وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

چرا باید محتوای قدیمی را بروزرسانی کنیم؟

پنجشنبه، ۲۲ اسفند ۱۳۹۸

یکی از موارد مهم که برای موتورهای جستجو از جمله گوگل بسیار اهمیت دارد، بروزرسانی محتوا است. اما متاسفانه کمتر به این مورد توجه می شود. با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید، در ادامه به شما خواهیم گفت چرا محتوای قدیمی را باید بروزرسانی کرد.

تمام محتوایی که بر روی وب سایت قرار داده می شود، تاریخ انقضا دارند. آمارها نشان می دهد که یک محتوای جدید در دو تا سه روز پس از انتشار بیشترین بازدید را دارد و پس آن بسته به نوع محتوا، می توان آن را یک محتوای قدیمی معرفی کرد، در برخی از موارد ممکن یک محتوا تا چندین روز در نتایج اول گوگل نمایش داده شود، اما ترافیکی که دریافت می کند به هیچ عنوان نمی تواند به اندازه دو تا سه روز نخست باشد.

پیشنهاد سی می پلاس: چگونه لینک های اسپم را پاک کنیم؟


شما برای بروزرسانی محتوا از دو روش می توانید استفاده کنید.

یک حذف محتوا

دو بروزرسانی محتوا

حذف محتوا تحت هیچ شرایطی توصیه نمی شود، اما با بروزرسانی محتوا می توانید ترافیک وب سایت را افزایش دهید.

چرا باید محتوای قدیمی را بروزرسانی کرد؟

گاهی ممکن است یک محتوای با کیفیت، با داشتن مخاطب های بسیار زیاد، در موتورهای جستجو دیده نشود و در صورتی که میزان بازدید پایین باشد، محتوای مورد نظر نیاز به بروزرسانی داشته باشد. توجه داشته باشید که اگر محتوایی که در وب سایت خود منتشر کرده اید برای مخاطبان جذاب و حائز اهمیت است، نباید به حال خود رها کنید، و دائم باید آن را بروزرسانی کنید. بروزرسانی محتوای با ارزش می تواند ترافیک و بازدید وب سایت را افزایش دهد، در نتیجه سئو و رتبه کل وب سایت بهبود خواهد یافت. پس نیاز است تا گاهی به بررسی محتوای قدیمی وب سایت بپردازید و آن ها را بروزرسانی کنید.

در واقع شما با ویرایش مجدد محتوای قدیمی می توانید جانی تازه به آن ها ببخشید.

پیشنهاد سی می پلاس: لینک سازی داخلی (internal links) و تاثیر آن بر سئو

بروزرسانی محتوای قدیمی به علت نرخ کلیک (CTR) پایین

شما با کمک سرچ کنسول گوگل می توانید نرخ کلیک یا CTR صفحات را بررسی کنید. اگر برخی از محتواهایی که می دانید برای مخاطبان با ارزش است، نرخ کلیک پایینی دارد، باید بدانید که محتوای شما نیاز به بروزرسانی نیز دارد.

توجه داشته باشید که از کلمات کلیدی مرتبط با محتوا در عنوان استفاده کنید. همچنین نیاز است تا کلمات کلیدی را به شکلی انتخاب کنید که بیشترین ارتباط را با محتوا داشته باشد و با مخاطبان بیشترین ارتباط را ایجاد کند.

محتوا به خوبی نگارش نشده

در برخی از موارد ممکن است ایرادات نگارشی، عدم تولید محتوا بر اساس اصول سئو و توجه نداشتن به تگ های هدینگ، باعث شود تا محتوا به خوبی دیده نشود. در چنین مواردی محتوا را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز آن را بر اساس اصول سئو بازنگری کنید. در بسیاری از موارد دیده می شود که تمام محتوای منتشر شده در یک وب سایت قدیمی نیاز به بروزرسانی بر اساس جدیدترین ترفندهای سئو دارند.

پیشنهاد سی می پلاس: بازاریابی محتوا (Content Marketing) چیست؟


حذف یا اضافه کردن لینک

یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، لینک های قدیمی است. ممکن است که شما در میان محتواهای منتشر شده لینک های قدیمی داشته باشید. این لینک ها ممکن است به سایر وب سایت های خارجی باشند و یا به سایر صفحات همان وب سایت. در هر صورت شما باید از کارکرد درست لینک ها اطمینان حاصل کنید. زیرا پیغام خطایی که دیده می شود می تواند بر روی رتبه و ترافیک وب سایت تاثیر منفی داشته باشد.

همچنین می توانید با انتشار لینک محتوای جدید در سایر وب سایت ها و یا سایر صفحات، بازدید از آن را افزایش دهید.

حذف مطالب تاریخ انقضا گذشته

اگر در وب سایت خود محتوای قدیمی  دارید که تاریخ انقضای آن گذشته است، آن را حذف کنید. منظور از محتوای قدیمی محتوایی است که دیگر برای بازدید کنندگان جذابیت نداشته باشد. توصیه می شود محتوایی را در وب سایت خود نگه دارید که بازدید کنندگان به دنبال آن باشند.

همانطور که می دانید در دنیای اینترنت و تکنولوژی همه چیز در حال تغییر است و شما باید تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا از این تغییرات عقب نمانید. یکی از این تغییرات که تاثیر مهمی در کسب و کار شما خواهد داشت، بروزرسانی محتوای قدیمی است که به بهبود وضعیت سئوی وب سایت کمک خواهد کرد.

پیشنهاد سی می پلاس: با تعیین توضیحات متای مناسب، نگاه ها را به خود خیره کنید


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر