وبلاگ

سایت ساز سی می پلاس

مقالات

نحوه ایجاد کمپین تبلیغاتی

پنجشنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۸


اگر این روزها قصد داشته باشید تا تبلیغات خود را به صورت دیجیتال و گسترده انجام دهید، نیاز است تا با کمپین تبلیغاتی نیز آشنا شوید. با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید، در این مقاله با شما در مورد نحوه ایجاد کمپین تبلیغاتی صحبت خواهیم کرد.

کمپین تبلیغاتی چیست؟

کمپین تبلیغاتی یعنی، ارسال پیام های تبلیغاتی یکسان از طریق کانال های مختلف، در یک بازه زمانی مشخص. توجه داشته باشید که اگر می خواهید در روند بازاریابی خود موفق باشید، نیاز است تا تعیین استراتژی کمپین بازاریابی را در صدر فعالیت های خود قرار دهید.

در ادامه مراحل ایجاد یک کمپین تبلیغاتی را به شما خواهیم گفت.

     1- اهداف تبلیغاتی خود را تعریف کنید.

نیاز است تا در همان ابتدای شروع فعالیت های بازاریابی، اهداف تجاری مربوط به تبلیغات خود را مشخص کنید. به عنوان مثال باید به این سوال پاسخ دهید که با انجام این فعالیت تبلیغاتی، قرار است به چه اهدافی دست پیدا کنید. اما بهتر است تا قبل از پاسخ دادن به این پرسش، با دقت استراتژی کسب و کار خود را مورد بررسی قرار دهید.

       2- آنچه را که می خواهید تبلیغ کنید را انتخاب کنید.

در این مرحله نیاز است تا چیزی را که می خواهید در مورد آن تبلیغ کنید را انتخاب کنید. هدف شما ممکن است تبلیغ در مورد یک کالا، خدمات و یا معرفی برند یک شرکت باشد. توجه داشته باشید که اهداف تبلیغاتی شما باید بتواند آنچه را که می خواهید در مورد آن تبلیغ کنید را به خوبی معرفی کند.

      3- مخاطب هدف را برای تبلیغات مشخص کنید

برای اینکه بتوانید در نحوه ایجاد کمپین تبلیغاتی خود موفق شوید، نیاز است تا مخاطبان هدف را شناسایی کنید. شناسایی مخاطبان هدف علاوه جلب توجه بیشتر، می تواند بسیاری از هزینه ها را کاهش دهد. مشخص کردن مخاطبان هدف، به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید از طریق کانال ها مناسبی با آن ها ارتباط برقرار کنید.

     4- تعیین کنید که چگونه مخاطبان خود را پیدا کنید

نیاز است تا اگر قصد دارید مخاطبان خود راشناسایی و به سمت خدمت یا برند خود جذب کنید، مشخص کنید از چه طریق می خواهید با آن ها در ارتباط باشید. به عنوان مثال باید مشخص کنید از راه تبلیغات تلویزیونی یا بیلبورد های تبلیغاتی می خواهید خود را به مشتریان معرفی کنید. البته باید توجه داشته باشید که ابزارهای تبلیغاتی را با توجه به نوع تبلیغات و مخاطبان خود انتخاب کنید.

      5- برای کمپین تبلیغاتی خود زمانبندی تعیین کنید

گاهی بسیاری از افراد بدون در نظر گرفتن هیچگونه برنامه زمانی، فعالیت های تبلیغاتی را آغاز می کنند. باید به شما بگوییم که یک کمپین تبلیغاتی موفق، برای انجام فعالیت های تبلیغاتی خود بازه زمانی مشخص می کند. توصیه می کنیم اگر می خواهید از انجام فعالیت های تبلیغاتی خود، بازخورد مثبت دریافت کنید، حتما به زمانبندی آن توجه داشته باشید.

 

     6- بودجه تبلیغاتی را مشخص کنید

برای اینکه بتوانید اقدامات مرتبط با تبلیغات را به صورت منظم و دقیق انجام دهید، لازم است تا بودجه  و هزینه ای که قرار است به کمپین تبلیغاتی اختصاص داده شود را مشخص کنید. اینکه بدانید قرار است چه مبلغی را در این راه استفاده کنید، به شما در تعیین یک استراتژی تبلیغاتی حرفه ای کمک می کند.

     7- پیام تبلیغاتی گرافیکی ایجاد کنید

شما برای اینکه بتوانید تبلیغات موفقی داشته باشید، نیاز دارید تا به تولید محتوا بپردازید. اما چیزی که در اینجا اهمیت دارد، ایجاد یک طرح گرافیکی و یک پیام تاثیرگذار است. هدف از ایجاد پیام تبلیغاتی گرافیکی، این است که بتوان در مدت زمان بسیار کوتاهی توجه مخاطب را جلب کرد.

    8- نتایج را اندازه گیری کنید

آخرین بخش از نحوه ایجاد کمپین تبلیغاتی، اندازه گیری نتایج است. که در واقع این بخش به شما کمک می کند تا بتوانید به میزان موفقیت فعالیت های خود پی ببرید.

باید بدانید که اگر قصد دارید تا در کسب و کار خود موفق شوید و بتوانید در رقابت با رقبای خود پیروز شوید، نیاز دارید تا با نحوه ایجاد کمپین تبلیغاتی آشنا شوید.

 


0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر