وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چرا سایتم در گوگل امن نیست؟

پنجشنبه، ۷ آذر ۱۳۹۸

سرچ کنسول یکی از ابزار های پرکاربرد گوگل است که مدیران سایت ها برای بررسی و بهینه سازی وب سایت های خود از آن استفاده می نمایند. موتور های جستجو با ارائه ابزار های امنیتی در سرچ کنسول امنیت داده های موجود در سایت ها را بررسی کرده و در صورت وجود مشکل امنیتی به گزارش آن می پردازند.
با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید؛ در این مقاله قصد داریم عواملی را که باعث به خطر افتادن امنیت سایتتون میشود را بررسی کنیم.

 

انواع مشکلات امنیتی وب سایت ها

اما سوالی که ممکن است الآن برای شما پیش آید این است که چه نوع مشکلات امنیتی ممکن است توسط سرچ کنسول ها تشخیص و گزارش داده شوند؟

1- ممکن است بد افزار هایی که در سطح شبکه جهانی اینترنت پخش شده اند به وب سایت و هاست شما حمله کنند.

2- امکان وجود برخی کدهای مخرب، در صفحات وب سایت شما به صورت جدی وجود دارد، این مشکل ایمنی کاملا جدی است و باید به صورت دقیق توسط مدیریت سایت بررسی گردد.

3- اگر سایت شما انجام تبلیغات را انجام می دهد بسیار مواظب باشید زیرا ممکن است کدهای مخرب در تبلیغات نیز وجود داشته باشد.

4- امکان حمله از سوی سایت های رقیب و بد افزار ها به وب سایت شما وجود دارد.


پیشنهاد سی می پلاس:  HTTPS مهمترین فاکتور سئو5- امکان انجام حمله فیشینگ توسط سایت های مخرب به وب سایت شما همواره وجود دارد.

6- وجود گزارش اسپم در دامنه و وبسایت می تواند یکی از نشانه های امنیتی سایت باشد.

7- اگر گوگل نسبت به امنیت سایت شما حساسیت نشان دهد، مطمئن باشید که احتمال وجود مشکلات امنیتی در سایت تان بسیار بالا است.

در صورت وجود هر کدام از مسائل امنیتی ذکر شده ، Security Issue صفحه Google search Console هشدار امنیتی خواهد داد که نوع هشدار نیز مشخص خواهد شد.

نحوه ی رفع مشکل امنیتی

همان طور که اشاره کردیم در متن هشداری که از سمت سرچ کنسول گوگل نمایش داده می شود، نوع و میزان خطرناک بودن مسئله امنیتی مشخص خواهد بود. ما در این بخش از مقاله قصد داریم اقدامات اولیه ای که ممکن است در مواجهه با هشدار های امنیتی کارساز باشد را بیان کنیم.

از ویژگی های متمایز کننده سرچ کنسول گوگل توضیحات کامل درباره مسئله امنیتی سایت شما است. در بخش Security Issue ، شرکت گوگل سعی بر این دارد که توضیحاتی کامل و ملموس درباره مشکل پیش آماده و نحوه بر طرف سازی آن بیان نماید.

  • خطای Reporting Attack Page یا The site ahead contains malware

این خطا می تواند نشان دهنده مشکلات زیر باشد.

  • حمله های Phishing -فیشینگ بر روی وب سایت شما انجام شده باشد.
  • مشکل امنیتی پیش آمده بسیار جدی است و باید سریعا به رفع آن بپردازید.
  • به احتمال بسیار زیاد بد افزاری در حال تخریب سایت شما است.
  • وجود کدهای مخرب به تعداد بالا موجب نمایش این خطا شده است.


پیشنهاد سی می پلاس:  چطور یک هاست مناسب برای وب سایت انتخاب کنیم

 خطاهای report attack block

در هنگام نمایش این خطا در سرچ کنسول گوگل، مراحلی که گفته می شود را دنبال کنید تا رنگ قرمز این خطا را بر طرف نمایید.

 مرحله ی اول: هاست خود را اسکن کنید.

برای انجام این کار میتوانید از شرکتی که هاست را خریداری نموده اید درخواست کنید که هاست شما را به صورت جزئی و کامل اسکن نموده و گزارش اسکن را برای شما ارسال نمایند. در هنگام اسکن اگر بد افزاری مشاهده شود، توسط سرویس دهنده هاست حذف خواهد شد.

مرحله دوم: کد های مخرب را بررسی کنید.

برای انجام بررسی کد های مخرب شما باید تمامی کد های سورس سایت را با استفاده از ویرایشگر های مخصوص بررسی کرده و اگر کدی به غیر از کد های  PHP و HTML  دیدید را حذف نمایید. البته شما باید دانش نسبی برنامه نویسی و زبان های ذکر شده داشته باشید تا تشخیص کد های مخرب ممکن تر شود.

مرحله سوم:  DNS و دامنه خود را به صورت دقیق بررسی کنید.

در این مرحله شما باید به نام سرور DNS و دامنه خود دسترسی داشته و آن ها را بررسی نمایید. اگر نام سرور و دامنه درست باشد احتمال وجود حمله فیشنیگ پایین خواهد آمد. البته در هر مرحله باید از سایت خود نسخه پشتیبانی تهیه کنید.


پیشنهاد سی می پلاس: چه جوری سایتمون در گوگل رنک بگیرد


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر