وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

نرخ پرش چیست؟ و چگونه نرخ پرش را کاهش دهیم؟

پنجشنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۹

نرخ پرش چیست؟ و چگونه نرخ پرش را کاهش دهیم؟
نرخ پرش یا بانس ریت همان چیزی است که با کمک آن می توانید ببینید چند درصد کاربران از صفحه نخست، وب سایت شما آن را ترک کرده اند. بانس ریت یکی از موارد مهمی است که می تواند به شما نشان دهد که آیا در روند جذب مشتری موفق بوده ای یا خیر. به طور کلی زمانی که درصد نرخ پرش یک وب سایت بالا باشد، نشان می دهد که تبدیل بازدید کننده به مشتری صورت نگرفته است. با سایت ساز سی می پلاس همراه باشید در این مقاله به شما خواهیم گفت نرخ پرش چیست؟ و چگونه نرخ پرش را کاهش دهیم؟

بانس ریت (نرخ پرش) چیست؟

نرخ پرش یا بانس ریت (Bounce Rate) به شما خواهد گفت که چند درصد از کاربران بدون کلیک کردن بر روی سایر لینک ها و صفحات وب سایت شما، از همان صفحه نخست خارج می شوند. اگر شما صاحب یک وب سایت هستید باید به این نکته توجه داشته باشید که، زمانی داشتن یک وب سایت می تواند در کسب و کار شما تغییرات مثبت ایجاد کند، که بانس ریت یا نرخ پرش پایینی داشته باشد.

 به همین دلیل نیاز است تا شما با استفاده از ترفندهای مختلف، بازدیدکنندگان را ترغیب و تشویق به ماندن در وب سایت خود کنید.

نرخ پرش چیست؟ و چگونه نرخ پرش را کاهش دهیم؟

درصد بانس ریت و نرخ پرش را چگونه تشخیص دهیم؟

درواقع بهترین بانس ریت برای انواع وب سایت صفر است. اما متاسفانه این یک اتفاق غیر ممکن است که بتوان وب سایتی طراحی و راه اندازی کرد که نرخ پرش آن صفر باشد. به طور کلی درصد نرخ پرش را به صورت زیر تقسیم بندی می کنند:

  • اگر نرخ پرش وب سایت شما بیش از 80 درصد است، باید به فکر تغییرات اساسی باشید.
  • نرخ پرش 70 تا ۸۰ درصد خوب نیست، اما می توان آن را بهتر کرد.
  • بانس ریت 50 تا ۷۰ درصد متوسط است و تقریبا بیشتر وب سایت ها دارای همین مقدار بانس ریت هستند.
  • نرخ پرش30 تا ۵۰ درصد عالی است و شما می توانید نتایج مثبت آن را به سادگی ببینید.

گاهی ممکن است نرخ پرش برای برخی از وب سایت ها حدود 20 درصد باشد، اما این درصد اصلا قابل قبول نیست و به احتمال زیاد یک خطای بزرگ رخ داده است.

چگونه نرخ پرش را کاهش دهیم؟

اگر می خواهید که درصد نرخ پرش را کاهش دهید، نیاز است تا از چند راهکار و ترفند ساده استفاده کنید:

  • وب سایت را با توجه به تجربه کاربر طراحی کنید

یکی از عواملی که می تواند بر روی جذب مخاطب تاثیرگذار باشد، طراحی وب سایت بر اساس اصول UX یا همان تجربه کاربر است. تحقیقات نشان می دهد وب سایت هایی که براساس اصول  UX طراحی می شوند، دارای نرخ پرش نسبتا پایینی هستند.
نرخ پرش چیست؟ و چگونه نرخ پرش را کاهش دهیم؟

  • تلاش کنید تا سرعت وب سایت را افزایش دهید.

برای اینکه بتوانید کاربران را به سمت وب سایت خود جذب کنید و آن ها را تشویق کنید تا از سایر صفحات وب سایت بازدید کنند، نیاز است تا سرعت آن را مورد برررسی قرار دهید، و سعی کنید تا سرعت آن را افزایش دهید همان طور که می دانید، کاربران وب سایت هایی که سرعت لود آن ها بیشتر از سه ثانیه باشد را ترک خواهند کرد. که همین عامل می تواند باعث می شود تا نرخ پرش افزایش پیدا کند.

  • از ویدئو در وب سایت خود استفاده کنید.

ویدئو یکی از ابزارهایی است که می تواند به شما کمک کند تا مدت زمان حضور کاربران را در وب سایت افزایش دهید. همچنین گفته می شود که ویدئو می تواند توجه مخاطب را به سمت سایر محتوای وب سایت شما جذب کند. به همین دلیل ممکن است کاربر تصمیم بگیرد تا بر روی سایر لینک ها نیز کلیک کند.

جمع بندی

تنها راهی که می تواند باعث شود تا نرخ پرش وب سایت کاهش پیدا کند، افزایش مدت زمان حضور کاربران است. البته دقت داشته باشید باید کاری کنید تا کاربر بر روی سایر لینک ها کلیک کند.


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر