وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

پادشاهی در موتورهای جستجو با سئو

چهارشنبه، ۳ مرداد ۱۳۹۷

زمان مطالعه: حدود 4 دقیقه
سئو چیست
حتما بارها و بارها برای شما هم پیش آمده است که بخواهید در مورد یک مسئله تحقیق کنید و حتما یکی از اولین منابع تحقیق شما اینترنت است. کسب و کارهای هوشمند از نفوذ اینترنت و فضای مجازی در بین عموم مردم بهترین استفاده ممکن را کرده‌اند. اغلب بیزنس‌ها صفحه‌ای شخصی  و یا وب سایتی شرکتی برای بیزنس خود در اینترنت طراحی کرده‌اند تا در عین محلی بودن، تجارت خود را به جمع بزرگی از کاربران فضای مجازی معرفی کنند. اینترنت و درواقع موتورهای جستجو یک فرصت برابر و عادلانه در اختیار تمامی این وب سایت‌های شرکتی و همه سایت‌های دیگر قرار داده است تا اعلام حضور کنند و حتی درآمدهای عالی از این راه ساده کسب کنند.
 

گوگل داوری سخت گیر اما عادل

اگرچه گوگل و سایر موتورهای جستجو کاملا عادلانه با وب سایت‌ها برخورد می‌کنند اما هر یک متری دارند تا برتری وب سایت‌ها را بسنجند. مترهای دقیق گوگل، الگوریتم‌های پیچیده‌ای هستند که صدها فاکتور مهم را مد نظر قرار می‌دهند.
اینجاست که گوگل توپ را در زمین وب سایت‌ها انداخته است و خودش به عنوان داوری سخت‌گیر بر این رقابت داوری می‌کند. رقابت بر سر نمایش در صفحه اول گوگل است زیرا کاربران هنگام جستجوی یک موضوع تقریبا در ۷۱٫۳۳ درصد مواقع فقط به همان صفحه اول توجه می‌کنند و تنها حدود ۵٫۵۹ درصد از کاربران به صفحه دوم و سوم می‌روند! جالب‌تر اینکه اغلب افراد حتی به لینک‌های انتهایی صفحه هم توجه چندانی نمی‌کنند تا جایی که حدود ۶۷٫۶ درصد از کاربران تنها روی ۵ لینک اول کلیک می‌کنند. این یعنی حتی کاربران علاقه‌ای به اسکرول کردن هم ندارند بنابراین باید تلاش کنید تا وب سایت شرکتی بیزنس و یا صفحه شخصی شما در بین ۵ لینک اول باشد.
سئو برابر است با دیده شدن

سئو چیست؟

موضوع، رقابت وب سایت ها جهت نمایش در صفحه اول، دقیق‌تر بگوییم نمایش در بین ۵ لینک اول است. کسب و کارها برای اینکه بتوانند در این رقابت پیروز شوند دست به دامان سئو (SEO) شده‌اند.
سئو که مخفف عبارت search engine optimization است به همه کارهایی اشاره دارد که برای بهبود رتبه وب سایت خود در گوگل انجام می‌دهید. درواقع به زبان ساده سئو همان رعایت اصولی فاکتورهای مد نظر گوگل در طراحی وب سایت و تولید محتوا است به این معنا که وب سایت شما برای موتورهای جستجو بهینه‌سازی شود.
به زبان ساده سئو به مجموعه کارهایی گفته می‌شود که در صورت جستجوی مجموعه‌ای از کلیدواژه‌ها، وب سایت شرکتی و یا صفحه شخصی شما در صفحه اول موتورهای جستجو از جمله گوگل نمایش داده شود.
سئو چیست


فاکتورهای سئو

سئو صدها فاکتور دارد که عمل به تک تک آن‌ها کار دشواری است اما برخی از فاکتورهای سئو هستند که در عین ساده بودن بسیار مؤثرند. بنابراین اغلب سئو کارها تمرکز خود را روی همین فاکتورهای کلیدی می‌گذارند. از جمله مهمترین و حیاتی فاکتورهای سئو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • تولید محتوای ارزشمند و هدفمند که نیاز کاربران را پاسخ بگویید
  • استفاده درست از کلمات کلیدی در محتوا
  • تعیین توضیحات متا و کلمات کلیدی برای همه صفحات وب سایت
  • بک لینک سازی صحیح و هدفمند
  • استفاده از نام دامنه مرتبط و کوتاه
  • استفاده از پروتکل HTTPS
  • طراحی وب سایت به صورت ریسپانسیو
  • و...

اهمیت سئو چیست؟

سئو و همه دشواری‌هایش باعث نمایش وب سایت شرکتی و یا صفحه شخصی شما در صفحه اول گوگل، یعنی ویترین بزرگ اینترنت می‌شود. قرار گرفتن وب سایت در این جایگاه باعث می‌شود بدون هیچ تبلیغات و یا پرداخت هزینه‌ای تعداد کاربران زیادی از سمت گوگل دریافت کنید.درواقع گوگل از شما می‌‌خواهد سایتی کاربر پسند، با محتوایی ارزشمند، با سرعت بارگزاری بالا و با رعایت اصول طراحی وب بسازید در عوض گوگل هم وب سایت شرکتی و یا صفحه شخصی شما را در ویترین خود قرار می‌دهد.
نمایش در صفحه اول گوگل یعنی جذب کاربران بیشتر، کاری که بسیاری از کسب و کارها با هزینه‌های هنگفت تبلیغاتی هم از پس آن برنمی‌آیند.
 

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر