وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

پرفورمنس مارکتینگ (Performance Marketing) چیست؟

دوشنبه، ۱۳ بهمن ۱۳۹۹

پرفورمنس مارکتینگ (Performance Marketing) چیست؟
پرفورمنس مارکتینگ (Performance Marketing) و یا بازاریابی عملکردی یا عملگرا همان چیزی است که نگرانی شما را از جانب هزینه­ های تبلیغاتی، برطرف می کند. گاهی ممکن است شما به عنوان فردی که تصمیم به تبلیغات در مورد کسب و کار خود دارد، به این فکر کنید چگونه می توان سرمایه ای را که به سختی به دست آورده اید، با خیال آسوده صرف تبلیغات خود کنید، با این اطمینان که تبلیغات شما موثر واقع خواهد شد. اگر می خواهید با شیوه ای جدید از تبلیغات آشنا شوید با سایت ساز سی می پلاس همراه باشید، در این مقاله به شما خواهیم گفت پرفورمنس مارکتینگ (Performance Marketing) چیست؟

پرفورمنس مارکتینگ درواقع شیوه ای برای عملکرد بهتر بازاریابی است که به شما کمک می کند به نتایج مورد نظر خود دست پیدا کنید. به عنوان مثال ممکن است نتایج مورد نظر شما شامل لید، فروش، رزرو یا دانلود باشد. در پرفورمنس مارکتینگ شما تنها زمانی هزینه تبلیغات را پرداخت می کنید که به نتایج مورد نظر خود دست پیدا کنید.

آیا پرفورمنس مارکتینگ همان افیلیت مارکتینگ است؟

افیلیت مارکتینگ (Affiliate Marketing) درواقع شیوه ای دیگر از بازاریابی است که با هدف مشارکت در فروش انجام می شود. اما گاهی پرفورمنس مارکتینگ به جای افیلیت مارکتینگ استفاده می شود. این درحالی است پرفورمنس مارکتینگ زیر مجموعه افیلیت مارکتینگ است و زیر مجموعه های دیگر آن شامل اینفلوئنسر مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ، سرچ مارکتینگ است. در افیلیت مارکتینگ افراد می تواند با همراهی در فروش و بازاریابی مبلغی را به عنوان حق کمیسون دریافت کنند.

حرکت افیلیت مارکتینگ به سمت پرفورمنس مارکتینگ

این روزها از طریق ابزارها و اپلیکیشن های مختلف می توان تبلیغات و فروش را به صورت گسترده انجام داد. به عنوان مثال شما می توانید با استفاده از شبکه های اجتماعی و یا راه اندازی یک وب سایت اقدام به فروش برخی از محصولات کنید و در صورتی که بتوانید محصولاتی را که می خواهید در فروش آن ها مشارکت داشته باشید، بفروشید و به حق کمیسونی که برای آن توافق کرده اید، دست پیدا کنید.

اگر شما به عنوان فروشنده اصلی قصد دارید تا از پرفورمنس مارکتینگ استفاده کنید، تنها کافی است تا با مشارکت دیگران در فروش، درآمد خود را افزایش دهید. در این صورت تنها کافی است که با همکاران خود توافق کنید که تنها در صورتی که محصولات شما را بفروشند، حق کمیسون به آن ها پرداخت خواهد شد.
پرفورمنس مارکتینگ (Performance Marketing) چیست؟

پرفورمنس مارکتینگ چگونه عمل می‌کند؟

پرفورمنس مارکتینگ به طور کلی به چهار گروه تقسیم می شود:

  • خورده فروشان یا بازرگانان

این گروه کسانی هستند که به دنبال تبلیغات و فروش محصولات و خدمات خود هستند. و می خواهند با مشارکت دیگران و استفاده از پرفورمنس مارکتینگ به فروش و درآمد بیشتری دست پیدا کنند. البته گاهی ممکن است این گروه، کسب و کارهای نوپا و استارتاپ ها باشند و تصمیم داشته باشند تا با کمک پرفورمنس مارکتینگ هزینه های تبلیغاتی خود را کاهش دهند.

  • افیلیت‌ها یا ناشران تبلیغ

افیلیت ها همان کسانی هستن که با مراجعه به خورده فروشان و بازرگانان از آن ها می خواهند تا تبلیغات آن ها را به صورت افیلیت مارکتینگ و یا پرفورمنس مارکتینگ انجام دهند. افیلیت ها می توانند با تبلیغات، محصولاتی را که با خورده فروشان و بازرگانان توافق کرده اند، به سود نسبتا خوبی دست پیدا کنند.

  • شبکه‌ های افیلیت و پلتفرم‌ های ردیابی شخص ثالث

شبکه های افلیت درواقع همان ابزارها و وب سایت هایی هستند که تبلیغات را به صورت بنر و یا به شکل های دیگری انجام می دهند. انتخاب شبکه های افیلیت بستگی به نوع کسب و کار و یا نظر خورده فروشان و بازرگانان دارد. برای اینکه بتوانید تبلیغات خود را به صورت هدفمند انجام دهید نیاز است تا شبکه مناسب را انتخاب کنید.

 

  • مدیران افیلیت یا OPM ها

مدیران افیلیت یا آژانس ‌های مدیریت افیلیت، درواقع رابط هایی خورده فروشان و افلیت ها هستند. مدیران افیلیت کمک می کنند تا با راه اندازی  یک شبکه گسترده و هدفمند یک تیم تبلیغاتی و پشتیبانی قدرتمند در اختیار خورده فروشان و بازرگانان قرار دهند.
پرفورمنس مارکتینگ (Performance Marketing) چیست؟

جمع بندی

اگر شما هم صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستید و یا قصد دارید تا بخشی از فعالیت خود را با کمک تجارت الکترونیک انجام دهید، یکی از راهکارهایی که به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می کند پرفورمنس مارکتینگ است. پرفورمنس مارکتینگ به عنوان یک روش تبلیغاتی ارزان و موثر می تواند منجر به افزایش فروش و درآمد شما شود.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر