وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چرا تلگرام هنوز هم یک اپلیکیشن پر طرفدار است؟

دوشنبه، ۷ تیر ۱۴۰۰

چرا تلگرام هنوز هم یک اپلیکیشن پر طرفدار است؟
همانطور که می دانید سال ها است با فراگیر شدن اینترنت و گوشی های هوشند، اپلیکیشن های پیام رسان های متنوعی ارائه شدند، که برخی از آن ها بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفت و برخی دیگر نیز منسوخ شدند. یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین اپلیکیشن های پیام رسان، تلگرام است که متاسفانه چند سالی است در ایران فیلتر است. اما با این وجود هنوز هم بسیاری از کاربران با توجه به ویژگی های این اپلیکیشن تمایل به عضویت و فعالیت در آن دارند. با سایت ساز سی می پلاس همراه باشید، در این مقاله به بررسی اینکه چرا تلگرام هنوز هم یک اپلیکیشن پر طرفدار است، خواهیم پرداخت.

تلگرام چیست؟

تلگرام (Telegram) یک اپلیکیشن پیام رسان است که بتنی بر رایانش ابری ساخته شده. این پیام رسان توسط دو برادر به نام‌ های پاول دورف و نیکلای دورف به بازار عرضه شد. گفته می شود تا ژانویه ۲۰۲۱، تلگرام به بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه رسیده ‌است. این اپلیکیشن با مزیت های بسیار زیادی به بازار عرضه شد، به همین دلیل به سرعت توانست تبدیل به یک رقیب قدرتمند برای سایر اپلیکیشن های پیام رسان شود.

با برخی از ویژگی های تلگرام آشنا شوید

  • امکان ساخت ربات

از امکانات اولیه ای که تلگرام در اختیار کاربران خود قرار داد، امکان ساخت ربات بود. ربات های تلگرام این ویژگی را دارند که بدون نیاز به پاسخگویی مستقیم به سوالات کاربران، پاسخ های از پیش تعیین شده را در اختیار آن ها قرار دهید. ساخت ربات تلگرام یکی از مواردی بود که باعث افزایش محبوبیت آن در میان کاربران شد.

  • ذخیره پیام مبتی بر تکنولوژی رایانش ابری

یکی از مزیت های بسیار مهم و با ارزش پیام رسان تلگرام، ذخیره پیام مبتی بر تکنولوژی رایانش ابری است. این تکنولوژی این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا بتوانند اطلاعاتی که از طریق این پیام رسان ارسال و یا دریافت می کنند را در فضای ابری، و خارج از حافظه دستگاه خود ذخیره کنند. درواقع این مزیت کمک می کند تا اطلاعات در جایی امن و برای همیشه ذخیره شود.
چرا تلگرام هنوز هم یک اپلیکیشن پر طرفدار است؟

  • امکان دسترسی آسان از طریق چندین دستگاه

از دیگر مزیت های این پیام رسان حرفه ای این است که، شما به عنوان یک کاربر می توانید به حساب کاربری خود از طریق چندین دستگاه از جمله سیستم های کامپیوتری و لپ تاپ دسترسی داشته باشید. کاربران با کمک این ویژگی تلگرام می توانند اطلاعاتی که بر روی این پیام رسان ذخیره کرده اند را، در سایر سیستم های مختلف مشاهده کنند.

  • امکان فعال سازی چندین حساب کاربری برروی یک دستگاه

مدتی است که تلگرام این امکان را در اختیار در اختیار کاربران خود قرار داده است تا بتوانند برروی یک دستگاه چندین حساب کاربری تلگرام را فعال کنند. این امکان تلگرام توانست کمک بزرگی به مدیران شبکه های اجتماعی کند که نیاز داشتند تا چندین حساب کاربری تلگرام را به طور همزمان مدیریت کنند.

  • امکان ویرایش پیام

یکی از موارد بسیار مهم که برای کاربران یک شبکه اجتماعی بسیار اهمیت دارد، این است که بتوانند پیام های خود را پس از ارسال، ویرایش کنند. خوشبخانه تلگرام این ویژگی را به سرعت در اختیار کاربران خود قرار داد. شما نیز به عنوان کاربر پیام رسان تلگرام در صورت نیاز می توانید پیام ارسال شده ی خود را ویرایش کنید.

  • امکان حذف پیام ارسال شده

از دیگر ویژگی های جذاب و بسیار کاربردی این پیام رسان این است که به کاربران خود این امکان را می دهد که بتوانند پیام های خود را پس از ارسال، حذف کنند. اما اتفاق عجیبی که در بروز رسانی های تلگرام دیده شد، این بود که امکان حذف پیام به صورت دو طرفه برای کاربران فراهم شده. متاسفانه امکان حذف پیام به صورت دو طرفه زیاد مورد توجه کاربران قرار نگرفت، اما همچنان این امکان از طرف تلگرام حذف نشده است.

  • امکان ارسال انواع فایل با حجم بالا

تا قبل از اینکه پیام رسان تلگرام ارائه شود، ارسال بسیاری از پیام ها از طریق ایمیل انجام می شد. که البته محدودیت بسیار زیادی برای کاربران ایجاد می کرد، از جمله ارسال فایل با حجم بالا. زمانی که تلگرام به بازار عرضه شد، توانست تحول بسیار بزرگی در زمینه ارسال فایل با حجم بالا در مدت زمان بسیار کوتاه را برای کاربران فراهم کند.
چرا تلگرام هنوز هم یک اپلیکیشن پر طرفدار است؟

جمع بندی

متاسفانه این پیام رسان قدرتمند و محبوب در ایران فیلتر است به همین دلیل امکان استفاده از آن برای کاربران با محدودیت های بسیار زیادی همراه است. اما همچنان بسیاری از کسب و کارها با توجه به نوع فعالیت خود تمایل به فعالیت در این شبکه اجتماعی دارند.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر