وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

نکات مهم در عکاسی از محصولات فروشگاه آنلاین

سه شنبه، ۲ مهر ۱۳۹۸
عکاسی از محصولات برای یک فروشگاه اینترنتی به اندازه ی راه اندازی وب سایت می تواند دارای اهمیت باشد. یک تصویر خوب می تواند به خوبی یک محصول را به مخاطبان معرفی کند. در واقع عکاسی یکی از کلیدی ترین موارد برای راه اندازی تجارت الکترونیک می باشد.
با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید تبدیل به یک عکاس محصول شوید.

آمارها نشان می دهند که هنوز هم درصد  بالایی از مشتریان تمایل به خرید حضوری از فروشگاه های فیزیکی دارند. افراد ترجیح می دهند که قبل از پرداخت هزینه، کالا را از نزدیک ببیند و لمس کنند و حتی کار کرد آن را امتحان کنند.


پیشنهاد سی می پلاس: طراحی سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو چیست؟

پس باید توجه داشت برای جلب رضایت و توجه مشتریان از فروشگاه های اینترنتی، باید اقدام به ارائه تصاویر با کیفیت برای محصولات کرد. تصاویری که بتوانند محصولات را به وضوح  برای مشتریان معرفی کنند.

یک عکاس حرفه ای با گرفتن عکس از یک محصول می تواند در مشتری این حس را ایجاد کند که مشتری در یک فروشگاه فیزیکی محصول خود را انتخاب کرده است.

اما باید به این نکته توجه داشت که گرفتن عکس از محصولات، به عنوان یک ابزار برای فروش محصول، هرگز کار آسانی نخواهد بود. حتی ساده ترین محصولات نیازمند فضایی مناسب با نور کافی برای ثبت تصویر هستند.

 

5 نکته ی مهم در عکاسی از محصول برای فروشگاه های اینترنتی:

  1. از دوربین موبایل خود برای عکاسی از محصول استفاده کنید

باید بگوییم که شما برای ثبت تصویر از یک محصول نیازی به تجهیزات گران قیمت نخواهید داشت. شما می توانید با یک گوشی تلفن همراه هوشمند نیز اقدام به عکاسی از محصولات کنید. اما باید توجه داشته باشید که برای این کار احتیاج به یک گوشی تلفن همراه با حداقل کیفیت 12 تا 13 مگا پیکسل دارید.

شما می توانید با رعایت زاویه نور و فاصله دوربین از اجسام یک تصویر بسیار خوب برای محصولات خود ثبت کنید.

  1. برای ثبات و افزایش کیفیت عکس از یک سه پایه استفاده کنید

برای بالا بردن کیفیت عکس، نیاز است که دوربین خود را ثابت نگهدارید. شاید اگر بخواهد تنها چند عکس از یک محصول تهیه کنید، بتوانید دوربین خود را به طور موقت به یک جسم تکیه دهید. ما اگر می خواهید عکاسی را به طور حرفه ای دنبال کنید، شما احتیاج به یک سه پایه برای ثابت نگه داشتن دوربین خود دارید. باید به این نکته به طور ویژه توجه کنید که تا حد زیادی کیفیت عکس می تواند وابسته به همین موضوع باشد.

  1. انتخاب نور طبیعی یا مصنوعی

شما می توانید با رعایت موارد مرتبط با نور محیط، جزئیات یک محصول را برای خریداران مشخص کنید. با توجه به نوع محصول یا سلیقه افراد از دو نوع نور دهی می توانید استفاده کنید. نور طبیعی و مصنوعی

نور طبیعی می تواند به ما در عکاسی در فضای آزاد کمک کند، اما در نور مصنوعی شما خودتان منبع نور را با توجه به نیاز خود تامین می کنید.

  1. کم و زیاد کردن نور برای تنظیم سایه

شما چه از نور طبیعی استفاده کنید و چه از نور مصنوعی، باید سعی خود را در جهت کاهش میزان سایه در اجسام را به کار بگیرید.

برای کاهش سایه شما می توانید زاویه دوربین خود را تغییر دهید و یا میزان نوری که به سوژه ی مورد نظر تابانده می شود را کم و یا زیاد کنید.

گاهی استفاده از نور فلش می تواند برکاهش میزان سایه اجسام موثر باشد.

  1. انتخاب پس زمینه مناسب برای سوژه

با توجه به محصولی که به عنوان سوژه انتخاب کرده اید، باید پس زمینه مناسبی برای آن انتخاب کنید. پس زمینه می تواند هماهنگ با رنگ محصول باشد و یا کاملا متضاد.

گاهی لازم است تا برای نمایش بهتر سوژه از رنگ متضاد در پس زمینه ی آن استفاده شود.

نکته هایی که گفته شد ساده ترین روند برای شروع ثبت تصویر برای محصولات فروشگاه اینترنتی هستند. شما تنها با رعایت موارد بالا می توانید تصاویری قابل قبول برای محصولات خود داشته باشید.

پیشنهاد سی می پلاس :  چگونه کمپین دیجیتال مارکتینگ طراحی کنیم؟


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر