وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

نحوه مقابله با بحران در کسب و کار

پنجشنبه، ۷ فروردین ۱۳۹۹


همانطور که می دانید یکی از مواردی که کسب و کارها باید به آن توجه داشته باشند، بحران های پیش بینی نشده است که ممکن است انواع کسب و کار را تحت تاثیر قرار دهد.
با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه ما باشید؛ در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه در زمانهایی بحرانی چگونه به فعالیت های خود ادامه دهید و مشتری های خود را داشته باشید.

پیشنهاد سی می پلاس: طراحی پورتال چیست و شامل چه مراحلی است؟

بحران چیست ؟

بحران اتفاقی است که به صورت پیش بینی نشده و ناگهانی پیش می آید و ضعیت خطرناکی را برای تمام افراد یا گروهی از جامعه به وجود می آورد. بحران ممکن است در تمام بخش های یک جامعه رخ دهد. به عنوان مثال ممکن است بحران های به وجود آمده انواع کسب و کار را تحت تاثیر قرار دهد. این کسب و کار ممکن است یک شرکت بزرگ دولتی باشد و یا یک استارتاپ کوچک و نوپا.

 چیزی که در بحران ها اهمیت دارد، نحوه مقابله کسب و کارها با بحران است، به نحوی که بحران های به وجود آمده کمترین آسیب را به کسب و کار وارد کند.

پیشنهاد سی می پلاس: چه جوری سایتمون در گوگل رنک بگیرد


شاید وضعیت اقتصادی کشور به لحاظ قیمت دلار و شیوع بیماری کرونا دو مثال خوب برای درک بهتر بحران باشند.

در واقع می توان گفت بحران یک اتفاق ناگهانی است.

ممکن است هر سازمانی، مشکلات پیش بینی نشده و بحران های مختلفی را تجربه ‌کند که وضعیت عادی آنجا را برهم بزند. این بحران ها ممکن است مانند موارد زیر باشد:

  • بحران ممکن است به شکل کاهش فروش و کاهش درآمد باشد.
  • ممکن است تغییر هزینه و یا افزایش هزینه باشد.
  • ممکن است دوستان و شرکای شما به کسب و کار شما آسیب وارد کنند.
  • ممکن است شما به صورت کاملا ناگهانی تعداد زیادی از مشتریان خود را از دست بدهید.
  • شاید شما به شکل غیر منتظره ای از محل کار خود اخراج شدید.
  • ممکن است به لحاظ وضعیت خانوادگی دچار بحران شوید.
  • و …

باید بدانید که این اتفاقات برای همه رخ می دهد. اما چیزی که بسیار مهم است نحوه برخورد با بحران و کنترل شرایط بحرانی است.
پیشنهاد سی می پلاس: با سایت ساز حرفه ای سایت بساز


مقابله با چالش

شما هیچگاه نمی توانید بحران را به صورت دقیق پیش بینی کنید. اما باید در دستور کارخود برخی از آن ها را به صورت کلی پیش بینی کنید. اینکه بتوانید بر اساس پیش بینی های انجام شده برنامه ریزی های خود را انجام دهید، در زمان مقابله با بحران به سادگی می توانید از آن ها عبور کنید. توجه داشته باشید که شیوه و مقابله با چالش برای این است که کمترین آسیب به شما و یا کسب و کارتان وارد شود.

کسب و کارها چگونه می توانند با بحران مقابله کنند؟

شاید یکی از سخت ترین اتفاق هایی که ممکن است هر کسب و کاری با آن رو به رو شود، قرار گرفتن در وضعیت بحرانی باشد. بدون شک هر بحرانی می تواند سبب کاهش درآمد برای کسب و کارها شود. اما می توان گفت که با توجه به فراگیر شدن فعالیت های مجازی انواع کسب و کار، به سادگی می توان بسیاری از بحران ها را با موفقیت پشت سر گذاشت.

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چگونه می توان از این بحران ها عبور کرد؟

به جرات می توان گفت طراحی و ساخت یک وب سایت، به سادگی می تواند بسیاری از کسب و کارهای را از بحران خارج کند. به عنوان مثال در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا و ایجاد محدودیت در رفت و آمد، راه اندازی بخش مجازی برای کسب و کار بسیار کمک خواهد کرد که بتوانید با انجام فعالیت از راه دور و رفع نیاز کاربران و مشتریان خود، با بحران به وجود آمده مقابله کنید.

اگر دقت کرده باشید بسیاری فروشگاه ها با راه اندازی بخش فروش اینترنتی، نه تنها کاهش درآمد نداشته اند، بلکه در این ایام افزایش فروش نیز داشته اند.

پیشنهاد سی می پلاس:  نکات طلایی در استفاده از وب انیمیشن ها در طراحی وب سایت


علاوه بر فروش محصولات به صورت اینترنتی، راه اندازی وب سایت و فعالیت های مجازی به شما کمک می کند تا بتوانید همچنان پاسخگو به سوالات مخاطبان باشید.

موارد بسیار زیادی هستند که به کسب و کارها کمک می کنند تا بتوانند از شرایط بحرانی عبور کنند. اما  شاید ساده ترین ابزار و یا راهکاری که بتواند به کسب و کار شما در شرایط بحرانی کمک کند، راه اندازی یک وب سایت و یا فروشگاه اینترنتی باشد.

پیشنهاد سی می پلاس: ترفند ساده اما حیاتی برای افزایش فروش و تبدیل کاربر به مشتری وفادار


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر