت ها، از راه دور با یکدیگر همکاری داشته باشید.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر