وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

نکات کلیدی در استفاده از فیسبوک به عنوان اهرمی برای قدرت دادن به وب سایت

دوشنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۷

زمان مطالعه: حدود 5 دقیقه
نکات کلیدی در استفاده از فیسبوک به عنوان اهرمی برای قدرت دادن به وب سایت

وبلاگ نویسی یکی از روش‌های موثر در جذب مخاطب برای وب سایت‌های مختلف است اما در گام بعد از نوشتن محتوای مناسب، چالش اصلی یافتن مخاطب است. انواع شبکه‌های اجتماعی محل مناسبی برای یافتن مخاطبان است و یکی از بهترین مکان‌ها فیسبوک است. با سی می پلاس همراه باشید تا چند نکته مهم برای شناساندن وبلاگ خود در فیسبوک را به شما بیاموزیم.

 

هر پست وبلاگ را در فیسبوک منتشر کنید

مخاطبان کنونی شما با مراجعه به وبلاگ از مطالب جدیدی که منتشر کرده‌اید با خبر می‌شوند اما برای اینکه بتوانید مخاطبان جدیدی جذب کنید، برای هر مقاله که در وبلاگ منتشر می‌کنید، یک پست هم در فیسبوک به اشتراک بگذارید.
حضور فعال شما در فیسبوک اهمیت زیادی دارد زیرا مخاطبان احساس می‌کنند که وبلاگ شما زنده و به‌روز است. فعال بودن در فیسبوک به این معناست که در طول روز حداقل یک پست را به اشتراک بگذارید.
سعی کنید در طول روز نهایتا دو پست را به اشتراک بگذارید زیرا در صورتی که بیش از حد مجاز در فیسبوک فعالیت کنید، فیسبوک شما را جریمه می‌کند. بنابراین مانند هر چیز دیگری در زندگی، تعادل را حفظ کنید.
 
نکته: اگر هر روز در وبلاگ خود پستی را منتشر نمی‌کنید، نگران کمبود پست در فیسبوک نباشید. می‌توانید به صورت دوره‌ای از پست‌های قدیمی‌تر هم استفاده کنید.
 
 

پست خود را در گروه‌های فیسبوک نشر دهید

هیچ تضمینی وجود ندارد که با انتشار پست شما در فیسبوک، مخاطبان زیادی بتوانند آن را ببینند. به همین دلیل باید پست را در گروه‌های فیسبوک نشر دهید.
نکته 1: پست خود را ابتدا برای یکی از دوستان یا افراد خانواده خود بفرستید. الگوریتم‌های فیسبوک اولویت افراد نزدیک را بالاتر از صفحات برندهایی که دنبال می‌کنید می‌دانند. بنابراین با اشتراک پست خود با افراد خانواده یا دوستان، پست خود را در معرض دیده‌ شدن در عموم قرار دهید.
 
نکته 2: خودتان اولین نفری باشید که پستتان را با او به اشتراک می‌گذارید. بنابراین بعد از انتشار پست در صفحه رسمی وبلاگ خود، با حساب شخصی خود آن را به اشتراک بگذارید.

 

توجه‌ها را به خود جلب کنید

معمولا افراد در میان پست‌های زیاد اسکرول می‌کنند تا اینکه به یک کلمه جذب کننده و یا تصویر جذاب برسند. بنابراین در پست‌های خود این مسئله را در نظر داشته باشید و حتما از کلماتی جذاب و یا تصاویری با مفهوم و مرتبط با موضوع استفاده کنید.

 

از لایو فیسبوک بهره ببرید

یکی از مواردی که برای کاربران جذابیت دارد، استفاده از قابلیت‌های جدید فیسبوک است. بنابراین سعی کنید در صفحه رسمی وبلاگ خود از لایو فیسبوک هم استفاده کنید. ضمنا الگوریتم‌های فیسبوک هم به لایوهای فیسبوک اهمیت زیادی می‌دهند بنابراین آن‌ها را بیشتر در معرض دید کاربران قرار می‌دهند.

 

با مخاطبان خود تعامل داشته باشید

تعامل با مخاطبان مهم‌ترین اصلی است که برای موفقیت در یک شبکه اجتماعی ضروری است. پس باید با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید، از آن‌ها درباره نظراتشان سوال بپرسید و ایده‌ها و عقایدشان را بشنوید.
همین شناخت مخاطب به شما کمک می‌کند تا مطالب خود را مطابق نیاز و علاقه آن‌ها تولید کنید و به این ترتیب مخاطبانی وفادار بسازید.
 

 

در وبلاگ خود از آیکون‌های اشتراک در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید

همیشه راهی ساده در وبلاگ خود فراهم کنید تا مخاطبان به راحتی بتوانند پست شما در شبکه‌های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارند. برای نمونه حتما در وب سایت خود آیکون‌های فیسبوک، توییتر، گوگل پلاس و... را گوشه وبلاگ قرار دهید.
ضمنا در گوشه‌ای از وب سایت آدرس شبکه‌های اجتماعی که در آن فعالیت دارید را در اختیار کاربران قرار دهید تا راحت‌تر بتوانند شما را دنبال کنند.
 

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر