وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

هشتگ ابزاری قدرتمند برای معرفی برند شما در شبکه های اجتماعی

شنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۶

زمان مطالعه: حدود 5 دقیقه

هشتگ ابزاری قدرتمند برای معرفی برند شما در شبکه های اجتماعی
زمانی بود که علامت # تنها یک علامت ساده بود اما توییتر همراه با آمدن خود، این علامت را به بخشی مهم از شبکه‌های اجتماعی تبدیل کرد؛ علامتی که امروزه در همه شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام، فیسبوک، لیندکین، تلگرام و... نقش مهمی‌ایفا ‌می‌کند. اما واقعا هشتگ چیست؟ استفاده از هشتگ چه فوایدی برای هر کسب و کارها دارد و چگونه باید به صورت هدفمندانه و بهینه از این ابزار استفاده کنیم؟ با سی ‌می ‌پلاس همراه باشید تا به همه این سوالات پاسخ دهیم.

هشتگ چیست؟

این روزها شبکه‌های اجتماعی به خوبی جای خود را در بین مردم و کسب و کارها باز کرده‌اند. به این ترتیب در هر ساعت تعداد زیادی پست در هر یک از شبکه‌های اجتماعی منتشر ‌می‌شود. همین مسئله باعث ‌می‌شود پست‌های شما به سرعت زیر خروارها پست دیگر دفن شود و کمتر در معرض دید کاربرانی به غیر از دنبال کنندگان شما قرار بگیرد. اینجا دقیقا همان نقطه‌ای است که هشتگ‌ها به کمک شما ‌می‌آید.
هشتگ‌ها در واقع کلمات کلیدی و برجسته‌ای هستند که قبل از آن‌ها و بدون هیچ فاصله‌ای، علامت # قرار ‌می‌گیرد که امکان دسترسی ساده و جستجو برای موارد مشابه را ممکن ‌می‌کند.
هنگا‌می‌که برای هر یک از پست‌ها هشتگ‌های مناسب انتخاب کنید، آن پست در شبکه‌های اجتماعی ایندکس ‌می‌شود و بنابراین به سادگی برای تمام علاقه‌مندان به آن موضوع نمایش داده ‌می‌شود بدون توجه به اینکه این افراد جز دنبال کنندگان شما باشند یا خیر.
به این ترتیب علاوه بر اینکه پست شما در زیر تعداد زیادی از پست گم نمی‌شود بلکه به سادگی ‌می‌توانید علاقه‌مندان به حوزه فعالیت خود را هم به جمع دنبال کنندگان خود اضافه کنید، در واقع تبلیغی ساده و هوشمندانه و بی‌هزینه برای شبکه‌های اجتماعی خود و به دنبال آن برند خود.

چرا باید از هشتگ استفاده کنیم؟

خوشبختانه با وجود هشتگ، دیگر پست‌های شما تنها محدود به دنبال کنندگان شما نیست بلکه هر کسی هشتگی را جستجو کند که در پست شما هم وجود داشته باشد، پست شما هم برایش نمایش داده ‌می‌شود. بنابراین انتخاب هوشمندانه هشتگ ‌می‌تواند میلیون‌ها علاقه‌مند به کسب و کار شما را به سمتتان بکشاند. با این اوصاف استفاده هوشمندانه و با برنامه از هشتگ‌ها ضمن افزایش دنبال کنندگان شما در شبکه‌های اجتماعی، برند شما را شناخته‌تر خواهد کرد.

انواع هشتگ‌ها

به طور معمول سه دسته هشتگ وجود دارد، یکی هشتگ‌هایی که هستند که ترند شده‌اند، دسته دیگر هشتگ‌هایی هستند که مخصوص موضوع محتوای شما هستند و دسته سوم هشتگ‌های مخصوص برند شما.

1- هشتگ‌های ترند

یکی از ساده‌ترین راه‌های استفاده هوشمندانه از هشتگ‌ها و معروفیت برند شما به دنبال آن، استفاده از هشتگ‌هایی است که از قبل موجود هستند و طرفداران زیادی هم دارند. این هشتگ‌ها به پست‌های شما کمک ‌می‌کنند تا سریع‌تر در معرض دید کاربران قرار بگیرند. بنابراین حتما موضوع ترند بازار کسب و کار خود در شبکه‌های اجتماعی را بشناسید و چندین پست ارزشمند با عکس‌ها و عنوانین با کیفیت و جذاب برای آن موضوع تهیه کنید و با همان هشتگ ترند در صفحه شبکه اجتماعی خود قرار دهید تا بیش از پیش در معرض دید کاربران قرار بگیرد.

2- هشتگ‌های مخصوص محتوا

این نوع هشتگ‌ها دقیقا از کلمات کلیدی مطلب اصلی انتخاب ‌می‌شوند و حتی ممکن است اولین باری باشد که از این هشتگ استفاده ‌می‌شود. مثلا هنگا‌می‌که محتوایی درباره سئو منتشر ‌می‌کنید باید حتما هشتگ #seo و #سئو را در انتها پست قرار دهید. این هشتگ‌ها کمک می‌کند دقیقا مخاطبینی را جذب کنید که به کسب و کار شما علاقه‌مند هستند بنابراین احتمال اینکه کاربرانی وفاداری بسازید از طریق این نوع هشتگ‌ها بیشتر است.

3- هشتگ‌های مخصوص برند شما

هدف اصلی شما از فعالیت در شبکه‌های اجتماعی شناخته شدن هر چه بیشتر برند و کسب و کارتان است بنابراین حتما در بین هشتگ‌های زیر هر پست، حتما نام برند خود را هم بین هشتگ‌ها قرار دهید. این کار ضمن معرفی بیشتر برند شما، به دنبال کنندگان شبکه اجتماعی شما کمک ‌می‌کند در بین همه پست‌های موجود راحت‌تر پست‌های مربوط به شما را پیدا کنند.

چگونه از هشتگ‌ها استفاده کنیم؟

برای اینکه یک هشتگ درست کنید به هیچ چیزی نیاز ندارید به جز یک علامت # و کلمه یا عبارت کلیدی! اما برای استفاده از این ابزار ساده و کاربردی باید دو نکته را به یاد داشته باشید، یکی کوتاهی هشتگ و دیگری استفاده نکردن بیش از حد از هشتگ که در ادامه هر یک را توضیح می دهیم.

1- از هشتگ‌های کوتاه استفاده کنید

هشتگ‌ها باید از بین کلمات کلیدی و به کوتاه‌ترین شکل ممکن استفاده شوند زیرا ضمن جستجو نشدن هشتگ‌های طولانی، کاربر هم از دیدن این نوع هشتگ‌های خسته ‌می‌شود و تمایلی به بازگشت به صفحه شما نخواهد داشت. برای نمونه هشتگ زیر اصلا مناسب نیست:
#با_سی_می_پلاس_همراه_باشید
در صورتی که استفاده از هشتگ‌هایی مانند هشتگ‌های زیر کاربردی‌تر است:
#سی_می_پلاس
#سایت_ساز

2- بیش از حد هشتگ نگذارید

استفاده بیش از حد از هشتگ‌ها، پست شما را خسته کننده و شلوغ و نامرتب ‌می‌کند. به طور کلی بهترین حالت ممکن این است که یک هشتگ مخصوص محتوا در پست قرار دهید و یک هشتگ معرفی برند. البته این مطلب همه جا صدق نمی‌کند و برای انواع شبکه‌های اجتماعی مختلف، متفاوت است. در ادامه تعداد و مکان قرار گیری مناسب برای هر شبکه اجتماعی را بیام می کنیم.

هشتگ‌های مناسب برای هر شبکه اجتماعی

توییتر

آمارها نشان ‌می‌دهد که تعداد هشتگ‌های مناسب برای توییتر یک تا دو هشتگ است و بیش از این تعداد کاربران را از دیدن پست شما منصرف ‌می‌کند. شاید اصلی ترین دلیل این مطلب، محدودیت کارکترهای هر توییت باشد. در ضمن به دلیل همین محدودیت کاراکتر بهتر است از هشتگ‌ها به عنوان بخشی از متن استفاده کنید نه بخشی مجزا که صرفا مخصوص هشتگ‌ها است. برای نمونه پست و هشتگ‌های زیر برای توییتر پست خوبی است:
اگر به دنبال طراحی ساده و سریع سایت هستید پیشنهاد ‌می‌کنیم #سایت_ساز #سی_می_پلاس را از دست ندهید.

اینستاگرام

برخلاف توییتر، در اینستاگرام هیچ محدودیتی برای تعداد کاراکتر پست وجود ندارد بنابراین ‌می‌توانید هشتگ‌های دلخواه را در جای مخصوص خود و در زیر پست‌ها قرار دهید.
ضمنا از آنجایی که همه محتوای پست شما در ابتدا نمایش داده نمی‌شود و تنها بخشی از آن مشخص است، استفاده از هشتگ‌های زیاد، آزار دهنده نیست و پیچ شما را شلوغ و نامرتب ‌می‌کند. به همین دلیل ‌می‌توانید از هشتگ‌های بیشتری استفاده کنید.
اگرچه تعداد هشتگ‌های قابل قبول برای اینستاگرام بیشتر از توییتر است اما آمارها نشان ‌می‌دهد که بیش از 10 هشتگ در هر پست کاربران را آزار ‌می‌دهد.

فیسبوک، لینکدین و گوگل پلاس

شاید باور نکنید اما هشتگ‌ها دراین سه شبکه اجتماعی اهمیت چندانی ندارند بنابراین پیشنهاد ‌می‌کنیم تنها یک هشتگ در هر پست قرار دهید که بهترین حالت این است که از هشتگ نام برند خود استفاده کنید.

در مقالات آتی سایت قصد داریم هر آنچه برای موفقیت یک وب‌ سایت به آن نیاز دارید را بررسی کنیم. پس پیشنهاد می‌کنیم مقالات سی‌ می‌پلاس را دنبال کنید. برای دسترسی سریع به مقالات می‌توانید در کانال تلگرام ما با آی دی seemeplus@ عضو شوید.

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر